חיפוש
מפעל הפיס חדשות נחנך מרכז פיס קהילתי רב תכליתי במודיעין עילית

נחנך מרכז פיס קהילתי רב תכליתי במודיעין עילית

תאריך פרסום:
19/03/2015

טקס חנוכת מרכז פיס קהילתי במודיעין עילית נערך ביום רביעי כז' באדר (18.3.15) במעמד אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס והרב יעקב גוטרמן ראש העיר ובהשתתפות חברי מועצת העיר, מנהלי מוסדות חינוך ותושבי העיר.

 
בטקס, אמר הרב יעקב גוטרמן ראש העיר כי "המרכז שאנחנו חונכים היום הוא הגדול במגזר החרדי."  הרב גוטרמן סיפר כי הוא זוכר את עוזי דיין כאלוף פיקוד המרכז שחתם על האישורים על הקמת העיר מודיעין עילית. כבר מאז יש לאלוף (מיל') עוזי דיין יחס של הערכה לעיר מודיעין ולתושביה.
 
לדברי ראש העיר אלוף (מיל') עוזי דיין החליט לראשונה בתולדות מפעל הפיס למנות נציג חרדי כמשקיף בדירקטוריון הפיס. בנוסף, לאחרונה צירף דיין אישה חרדית, תושבת מודיעין עילית כחברה במועצת הפיס לתרבות ואמנות.
 
הרב יעקב גוטרמן הודה לאלוף(מיל') עוזי דיין על הסיוע של מפעל הפיס לעיר מודיעין בהקמת גני ילדים, בתי  ספר וברכישת  ריהוט למוסדות החינוך בעיר.
 
אלוף (מיל') עוזי דיין  שיבח בדבריו את ראש העיר ומועצת העיר היודעים להשקיע את ההקצאות של מפעל הפיס בחינוך, ויודעים לבצע את בניית מוסדות החינוך ביסודיות ובזמן מהיר.
 
עוזי דיין ציין כי משנת 2000 הקצאות מפעל הפיס לעיר מודיעין עילית הסתכמו ביותר מ- 263 מיליון ₪, וזאת הודות לפרנסי העיר היודעים לנצל את הקצאות הפיס.
 
דיין הדגיש כי הוא רואה חשיבות רבה בניצול נכון של כספי ההוצאות המיועדים לחינוך ותרבות יהודית ואת זה צריך  להמשיך ולשמר. מרכז הפיס הקהילתי שנחנםך אתמול משתרע על שטח של 2,000 מ"ר, המרכז הוא מבנה רב תכליתי ומיועד לקהילה ולמערכת החינוך.
 
המרכז כולל אולם ספורט, חדרי חוגים וציוד תואם לדרישות פעילות ספורט. המבנה הוקם בקרבת קריית החינוך ובתי הספר ומשמש את תלמידי בית הספר בשעות הבוקר ואת הקהילה בשעות אחר הצהריים והערב.
 
מפעל הפיס הקצה 20 מיליון ₪ לבניית מרכז הפיס הקהילתי הרב תכליתי.

חונכים את מרכז הפיס הקהילתי מימין: הרב יעקב גוטרמן, שייקה בירנבאום אב הבית ואלוף (מיל') עוזי דיין. צילום: איקי מימון.