חיפוש
מפעל הפיס חדשות צרצרפיס 2011 יוצא לדרך!

צרצרפיס 2011 יוצא לדרך!

תאריך פרסום:
13/07/2011

תחרות "צרצרפיס" של מפעל הפיס לכתיבת סיפורים ב-140 תווים עוברת השנה מתחרות ב- SMS לפייסבוק

 

מפעל הפיס משיק זו השנה השלישית ברציפות תחרות לכתיבת סיפורים בעד 140 תווים תחת השם "צרצרפיס". התחרות תחל ביום ראשון, 17.7.11 בעמוד "צריך פיס בתרבות" באתר פייסבוק ותסתיים כחודש לאחר מכן, בתאריך 15.8.11.
 
השינוי המהותי השנה הוא שבשונה מהתחרות שהתקיימה בשנים שעברו והתבססה על הודעות SMS, השנה תתקיים התחרות בפייסבוק בעמוד "צריך פיס בתרבות" ובמקביל יושק עבורה אתר חדש עם תמיכה מלאה בטלפונים חכמים (סמארטפונים) ובמחשבי לוח (טאבלטים). בנוסף - ניתן יהיה לקבל קישור לסיפור בטוויטר. במפעל הפיס מקווים כי התחרות תעודד שימוש מקורי ויצירתי בשפה העברית בקרב גולשי האינטרנט. התחרות תיערך בין גולשים בפייסבוק שיכתבו סיפור קצר שאורכו לא יעלה על 140 תווים.
 
שופטי התחרות הם: דורית רביניאן, גדי טאוב ושהרה בלאו.
 

פרס ראשון 15,000 ₪, פרס שני 10,000 ₪, פרס שלישי 5,000 ₪

 
התחרות השנה היא בפורמט ייחודי וראשוני: תחרות כתיבה שבה משתמשי פייסבוק הם המשתתפים והשופטים (עד לשלב האחרון) שיקבעו מי הם הזוכים.  התחרות אמורה לאפשר לכל משתמש פייסבוק לכתוב, להפגין יצירתיות, להרשים ולגייס תומכים בסיפור שכתב. השימוש בפייסבוק- לעומת הפורמט הסלולארי הקודם, יאפשר להרבה יותר אנשים לקחת חלק בתחרות, ככותבים או כ'שופטים'.
 
הפורמט של התחרות כולל 4 שלבים שבסופם ייבחרו 3 הסיפורים הזוכים. התחרות כולה תארך כחודש ימים. בנוסף, ישולבו ביישום תווי "כבוד" (BADGE) שינתנו למדרגים המובילים  עפ"י מדרגות קבועות שיוגדרו מראש. מי שידרגו את הסיפורים יהיו כותבי הסיפורים וגולשים שיצטרפו לעמוד האוהדים של התחרות וילחצו על כפתור "אהבתי" שימוקם ליד כל סיפור. המדרגים המובילים שיגיעו למקומות הראשונים יזכו בפרסים. כדי לנצח בתחרות, על כל סיפור לעבור ארבעה שלבים כאשר בכל אחד מהם הוא ידורג על ידי הגולשים ובסופם יבחרו השלושה הטובים ביותר בשקלול צוות שופטים, שיזכו בפרסים.
 
בשלב הראשון שיארך כשבועיים, יוכלו הגולשים להעלות סיפורים שאורכם המרבי הוא 140 תווים. הגולשים בפייסבוק יוכלו לדרג את הסיפורים האהובים עליהם (דרוג אחד ביום) על ידי לחיצה על כפתור "אהבתי". בסיום השלב, יבחרו 300 סיפורים שיעלו לרבע  הגמר.
 
בשלב השני - רבע הגמר ידורגו הסיפורים מחדש על ידי המשתמשים. לשלב הגמר יעלו 30 סיפורים שיזכו למרבית קולות המשתמשים.
 
השלב השלישי יהיה שונה משלושת השלבים הקודמים. השיפוט בשלב זה יחולק בין הגולשים (75%) לבין צוות השופטים של התחרות (25%) ויחד הם יקבעו את שלושת המקומות הראשונים שיזכו בפרסים יקרי ערך שאותם יעניק מפעל הפיס. מקום ראשון 15 אלף ₪, מקום שני 10 אלף ₪ ומקום שלישי 5 אלף ₪. בסך הכל תמשך התחרות 31 ימים מתחילתה ועד סופה.
 
אין ספק כי ההחלטה של מפעל הפיס להתמקד השנה ברשת החברתית פייסבוק עם למעלה מ-3 מליון משתמשים בארץ ובנוסף להתאים את אתר התחרות לסמארטפונים וטאבלטים, תאפשר ליותר אנשים לקחת חלק באתגר כתיבת הסיפורים, בדירוג שלהם ובהחייאת השפה העברית.


ניתן להשתתף בתחרות גם בטלפונים חכמים. סרקו את הקוד באמצעות תוכנה מתאימה וגלשו ישר לתחרות:


קישורים נוספים