חיפוש
מפעל הפיס חדשות שיתוף פעולה בין רשת café café למפעל הפיס

שיתוף פעולה בין רשת café café למפעל הפיס

תאריך פרסום:
14/12/2010

רשת café café יוצאת בשיתוף פעולה עם מפעל הפיס לרגל עשור לפרס ספיר לספרות לעידוד הספרות העברית ותרבות הקריאה

 
רשת café café יוצאת בשיתוף עם מפעל הפיס, לרגל עשור לפרס ספיר לספרות מיוזמת מפעל הפיס. במסגרת הפרויקט תחת השם "בכל רגע יכול להיוולד ספר טוב", הרשת תחליף את כל המפיות במפיות חדשות עליהן מודפסים קטעים מתוך 9 הספרים הזוכים בפרס ספיר של מפעל הפיס ביניהם: "תאום כוונות" מאת חיים סבתו (זוכה לשנת 2000), "מישהו לרוץ איתו" מאת דויד גרוסמן (זוכה לשנת 2001), "שאהבה נפשי" מאת גיל הראבן (2002), "אחוזות החוף" מאת אמיר גוטפרוינד (2003), "ספר האלף בית" מאת דן צלקה (2004), "ילדה" מאת אלונה פרנקל (2005), "אם יש גן עדן" מאת רון לשם (2006), "שום גמדים לא יבואו" מאת שרה שילה (2007), "שלך סנדרו" מאת צבי ינאי (2008). 
 
בין היתר, תופיע על המודעות והמפיות הפניה לעמוד הפייסבוק "צריך פיס בתרבות", ששם תתקיים פעילות הגולשים ברשת. הגולשים יוזמנו לבחור את "ספר כל הזמנים", הספר הטוב ביותר מבין תשעת ספרים שזכו בפרס עד כה. בנוסף, יוכלו הגולשים בפייסבוק לקרוא את הפרק הראשון של כל אחד מהספרים ושם תינתן במה לכתוב את חוות דעתם. הפעילות תהיה מלווה במאות פרסים.
 
בהמשך מתוכננים להתקיים בבתי הקפה של הרשת ברחבי הארץ ערבי ספרות בהשתתפות חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר לספרות. 
 
הפרס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו הפעם העשירית לכותר הטוב ביותר של השנה עפ"י בחירת חבר השופטים, בראשותו של היו"ר, פרופ' זאב צחור
 
אבינועם בן- מוחא, מנכ"ל רשת café café: "המהלך המשותף עם מפעל הפיס מצטרף לחבילת התרבות שמציעה הרשת ללקוחותיה במסגרת חוויית הפנאי בבית הקפה. אנו שמחים להיות חלק מקידום תרבות הקריאה בישראל".
 
דולין מלניק, מנהלת קרן ספיר: "שיתוף הפעולה עם רשת 'קפה קפה' נועד להגדיל את החשיפה של ספרות איכותית בקרב הקהל הרחב. המהלך זכה לברכת הסופרים המובילים, שאף בחרו את הקטעים המודפסים על המפיות מתוך ספרם שזכה בפרס ספיר".
 
במלאת עשור לפרס קרן מפעל הפיס, ע"ש פינחס ספיר, מתכוונת להמשיך לקיימו למען עידוד הסופרים והספרות במדינת ישראל. לא פחות מן הסופרים, מחכים כל שנה חובבי הספרות בארץ להכרזה הדרמטית על פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס. הספרים הזוכים הופכים לשיחת היום ומעוררים סקרנות ציבורית, ובכך מוגשם החזון שהוליד את הפרס – עידוד הספרות העברית ותרבות הקריאה.
 
רשת café café הינה חברה פרטית אשר הוקמה בתל-אביב בשנת 2001. הרשת הינה בבעלות איש העסקים רונן נמני ובת זוגו מיקי טיל, ומונה כיום למעלה מ- 110 סניפים, רובם על בסיס שיטת זכיינות, וכ- 4500 עובדים. את שנת 2009 סיימה הרשת עם מחזור מכירות של כ- 300 מיליון ₪ .

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס בפייסבוק