חיפוש
מפעל הפיס חדשות הגיעו הזוכים ב- 74 מיליון ₪ בלוטו לפדות את הפרס

הגיעו הזוכים ב- 74 מיליון ₪ בלוטו לפדות את הפרס

תאריך פרסום:
13/04/2010

הזוכים בפרס הגדול ביותר שחולק בישראל אי פעם אמרו: "אנחנו נוהגים לבדוק טפסים אחת לכמה חודשים. הטופס הזוכה היה אחד מ- 20 טפסים שצברנו" הסבירו.

 
הזוכים בפרס 74 מליון ש"חשלושה חודשים ו-13 ימים חלפו מיום שנערכה הגרלת הלוטו הגדולה ביותר בתולדות מפעל הפיס, ב- 26.12.09 ובה הפרס הראשון בדאבל לוטו עמד על 74 מיליון ₪.
 
כבר בתום ההגרלה נודע שטופס יחיד זכה בכל הקופה והצפייה לבואו של הזוכה הייתה גדולה, אבל הזוכה לא בא.
 
כארבעה חודשים חלפו, סיפורים על זוכים שאיבדו את הטופס פורסמו ועוד שמועות שונות ומשונות על גורלו של הטופס הזוכה. במפעל הפיס כבר החלו לעבוד על תכנית מגירה ולפיה, אם הזוכה לא יגיע עד המועד האחרון העומד לרשותו לקבלת הזכייה, תיערך הגרלה מיוחדת לציבור ובה יחולקו כספי הפרס בין המשתתפים. 
 
לפיכך, ההפתעה וההתרגשות היו בשיאם כאשר זוג הזוכים הגיעו לבית מפעל הפיס, כשהטופס הזוכה בידיהם.
 
"היכן הייתם?!!!" הייתה שאלה שנשאלה לא מעט במהלך השיחה הראשונית עימם. 

וכך הם סיפרו: "אנחנו נוהגים להשתתף בהגרלות, בסכום קבוע, באמצעות הלוטומט וצוברים טפסי השתתפות במשך מספר חודשים לפני שאנחנו בודקים אותם.
גם במקרה זה, באנו ביום שישי האחרון, לבדוק 20 טפסי לוטו שצברנו. הזכיין בדק  את הטפסים, בהם צברנו זכיות במאות שקלים ₪ ושמחנו מאד. בטופס לפני האחרון הוא אמר שיש זכייה גדולה ושצריך להגיע למפעל הפיס לקבלת תשלום. לא הבנו ממש במה מדובר. לא היה ברור שזה הפרס. כשהגענו הביתה בדקנו את האינטרנט ואז הבנו פתאום שיש זוכה של 74 מיליון שלא הגיע, שהמספרים שעלו בגורל תואמים למספרים בטופס שלנו ושהזוכים הם אנחנו."
 
הזוכים שלחו טופס דאבל לוטו, לוטומט בעלות של 64 ₪ בלבד. "החבאנו את הטופס הזוכה במקום בטוח משריפה וגניבה ויצאנו לארוחת ערב משפחתית. את כל סוף השבוע העברנו בשיחות על מהות הזכייה, ההשפעה שלה על החיים והזוגיות שלנו והבטחנו לעצמנו שכלום לא משתנה. ממשיכים כמעט כרגיל. כסף זה חשוב ונותן שקט לעתיד של הילדים שלנו ושל הילדים שלהם, אבל זה לא הכי חשוב".
 
הזוכים, זוג צעיר בשנות ה-30 המאוחרות, הורים לשני ילדים, שכירים, תושבי מרכז הארץ מגדירים עצמם כ'מעמד בינוני פלוס'.
"מבחינה כלכלית לא חסר לנו, יש לנו דירה, מכוניות . מצבנו טוב."
 
ומה תעשו בכסף? על כך השיב בן הזוג, "כרגע הייתי רוצה לממש חלום ישן, ללמוד אסטרונומיה בלי לחץ. אחד הדברים שמאוד מעניינים אותי מאז ומתמיד היה ללמוד לימודי אסטרונומיה, זהו תחום שתמיד ריתק אותי ואני מאמין שבזכות הזכייה יהיו לי גם הזמן ללמוד".