חיפוש
מפעל הפיס חדשות הוכרזו זוכי פרסי מפעל הפיס לאמנויות ע"ש לנדאו

הוכרזו זוכי פרסי מפעל הפיס לאמנויות ע"ש לנדאו

תאריך פרסום:
13/09/2018

לכל אחד מהזוכים יוענק פרס בסך 150 אלף ₪ בטקס חגיגי. הזוכים הם: גיא בן נר, אורי ברבש, אפרת מישורי ורמי פורטיס. במהלך אוקטובר יתפרסמו הזוכים בפרסי מפעל הפיס למדעים על שם לנדאו

מפעל הפיס שמח להכריז על הזוכים בפרסי מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו לשנת 2018.
הפרס היוקרתי מוענק זו השנה ה- 18 והוא מחולק לתחום האמנויות ולתחום המדעים והמחקר. המדענים הזוכים בתחומי המדעים והמחקר יתפרסמו במהלך אוקטובר 2018.
השנה נבחרו 4 זוכים מתחום האמנויות. לכל אחד מהזוכים יוענק פרס כספי בסך 150 אלף ₪ בטקס חגיגי שיתקיים בסוף השנה.

פרס מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו מוענק לאמנים וליוצרים בעבור פעילות אמנותית מצטיינת ואיכותית מהתקופה האחרונה, בעלת תרומה והשפעה משמעותית לתרבות ולאמנות בישראל.

הזוכים בפרס מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו לשנת 2018 הם:

  1. גיא בן נר בתחום אמנות חזותית.
  2. אורי ברבש בתחום קולנוע.
  3. אפרת מישורי בתחום שירה.
  4. רמי פורטיס בתחום מוזיקה.

מנימוקי השופטים:

גיא בן נר בתחום אמנות חזותית
שמות השופטים: שאול סתר, דלית מתתיהו ואלן גינתון.

גיא בן-נר הוא מראשוני אמני הווידיאו המובהקים באמנות הישראלית ומהראשיים שבהם. עבודותיו חכמות, מבריקות, מצחיקות, פשוטות לכאורה - רובן נשענות על מחווה אחת, מרוכזת ודחוסה, שמבוצעת עד תומה. הן רוויות בהיסטוריה של הקולנוע (למשל ב״ילד פרא״, או בעבודתו האחרונה לפי שעה, ״אמני ההימלטות״), אבל אינן נענות לספקטקולריות הקולנועית. הן מציבות את הווידיאו כמדיום אינטימי והגותי שבמרכזו גוף והמרחב הסובב אותו ותנועתו היא רפלקסיה עצמית, קהילתית ופוליטית.

אורי ברבש בתחום קולנוע
שמות השופטים: רונית ויס-ברקוביץ, טלי שמש וניר ברגמן.

אורי ברבש הוא מבכירי הקולנוענים שלנו. יוצר פורה של סרטים עלילתיים ודוקומנטריים, דרמות וסדרות טלוויזיה, שסימנו אבני דרך בתרבות הישראלית: מאחורי הסורגים, גבי בן יקר, טירונות, משפט קסטנר, אחד משלנו, ועוד יצירות רבות ומפוארות הנוגעות בליבַּת הישראליות. בסרטיו הוא משלב יכולת וירטואוזית לספר סיפור מתוך רגישות חברתית עמוקה, עוסק באומץ ב"אחר" ובַנִשכָּח, בעודו ממשיך לרענֵן וּלפַתח בעקביות את סגנונו הקולנועי.

אפרת מישורי בתחום שירה
שמות השופטים: שירה סתיו, יעל שנקר ויעקב ביטון.

אפרת מישורי היא היוצרת המובהקת והמשוכללת בספרות העברית מתחילת שנות התשעים.
חלוצת המשחקיות והחדשנות – כל מבנה וצורה מהות וממד נחקרו ונכתבו בשיריה עד תום בחוכמה וידע נרחבים, בזיקה בלשנית וארוס קדוש וחמור לצד פן ליצני ומתריס.
יצירתה נטועה בחקר הספרות והשפה על כל היבטיה - מן הווקאליות והממד הפסיכופיזי ועד הפילוסופיה של הלשון בתחומי המשמעות וההוראה.

רמי פורטיס בתחום מוזיקה.
שמות השופטים: ישראל ברייט, יוסף ברדנשווילי ורוני ורטהיימר.

רמי פורטיס הוא יוצר רוק ישראלי יחיד במינו אשר מירכתי הבמה עשה דרך אמנותית מלאה ביושרה, אומץ וחיפוש אל מרכז הסצנה המוזיקלית בישראל. אישיותו הבימתית לצד הטקסטים שיצר והשירים שהלחין היו תמיד משב רוח פורץ גבולות ומלא השראה ליוצרים וזמרים צעירים בארץ ולכל חובבי המוזיקה באשר הם. פעילותו המוזיקלית משתרעת על פני שנים רבות ומלאה בשיתופי פעולה יצירתיים שהותירו את חותמם. גם בימים אלה פורטיס יוצר, מקליט ומופיע בקביעות ובאותה עוצמה ואינטנסיביות כמו תמיד.

אנו שמחים להכריז על הזוכים בפרסי מפעל הפיס לאמנויות על שם לנדאו 2018. לחצו כאן לרשימת הזוכים