חיפוש
מפעל הפיס חדשות נחנך המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד

נחנך המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד

תאריך פרסום:
05/06/2012

עלות בנייתו של משכן הפיס - 141 מיליון ₪

 
בטקס מרשים ורב משתתפים נחנך ביום ב', ה5/6/2012, המשכן לאמנויות הבמה הפיס אשדוד במעמד שרת התרבות, לימור לבנת אלוף (מיל'), יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין וראש עיריית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי.
 
משכן הפיס הממוקם ברובע הקריה בקרבה לים וצורתו מזכירה שתי צדפות או שני גלים המחוברים יחדיו ומסמלים את השילוב של אולם המופעים ומגדל התיאטרון.
 
המשכן מתוכנן לשמש כמקום בילוי תרבותי ומרכזי באזור הדרום הנותן מענה למגוון התרבויות בעיר.
 
האולם החדש מונה 938 מקומות ישיבה מעוצבים. 625 מושבים באולם ו-313 מושבים ביציע. האולם מצויד במערכות טכניות, מערכות תאורה ומתקני במה חדישים. עלות בניית המשכן עומדת על 141 מיליון ₪.
 
עוזי דיין, אלוף (במיל'), יו"ר מפעל הפיס אמר כי משכן הפיס מאפשר לקיים ולרכז את התרבות בעיר אשדוד במקום נאה. "העיר אשדוד מלאה ביצירה תרבותית על כל גווניה ורבדיה ואני סמוך ובטוח כי משכן זה ישמש כבית לכלל התרבויות בעיר ויהווה מוקד משיכה לכל מי שנפשו חפצה בצריכת תרבות ואמנות איכותית ומהנה".
 
מפעל הפיס מסייע בבנייתם של מבני ציבור רבים ברחבי הארץ ותשומת לב רבה לא פחות מושקעת גם ביציקת תכנים לתוך מבנים אלה המולידים עשייה פוריה בתחומי: תרבות, ספורט חינוך ועוד.
 
מידי שנה משקיע מפעל הפיס מיליוני שקלים ביצירה וביזום פרויקטים המאפשרים לבית הזה ולעוד רבים אחרים להיות מלא במבקרים ולהפוך למקום שוקק, מלא חיים ורווי ביצירות תרבות שונות, המקדמים את פני התרבות והאמנות בישראל.
משנת 2000 ועד היום השקיע הפיס בעיר אשדוד כ-258 מיליון ₪ בבניית מרכזי פיס קהילתיים, בתי ספר, גני ילדים ועוד.