חיפוש
מפעל הפיס חדשות נחנך כותר פיס בטירת הכרמל

נחנך כותר פיס בטירת הכרמל

תאריך פרסום:
17/11/2011

בהשקעה של כ-10.5 מיליון ₪, נחנך בטקס חגיגי ומרגש בטירת הכרמל כותר פיס במעמד יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס, האלוף (מיל') עוזי דיין, ראש העיר אריה טל, בכירי הרשות, מנהלת הכותר ותושבים.

 

כותר הפיס משמש את תושבי העיר וכולל בתוכו אלפי ספרי קריאה המיועדים לכלל האוכלוסייה החל מילדים וכלה במבוגרים. בנוסף בכותר, עמדות מחשב, מדור תרבות וידאו ומוסיקה, מדור תרבות מידע, אולמות לפעילות קבוצתית ועוד.
הטקס החל בגזירת הסרט והסרת הלוט ולאחר מכן נשאו דברים, ראש העיר ויו"ר מפעל הפיס.
 
אריה טל, ראש העיר: "זהו המקום שמהווה את ההשראה לקרוא ולהכיר היטב את השפה העברית וזאת לאור העיסוק הגובר של הדור הצעיר בטלוויזיה ובמחשב. אנו מודים למפעל הפיס על פועלו ומקווים כי יתקיימו שיתופי פעולה נוספים בינינו לבין הפיס. אילולא עזרתו ותרומתו הנדיבה של מפעל הפיס מבנים רבים היו נחסכים מאיתנו והפריפריה לא היתה פורחת כפי שהיא היום".
 
עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס: "כולי גאווה לחנוך את הכותר. זהו מקום שמשמר ויוצר תרבות ולכן יש לנהוג במקום זה בחרדת קודש ולהשתמש בו כראוי וידע כל מי שנכנס למקום זה הרי שהוא מאדיר את עצמו".
 
לאחר הדברים הנרגשים שנשא עוזי דיין, סיפר בהתלהבות אחד מהנוכחים במקום כי בהקשר מפתיע לדבריו של עוזי דיין, מקום זה אינו קדוש אך ורק בגלל היותו מקום המאדיר את השפה העברית אלא בגלל שבעבר מבנה זה שימש כבית כנסת ולכן קדושתו של המקום הינה כפולה ומכופלת.