חיפוש
מפעל הפיס חדשות 1,400 סטודנטים קיבלו מלגות לימודים מהפיס

1,400 סטודנטים קיבלו מלגות לימודים מהפיס

תאריך פרסום:
10/12/2012

זו השנה השמינית ברציפות שמפעל הפיס מעניק מלגות לימודי תואר ראשון; 1,400 הסטודנטים שזכו לקבל את המלגה התחילו את לימודיהם השנה; עד כה העניק מפעל הפיס 9,850 מלגות לימודים בסכום כולל של 270 מיליון שקלים.

 
את המלגות קיבלו הסטודנטים במסיבת חנוכה שהתקיימה ביום ג', ה-11/12/12, בהאנגר 11, תל אביב, מידי אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס, ומר מיכה גולדמן יו"ר הקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון.
 
זו השנה השמינית ברציפות שמפעל הפיס מעניק מלגות לימודי תואר ראשון; 1,400 הסטודנטים שזכו לקבל את המלגה התחילו את לימודיהם השנה; עד כה העניק מפעל הפיס 9,850 מלגות לימודים בסכום כולל של 270  מיליון שקלים.
823 ממקבלי המלגה הנם חיילים לוחמים משוחררים, 281 מהמגזר הערבי, 213 מכלל האוכלוסייה  ו-83 בוגרי שירות לאומי.   
 
הסטודנטים מקבלי המלגות תורמים לקהילה במהלך לימודיהם 4 שעות שבועיות ובכך ממשיכים את חזון הפיס להעניק לקהילה; מראשיתו של הפרויקט העניקו הסטודנטים כ 1,700,000 שעות התנדבות בשלל מסגרות חינוכיות וקהילתיות ברחבי הארץ.
 
מפעל הפיס העניק זו השנה השמינית ברציפות, 1,400 מלגות מלאות ללימודי תואר ראשון במסגרת פרויקט "מלגות פיס להשכלה גבוהה". במסגרת זו, מקבלים הסטודנטים מלגת לימודים ע"ס 30,000 ₪ לטובת מימון לימודיהם האקדמיים. המלגה מעניקה לסטודנטים הזדמנות להשתלב באקדמיה תוך הקדשת מירב תשומת לבם ללימודים. פרויקט המלגות לסטודנטים להשכלה גבוהה נותן עדיפות לחיילים לוחמים משוחררים וכולל סטודנטים ערביים;  בוגרי שירות לאומי וכן סטודנטים מכלל האוכלוסייה. מאז תחילת הפרויקט בשנת 2006  זכו כ- 9,850 סטודנטים במלגות לימודים  בסך 270 מיליון שקלים, כאשר בחירתם נעשתה על פי קריטריונים סוציו אקונומיים שנקבעו מראש כתנאי סף לזכאות. יש לציין כי חלק מהותי של פרויקט מלגות הפיס הינו הקניית ערכים חברתיים של נתינה לקהילה, ולכן חלק מתנאי קבלת המלגה מחייב כל סטודנט לתרום מזמנו כ-130 שעות בשנה בפעילות התנדבותית אשר תסייע לאוכלוסיות שונות בקהילה, כגון: סיוע לתלמידים בבית הספר או במתנ"ס, עזרה לחולים בבתי חולים. משנת 2006 העניקו המלגאים לקהילה 1,700,000 שעות התנדבות חינוכיות וקהילתיות ברחבי הארץ. הסטודנטים יקבלו את המלגות הערב, במסיבת חנוכה שעורך לכבודם מפעל הפיס בהאנגר 11 בתל אביב. את המלגות יעניקו יו"ר מפעל הפיס האלוף (במיל') עוזי דיין, מר מיכה גולדמן יו"ר הקרן להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון ומנכ"ל מפעל הפיס  מר אלי דדון.
 
יו"ר מפעל הפיס, אלוף (במיל') עוזי דיין ציין כי "מפעל הפיס מניף בראש ובראשונה את דגל החינוך ורואה בו את הדרך הבסיסית לצמצום פערים בחברה ומתן הזדמנות שווה בחיים לכל נער ונערה. מיום הקמתו השקיע מפעל הפיס בתחום החינוך יותר מ-17 מיליארד ₪ בבנייה של בתי ספר וגני ילדים, מרכזים למדעים ומעבדות, ספריות, הענקת מלגות לסטודנטים (60% מהן לחיילים משוחררים מהמערך הלוחם), מחשבים לבתי הספר לתלמידים ולמורים , אולמות ספורט ועוד.  רכישת השכלה גבוהה  תוך תרומה לקהילה, מהווה כלי  מרכזי באמצעותו ניתן הן לשנות את מעמדם של אנשים בחברה והן לשפר את מצבה של החברה. זהו פרויקט הדגל של מפעל הפיס, אנו גאים מאוד בהצלחתו ולפיכך הוספנו לו השנה כ- 5 מיליון ₪".