חיפוש
מפעל הפיס חדשות האם תצליחו לכתוב סוד ב- 140 תווים בלבד?

האם תצליחו לכתוב סוד ב- 140 תווים בלבד?

תאריך פרסום:
01/06/2016

תחרות "צרצרפיס" יוצאת לדרך!
התחרות מאתגרת את הקהל הרחב ומבקשת לכתוב סיפור ב- 140 תווים, כשהנושא השנה הוא: "סוד"


התחרות מתקיימת זו השנה השמינית ומטרתה לעודד שימוש מקורי ויצירתי בשפה העברית.
 
תחרות צרצרפיס של מפעל הפיס מאתגרת את הקהל הרחב לכתוב סיפורים קצרים (צרצורים) ב- 140 תווים בלבד, כשהנושא השנה הוא: סוד. הסיפורים ייבחנו על פי התאמה לפורמט, מקוריות, שמוש בשפה ואיכות הסיפור.
 
התחרות נפתחת החל מהיום, 1 ביוני, ותימשך עד 14 ביוני בחצות. התחרות פתוחה לקהל הרחב, מגיל 18 ומעלה. את הצרצורים ניתן לשלוח לעמוד הפייסבוק של "צריך פיס בתרבות" או ישירות לעמוד התחרות: zarzar.pais.co.il
 
הסיפור שיבחר במקום הראשון על ידי חבר השופטים יזכה ב- 15,000 ₪, המקום השני יזכה ב- 10,000 ₪ והמקום השלישי ב- 5,000 ₪.
 
דולין מלניק, מנהלת אגף התרבות והאמנות של מפעל הפיס, אומרת: "הנושא שנבחר השנה לתחרות צרצרפיס הוא מאתגר ויצירתי במיוחד וכולנו מצפים לראות מה הוא יניב. תחרות צרצרפיס מאפשרת מדי שנה לאלפי אנשים להתנסות בכתיבה של סיפור קצרצר שמתאים לרוח הזמן - ב- 140 תווים".
 

שופטי התחרות השנה הם:

 • קובי אריאלי – פובלציסט וסטיריקן.
  ממובילי השיח הישראלי-יהודי החדש. מגיש ומשתתף בתכניות תרבות ובידור בגלי צה"ל, ערוץ 10 וערוץ הכנסת. ב2011 פרסם את ספרו "רומן בכתובים".
   
 • איימן סיכסק – סופר, מבקר ספרות ועיתונאי. זוכה פרס הספרייה הלאומית בירושלים לעידוד יוצרים ישראלים. ספרו השני, ״תשרין״, ראה אור במאי 2016 בהוצאת אחוזת בית.
   
 • דנה ספקטור – עיתונאית ומנחת טלוויזיה ורדיו ישראלית.
  ספקטור נודעה בזכות מדורה השבועי "בקרוב אגיע רחוק" אשר מתפרסם במוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות ועוסק בחייה האישיים.
   
 • נועה שבתאי – בימאית דוקומנטרית.
  סרטה הראשון, "אבא שלי, יעקב שבתאי", עסק, בין השאר, בקשר בין מלאכת הכתיבה לבין החיים עצמם. בעלת תואר ראשון באמנות מאוניברסיטת האנטר בניו יורק. כיום במערכת התוכנית "עובדה" בערוץ 2.

 
בתחרות צרצרפיס שהתקיימה שנה שעברה התבקשו הכותבים לכתוב סיפור קצר בנושא קורות חיים.
אהרן (רוני) לוי מנורדיה זכה במקום הראשון עם הצרצור: "נולדתי בישראל, גדלתי בישראל, למדתי בישראל, עשיתי שירות צבאי בישראל, התחתנתי בישראל, וישראל היא כל עולמי (משה, מיאמי)."
 
יעל ברון ממודיעין זכתה במקום השני עם הצרצור: "פרוסת הלחם הראשונה בחייה של ליסבאת נקנתה בשוסה שטראסה בברלין ועל האחרונה בחייה מרחה גולדבאנד ביד חומה מחורצת משמש וים. לחם אחיד מהמכולת."
 
ניב יוספן מרמת גן זכה במקום השלישי עם הצרצור: "קוראים לי ניקי ואני בן חמש, ואני רוצה להמציא בקורות חיי נעליים מעופפות, פרחים ודבורים רובוטיים, לב שלא נשבר ובית חולים שנותן לחולים לרקוד."