חיפוש
מפעל הפיס חדשות טקס סיום תכנית "כוכבים"

טקס סיום תכנית "כוכבים"

תאריך פרסום:
13/06/2017

טקס סיום תכנית "כוכבים" פרויקט החונכות של עיריית בת ים התקיים ביום ראשון - ה-11.6.17

 
35 הסטודנטים המשתתפים בתכנית קיבלו מלגה של 10,000 ₪ 5,000 ₪ ממפעל הפיס ו – 5,000 ₪ מעיריית בת ים. בטקס השתתפו ראש העיר יוסי בכר, אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס, אסתר פירון מחזיקת תיק החינוך, אהרון קצב מנהל אגף החינוך, נציגי פר"ח והסטודנטים המשתתפים בתכנית.
 
ראש העיר יוסי בכר הודה לסטודנטים על עבודתם הקהילתית המקדמת את תלמידי העיר להישגים משמעותיים בלימודים.

אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס אמר כי "הסטודנטים מקבלי המלגות הם ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס בחברה הישראלית. כי ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים, כי הסטודנטים תורמים לקהילה כבר בזמן לימודיהם ומהווים כוח משימה חברתי של הרשות המקומית". לדברי דיין, "מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה כ-100 מיליון ש"ח למלגות להשכלה גבוהה ולקבל את התרומה לקהילה של המלגאים ובכך לחזק את החברה בישראל".
 
"תכנית הכוכבים" – תכנית חונכות משמעותית לבני נוער בסיכון הפועלת ליצירת הזדמנות שווה לילדים ונוער בסיכון במרחב העירוני לקידום היכולת הייחודית תוך פיתוח כלים אישיים להתמודדות במרחבים מגוונים.
 
'תוכנית כוכבים' מונה כיום 35 סטודנטים מלגאים, החונכים כל אחד שלושה בני נוער כחלק מהמערך המשולב של חינוך קהילה ורווחה בעיר.
 
התוכנית מתמקדת בחניכה אישית ע"י סטודנטים המלווים ומצמיחים תלמידים ותלמידות הרשומים בבתי הספר החווים קשיים בהשתלבות, מצויים בסיכון וזקוקים למענה רגשי אישי שיסייע ויכוון. החונכות ממוקדת בתלמידי בתי הספר המוגדרים כילדים ונערים בסיכון על ידי גורמי הרווחה והחינוך.

בתמונה: עוזי דיין ויוסי בכר עם הסטודנטים מקבלי המלגות בתמונה: עוזי דיין ויוסי בכר עם הסטודנטים מקבלי המלגות