חיפוש
מפעל הפיס חדשות והזוכה הוא...

והזוכה הוא...

תאריך פרסום:
16/01/2012

"דרוש לחשן" מאת חגי ליניק הוא הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011

 
בטקס מרגש ומותח במתחם רידינג 3 שבנמל תל אביב התקיים טקס פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011 שבמהלכו הוכרז הסופר חגי ליניק כזוכה בפרס היוקרתי לספרות על ספרו "דרוש לחשן" בהוצאת הספרייה החדשה.
 
חגי ליניק, הפתעת העונה, התרגש עד מאוד כאשר הכריזו על זכייתו בפרס ובנאום שנשא הביא את רוח הספורט לנאומו וצעק בהתלהבות: "כמו בכדורגל, באתי קטן יצאתי גדול"

במהלך הערב הוענק פרס לסופר יאיר אסולין זוכה פרס הביכורים על סיפרו "נסיעה" בהוצאת חרגול.
כל אחד מהמועמדים הנכלל ב"רשימה הקצרה" והזוכה בקטגורית ספר ביכורים, זוכים בפרס כספי בסך 25 אלף ₪.
 
הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011, יקבל פרס כספי בסך 150 אלף ₪. כמו כן, מפעל הפיס יתרגם את הספר הזוכה לערבית וזאת בנוסף לתרגום לשפה זרה עפ"י בחירתו של הסופר הזוכה.

את הערב הנוצץ, שנערך בהפקת "ארנון פז" ובבימויה של דנה יסן, הנחה אברי גלעד בסימן המילה הכתובה. בתכנית האמנותית לקחו חלק השחקנים אניה בוקשטיין ואורי פפר שהקריאו קטעים מתוך ספרי המועמדים, הזמרים אוהד שרגאי ומיי פיינגולד שרו שירים מתוך סיפורים ידועים וביצעו שיר שהורכב במיוחד ממילות השיר "מהם המילים" של שלמה ארצי ו"רק מילה טובה" של יהודית רביץ. הזמר שלומי שבן שר וניגן בפסנתר את השיר "הללויה" בגרסתו העברית ולראשונה בטקס התקיים דואט ראשון של שבן ואניה בוקשטיין לשירו של דוד אבידן.

דולין מלניק, מנהלת אגף תרבות אמרה כי "לפני עשור הוסיף מפעל הפיס לתחומי פעילותו גם את הסיוע לקידום התרבות והאמנות. במסגרת זו נוסד פרס ספיר לספרות שמאז ועד היום הפך לפרס משמעותי ולא רק בגלל הפרס הכספי שהוא מציע. הפרס הצליח להפוך את הספרות לנושא מדובר גם מחוץ לעמודים הפנימיים בעיתונות וסייע בחשיפה של ספרים וסופרים בפני הקהל הרחב.

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, חולק זו הפעם האחת עשרה לכותר הטוב ביותר של השנה עפ"י בחירת חבר השופטים, בראשותה של היו"ר, הגב' דליה דורנר. לא פחות מן הסופרים, מחכים כל שנה חובבי הספרות בארץ להכרזה הדרמטית על פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס. הספרים הזוכים הופכים לשיחת היום ומעוררים סקרנות ציבורית, ובכך מוגשם החזון שהוליד את הפרס – עידוד הספרות העברית ותרבות הקריאה.הסופר חגי ליניק