חיפוש
מפעל הפיס חדשות נחנך היכל תרבות במעלה אדומים

נחנך היכל תרבות במעלה אדומים

תאריך פרסום:
15/10/2015

מפעל הפיס ערך טקס חניכה להיכל החדש במעלה אדומים, בו השתתפו גם נשיא המדינה, שרת התרבות, ויו"ר מפעל הפיס

 
ביום ראשון ה-11.10.15 התקיים טקס חניכה חגיגי של היכל התרבות החדש במעלה אדומים, בנוכחות יו"ר מפעל הפיס האלוף (במיל') עוזי דיין, נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין וכן שרת התרבות מירי רגב.
 
ההיכל, ששטחו הכולל הוא 2,741 מ"ר ותכולתו כ-570 מקומות ישיבה, מצויד במערכות סאונד, תאורה ומדיה מהמתקדמות בעולם. על פי המתוכנן, בהיכל יתארחו מיטב ההצגות והקונצרטים ובנוסף הוא אמור לשמש גם כאולם כנסים, הרצאות, ואף לארח את האירועים ומסיבות סיום של בתי הספר במעלה אדומים. עלות בניית ההיכל מוערכת בכ-50 מיליון שקלים, אשר מומנו מכספי מפעל הפיס, עיריית מעלה אדומים, משרד השיכון ותרומה של ארגון "בני ציון".
 
בניית ההיכל החלה עוד בסוף שנות התשעים כאשר משרד השיכון ועיריית מעלה אדומים עצרו את הפרויקט, עקב חוסר במקורות מימון. לאחר גיוס המשאבים מכספי מפעל הפיס והתרומה שנתקבלה מארגון "בני ציון" חודשה בניית ההיכל בשנת 2011 ונסתיימה השנה.
 
יו"ר מפעל הפיס, האלוף (במיל') עוזי דיין, נאם באירוע: "מפעל הפיס גאה לקחת לתרום לעיריית מעלה אדומים ומתכוון לתמוך בה גם בעתיד. הקצאת כספי המפעל לעידוד התרבות בעיר מהווה תרומה חשובה ואנו מקווים כי תושבי העיר ייהנו מההיכל לעוד שנים רבות".