חיפוש
מפעל הפיס חדשות 5 שנים לתחרות צרצר פיס

5 שנים לתחרות צרצר פיס

תאריך פרסום:
15/07/2013

והשנה החידוש - לא רק טקסטים: גם וידאו, אודיו, אנימציה וסטילס משתתפים!

 
תחרות "צרצר פיס" של מפעל הפיס לכתיבת סיפורים ב-140 תווים בפייסבוק מתקיימת זו השנה החמישית ברציפות והשנה בנושא "פתק על המקרר". לצד המסלול המוכר, מצטרף השנה מסלול חדש, מסלול מוזות שבו מוזמנים הגולשים להעלות יצירות מקוריות משלהם, בצורת סרטונים, קבצי אודיו או סטילס וטקסט שיתבססו על הצרצורים המתחרים. תאריכי התחרות: 15 ביולי עד 29 ביולי (בחצות) ומוזות ניתן לשלוח עד ה-1 לאוגוסט (בחצות).
 
כל אחד מאיתנו, לפחות פעם אחת בחייו, השאיר למישהו פתק על המקרר כדי להגיד שהוא אוהב, כדי להזכיר להוריד כביסה מהחבל, כדי לא לשכוח שבשבוע הבא החבר הכי טוב שלך מתחתן ועוד ועוד. השנה, תחרות "צרצר פיס" מאתגרת את הכותבים ומבקשת מהם לכתוב סיפור ב- 140 תווים כשהקונספט השנה הינו  "פתק על מקרר". מטרת התחרות לעודד שימוש מקורי ויצירתי בשפה העברית. גם השנה ניתן יהיה להוריד אפליקציה סלולרית שפותחה במיוחד לתחרות כך שלא יבצר ממשתמשי הסלולרי להצטרף לתחרות ולהעלות ישירות מהנייד את הצרצור שלהם.
 
תחרות "צרצר פיס" מרחיבה השנה את הפורמט, יוצאת מגבולות הטקסט ופורצת לעולם של וידאו, סטילס ואודיו- מסלול "המוזות". במסלול המוזות, גולשים יוכל לבחור סיפור מבין מבחר הצרצורים שיפורסמו בתחרות ולהעלות מוזה- צילום תמונה/ סרטון וידאו או קובץ אודיו באורך שלא יעלה על 14 שניות. באמצעות מסלול זה, תחרות "צרצר פיס" מקווה להגיע לקהלים חדשים של גולשים ויוצרים ולגרום להם להביא לידי ביטוי את הדמיון שלהם ואת האופן שבו הם מדמיינים את הסיפורים במוחכם. 
 
המוזות יועלו לפייסבוק ויתמודדו על פרסים. המוזה הזוכה יזכה בפרס גם את המוזה שלו - הסיפור שהיווה בסיס לפן הוויזואלי.
 

שופטי התחרות השנה הם:

 1. דורית רביניאן - סופרת. זוכת פרס וינר לספרות צעירה, פרס ע"ש אורד ווינגייט, פרס רה"מ לספרות, פרס אקו"ם לספרות ופרס הדרמה הטובה ביותר מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע.
   
 2. ינון לנדנברג - מנכ"ל אינפיניטי אוגמנטד ריאליטי ומייסד משרד הפרסום אידיאולוג'יק, מחלוצי ענף הפרסום האינטראקטיבי בישראל.
   
 3. ליאת אלקיים - מבקרת ספרות ותרבות פופולרית בעיתון "הארץ".
   
 4. אלכס אפשטיין - סופר. הספר החדש שלו, "מחשב אהבה מחדש", אוסף של 101 סיפורים קצרצרים, רואה אור בימים אלה במהדורה דיגיטלית ועצמאית.
   
 5. רנה ורבין - כותבת, מתרגמת ועורכת מובילה.

הפרסים עליהם יתמודדו המשתתפים:

במסלול הצרצורים הרגיל - מקום ראשון יזכה בפרס של 15,000 ₪, המקום השני יזכה ב- 10,000 ₪ והמקום השלישי ב- 5,000 ₪.
במסלול המוזות - הזוכה בכל סוג (תמונה/ סרטון ידאו/ הקלטת אודיו) יזכה במיני אייפד, ויזכה גם את הכותב של הצרצור שהיווה השראה ליצירת המוזה.

איך משתתפים?

תחרות "צרצר פיס" מתקיימת השנה ברשת החברתית Facebook וכן נתמכת לראשונה גם כאפליקצייה לטלפונים חכמים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד ו/או iOS
 
לכניסה לתחרות ב-Facebook - לחצו כאן
 
להורדת האפליקצייה, אנא סקרו באמצעות הטלפון החכם את הקוד הבא
או חפשו את אפליקציית "צרצר פיס" בחנויות האפליקציות Google Play ו/או App Store