חיפוש
מפעל הפיס חדשות מנכ"ל הפיס מונה כמבקר הפיננסי של ארגון ה-EL

מנכ"ל הפיס מונה כמבקר הפיננסי של ארגון ה-EL

תאריך פרסום:
11/06/2009

מנכ"ל מפעל הפיס שאול סוטניק נבחר לשמש כמבקר הפיננסי של ארגון הלוטו האירופאי

במסגרת תפקידו יהיה אחראי על אישור ופיקוח התקציב של ארגון המאגד בתוכו את כלל מפעילי ההגרלות החוקיות באירופה; שאול סוטניק: הצהרה תמיכה של האירופאים בדרך ניהול הפיס הישראלי.
 
מנכ"ל מפעל הפיס, שאול סוטניק, יחד עם מנכ"ל מפעל הלוטו הקפריסאי, נבחר ברוב קולות, לתפקיד המבקר הפיננסי של ארגון הלוטו האירופי (EL) המאגד את כל מפעלי ההגרלות הלוטו והטוטו באירופה. סוטניק ניבחר במהלך ועידת ארגוני ההגרלות הנערך בימים אלה באיסטנבול תורכיה. במסגרת תפקידו כמבקר פיננסי יהיה אחראי סוטניק לאשר את תקציבו של הארגון ולפקח על ביצועי התקציב. זו תהיה הכהונה השנייה של מנכ"ל מפעל הפיס בתפקיד יחד עמו נבחר.
 
"הבחירה בי מהווה הצהרת תמיכה של האירופאים בדרך ניהול מפעל הפיס הישראלי. ארגון הלוטו האירופאי נותן בכך חותמת המאשרת את דרך ניהול מפעל הפיס הישראלי אשר הכנסותיו צומחות משנה לשנה" אמר סוטניק עם בחירתו.
 
EL – הינו ארגון-גג לקידום מוצרים, רעיונות ומידע, חקיקה וטכנולוגיה בתחום ההגרלות וההימורים המוסדרים והוא בעצם משמש כרגולטור בין מדינתי בתחום ההגרלות. לאחרונה מוביל הארגון יוזמה חדשה, אשר זכתה לשם "משחקים באחריות", המעניקה תקן בינלאומי בכל הקשור לקביעת נורמות וכללי פעילות והתנהגות אחראית של מפעלי הגרלות כלפי הציבור, הן בסוגיות מסחריות-שיווקיות לרבות תחומי תכנון המשחק ושיווקו ועד למתן דיווחים שוטפים ושקופים לבעלי העניין ולקהל הרחב.