חיפוש
מפעל הפיס חדשות משחק שחמט התקיים בכנסת ישראל

משחק שחמט התקיים בכנסת ישראל

תאריך פרסום:
14/11/2016

המשחק התקיים בשיתוף מפעל הפיס ואיגוד השחמט ובו השתתפו בין היתר השר זאב אלקין וחברי הכנסת מנואל טרכטנברג, אורן חזן ורוברט אילטוב ויו"ר מפעל הפיס, אלוף (במיל') עוזי דיין

 
ביום ב', 14.11.16, התקיים בכנסת ישראל משחק שחמט סימולטאני בשיתוף מפעל הפיס ואיגוד השחמט. במשחק הסימולטאני, שהתקיים בהנחיית רבי האמנים וחברי נבחרת ישראל בשחמט: סופי פולגאר (ממוקמת במקום השישי בעולם) ואביטל בורוחובסקי (רב-אמן הכי צעיר בארץ), השתתפו השר להגנת הסביבה, שר לענייני ירושלים ומורשת חה"כ זאב אלקין, חברי הכנסת מנואל טרכטנברג ,רוברט אילטוב ואורן חזן, יו"ר מפעל הפיס, אלוף (במיל') עוזי דיין ו-30 ילדים מרחבי הארץ שהגיעו בהזמנת איגוד השחמט.
 
השר זאב אלקין, שביוזמתו התקיים משחק השחמט הסימולטאני בכנסת ציין: "אנחנו כמדינה צריכים לעשות הכל, מעבר למחווה הסמלית הזאת, כדי לעזור לתחום השחמט. לצערי אנחנו לא עושים מספיק. אנו משקיעים בתחומי ספורט אחרים שבהם אנו רחוקים מהישגים ובמקרה של שחמט, יש הישגים מוכחים אבל ללא ספק אנחנו יכולים להגיע רחוק יותר בהנחה שההשקעה הממשלתית תהיה גדולה יותר."
 
עוד הוסיף אלקין: "בילדותי חשבתי להיות שחמטאי מקצועי, לצערי זה לא קרה אבל בהחלט השפיע על חיי, גם בלימודי מתמטיקה , גם בהיסטוריה והיום בפוליטיקה, זכיתי לכינוי "השחמטאי של הכנסת". אכן בשחמט משהו מאוד דומה פוליטיקה. ההבדל הוא רק בכך שבפוליטיקה היריב שלך יכול ברגע אחד להפוך את הלוח ולזרוק את כלים אליך או לגנוב אותם מול הפרצוף שלך...בשחמט כמובן זה לא קורה."
 
יו"ר מפעל הפיס, אלוף (במיל') עוזי דיין, קורא למשרד החינוך ולגופים כלכליים נוספים להצטרף למיזם לימודי שחמט בבתי הספר שמתקיים מזה כשנתיים ביוזמת מפעל הפיס ובשיתוף איגוד השחמט. במסגרת פרויקט זה , מופעלת תכנית לימודי שחמט בקרב תלמידי כיתות ב' ו- ג' ב-74 רשויות מקומיות ברחבי הארץ.

אלוף (מיל') עוזי דיין ביחד עם השר זאב אלקין