חיפוש
מפעל הפיס קרנות קרן ספיר פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס

שלחהדפסאאאגודל טקסט:

בשנת 2000 ייסד מפעל הפיס את "פרס ספיר לספרות", במטרה לעודד מצוינות בתחום הספרות ולקדם את תרבות הקריאה בישראל. פרס מפעל הפיס לספרות ע"ש ספיר הינו הפרס היוקרתי והנחשב ביותר בתחום הספרות בישראל, והוא דומה במתכונתו לפרס ה- Booker הבריטי.

 

פרס ספיר לספרות נוסד ע"י מפעל הפיס בשנת 2000, במטרה לקדם את הספרות העברית ולעודד את תרבות הקריאה בישראל.
 
פרס ספיר מוענק מדי שנה ליצירה הספרותית הטובה ביותר של השנה ולפרס הביכורים הטוב ביותר של השנה, עפ"י בחירת חבר השופטים חוגג השנה עשור להיווסדו.
 
במהלך השנים הפך פרס ספיר לאחד הפרסים היוקרתיים והנחשבים בתחום הספרות בישראל, והוא מבוסס במתכונתו על פרס ה-Booker הבריטי.
 
היצירות הספרותיות המועמדות לפרס ספיר ולפרס הביכורים מוגשות ע"י המו"לים.
 
יו"ר חבר השופטים לפרס ספיר לשנת 2011 היא הגב' דליה דורנר. לצידה יכהנו שישה שופטים נוספים ששמותיהם נותרים חסויים עד למועד ההכרזה על הזוכה.
 
בשלב ראשון, בוחר חבר שופטים, המונה 7 חברים, ב"רשימה ארוכה" של עד 12 כותרים. בשלב מאוחר יותר, בוחר חבר השופטים מתוך ה"רשימה הארוכה" את ה"רשימה הקצרה" הכוללת 5 כותרים, מתוכם יבחר הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס.
 
למועמדים המרכיבים  את "הרשימה הקצרה" יוענק פרס כספי בסך 25 אלף ₪.
לזוכה בפרס הביכורים יוענק פרס כספי בסך 25 אלף ₪.
לזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יוענק פרס כספי בסך 150,000 ₪. כמו כן, הקרן תשתתף בתרגום ספרו לערבית ולשפה זרה נוספת עפ"י בחירתו.
 
במטרה לעודד את תרבות הקריאה רוכשת קרן ספיר של מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מכל אחד מהספרים שמרכיבים את ה"רשימה הקצרה" וספר הביכורים. הספרים מוענקים לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.
 
להלן הספרים שנבחרו ל"רשימות הארוכות" בשנים 2010-2011 ול"רשימות הקצרות" בשנים קודמות:

קישורים נוספים

זוכי פרס ספיר לספרות