חיפוש
מפעל הפיס חדשות ימי תרבות

ימי תרבות

תאריך פרסום:
14/11/2013

יוזמה חדשה של מפעל הפיס בשיתוף פורום מוסדות תרבות ומשרד התרבות

שלושה ימי חג המציעים מופעים ואירועי תרבות ברחבי הארץ
במחירים שווים לכל נפש (עד 20 ₪)
25-26-27 בדצמבר 2013

מפעל הפיס, בשיתוף פורום מוסדות תרבות ומשרד התרבות, הכריזו היום על השקתו של מפעל תרבותי חדש ורחב היקף שייקרא: "ימי תרבות". 
 
במסגרת "ימי תרבות", יפתחו מוסדות התרבות את שעריהם לציבור הרחב ויקיימו מאות אירועי תרבות ברחבי הארץ - הצגות תיאטרון, מופעי מחול ומוסיקה, אירועי ספרות, סרטים ותערוכות - שיוצעו לקהל הרחב במחירים שווים לכל נפש הנעים בין 0 ל- 20 ₪. 
 
"ימי תרבות", נועד לאפשר ולהנגיש את צריכת התרבות לכל מי שיחפוץ בכך, כמו גם לחשוף בפני הציבור הרחב את העושר התרבותי ורוחב היריעה של היצירה הישראלית.
 
"ימי תרבות" יתפרס על פני כ- 120 יישובים ברחבי הארץ, למשך שלושה ימים.
כ- 400 אירועים שונים, ולמעלה מ- 150,000 כרטיסים יוצעו לקהל הרחב באתר אינטרנט ייעודי של מפעל הפיס.
 
ב"ימי תרבות" לוקחים חלק אלפי אמנים ויוצרים, ומאות גופי תרבות. מהגדולים שבהם - כמו התיאטרון הקאמרי, האופרה הישראלית ומוזיאון ישראל, דרך מוסדות תרבות הממוקמים בפריפריה כמו תיאטרון שלומי ותיאטרון מראה מקרית שמונה - ועד ליוצרים עצמאיים, סופרים ומשוררים. 
 
יו"ר מפעל הפיס, אלוף (מיל') עוזי דיין: "זהו מיזם ייחודי שמטרתו לתת הזדמנות תרבותית שווה לכל הציבור בישראל ולהעצים את התרבות הישראלית ואת יוצריה". עוד ציין דיין כי "בכוונת מפעל הפיס והשותפים למיזם, להפוך את ימי התרבות למסורת תרבותית בישראל". 
 
שרת התרבות, לימור לבנת: "אני מברכת על פרויקט המאפשר הנגשת התרבות לכלל הציבור בישראל, תוך שימת דגש על ישובי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. אני מזמינה את תושבי הישובים המשתתפים בפרויקט לחוויה תרבותית, איכותית ומגוונת, וליהנות מהעושר התרבותי שמציעים תחומי היצירה הישראלית".
 
פרטים נוספים יפורסמו בתחילת דצמבר.