חיפוש
מפעל הפיס חדשות האלוף במיל' עוזי דיין מונה ליו"ר מפעל הפיס

האלוף במיל' עוזי דיין מונה ליו"ר מפעל הפיס

תאריך פרסום:
01/06/2011

דיין, סגן הרמטכ"ל לשעבר, בעל ניסיון רב בתפקידים ציבוריים וניהוליים בכירים, מונה לתפקיד היו"ר לאחר שלוש שנים בהן התפקיד לא אויש

 

האלוף במיל' עוזי דיין מונה לתפקיד יו"ר מפעל הפיס, לאחר שלוש שנים בהן התפקיד לא אויש. לדיין ניסיון רב מאוד בתפקידים צבאיים, ציבוריים וניהוליים.
 
דיין נולד בשנת 1948 בישראל וגדל במושב היוגב בעמק יזרעאל. ב- 1966 התגייס לצה"ל והתנדב לסיירת מטכ"ל בה שירת כלוחם, מפקד צוות, מפקד פלוגה וכמפקד היחידה. דיין מילא שורה של תפקידים בצה"ל, ביניהם: מפקד חטיבת השריון ומפקד אוגדה משוריינת סדירה – "עוצבת הפלדה". כמו כן היה מפקד קורס מפקדי גדודים ומפקדי חטיבות.
 
במלחמת ששת הימים נטל חלק כלוחם בסיירת מטכ"ל,  במלחמת ההתשה כמפקד צוות בסיירת,  במלחמת יום הכיפורים כמפקד פלוגה  ובמבצע שלום הגליל כסגן מפקד חטיבת טנקים סדירה.
 
האלוף דיין היה מפקד גיס, ראש אגף התכנון בצה"ל ובמסגרת תפקידו היה ראש המשלחת הביטחונית במשא ומתן עם הירדנים, הפלסטינים והסורים. במרץ 1996 מונה לאלוף פיקוד מרכז וביוני 1998 מונה לסגן הרמטכ"ל וראש אג"ם.
בספטמבר 2000 מונה ליו"ר המועצה והיועץ לביטחון לאומי, תפקיד בו כיהן עד ספטמבר 2002.
 
דיין כיהן כנשיא המועצה הציונית בישראל בין השנים 2003 – 2006 ולפני שמונה שנים יזם את מיסודו של כנס ישראל-שדרות לחברה במכללת "ספיר" כיום הוא משמש כנשיא הכנס. השנה ייסד את מועצת הביטחון לישראל ומשמש כנשיאה. מכהן גם כיו"ר חוגי הסיירות ע"ש אורי מימון בקק"ל וכן חבר בדירקטוריון "נאות קדומים" ו"אלול". כל התפקידים הללו נעשים בהתנדבות מלאה.
 
במאי 2005 הקים את תנועת תפנית שהפכה בהמשך למפלגה שרצה בבחירות הקודמות לכנסת ללא הצלחה. בהמשך חבר לליכוד.
 
דיין הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים במתמטיקה ובפיזיקה ובעל תואר שני בחקר ביצועים מאוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה.
 
נשוי לתמר, פרופ' לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב, ולהם שלושה ילדים.


נאומו של יו"ר מפעל הפיס, מר עוזי דיין בטקס המורה של המדינה - 19.5.11

יו"ר מפעל הפיס, מר עוזי דיין
יו"ר מפעל הפיס, מר עוזי דיין