חיפוש
מפעל הפיס חדשות מפגש הנשיא עם זוכי פרס ספיר לספרות לדורותיהם

מפגש הנשיא עם זוכי פרס ספיר לספרות לדורותיהם

תאריך פרסום:
07/11/2011

בבית הנשיא התקיים ביום א' (6/11/11) טקס מרגש שאיחד את זוכי פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לדורותיהם

 

ביום א' ה-6/11/11 התקיים מפגש כבוד של נשיא המדינה, מר שמעון פרס, עם זוכי פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לדורותיהם בהשתתפות יו"ר מפעל הפיס מר עוזי דיין, מנכ"לי הוצאות הספרים, בתו ונכדו של פנחס ספיר. המפגש התקיים במקביל לעיצומה של התחרות לפרס ספיר 2011 והשתתפו בו הסופרים: חיים סבתו (זוכה פרס ספיר הראשון לשנת 2000), גיל הראבן (הזוכה בשנת 2002), אמיר גוטפרינד (הזוכה בשנת 2003), משפחתו של דן צלקה ז"ל (הזוכה בשנת 2004), אלונה פרנקל (הזוכה בשנת 2005), רון לשם (הזוכה בשנת 2006) ושרה שילה (הזוכה בשנת 2007).
 
המפגש התנהל כמעין סלון ספרותי, באוירה נינוחה ואינטימית. הנשיא, שידוע באהבתו לתרבות הישראלית, התייחס לכל אחד מהסופרים שישבו בחדר ולכל אחד מהספרים, שאת רובם אף קרא: "ראיתי את ערכת הספרים שזכו בעשור האחרון בפרס ספיר. סופר שאינו יהודי לא יכול היה לכתוב את הספרים הללו. הם כולם סיפורים מקומיים שמעוררים הדים רבים בעולם. הסופרים הישראליים יצרו אמפטיה רוחנית ועשו את הסיפור הישראלי למשהו אנושי ומובן עם הפחדים ועם הגבורה". פרס הוסיף ואמר: "זה אולי הייצוא החשוב ביותר שיש לנו".
בתגובה לדברי הנשיא שצריך להשקיע פחות בבניינים ויותר ברוח השיב עוזי דיין: "מפעל הפיס ימשיך ויתמוך בעשייה תרבותית בישראל וימשיך להקצות תקציבים למען מטרה חשובה זו".
 
חיים סבתו, הזוכה הראשון בפרס ספיר ונציג הסופרים אמר: "הספרות-אמנות יש בה ואומנות יש בה. קורא רגיש יכול להבין מיד האם עצמות יבשות כאן או רוח מעשירה המכניסה בו חיים". על זכייתו בפרס אמר: "פרס ספיר סייע בידי רבות לפתוח צוהר לעולם הספרות".
 
פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס הינו הפרס היוקרתי והחשוב בעולם הספרות הישראלית. הפרס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו הפעם האחד עשר לכותר הטוב ביותר של השנה עפ"י בחירת חבר השופטים, בראשותה של היו"ר, שופטת בית המשפט בדימוס, הגב' דליה דורנר.