חיפוש
מפעל הפיס חדשות יום הקולנוע הישראלי 2016

יום הקולנוע הישראלי 2016

תאריך פרסום:
19/09/2016

ביום רביעי, ה- 21 בספטמבר, יוקרנו בכל רשתות בתי הקולנוע ברחבי הארץ 31 סרטים ממיטב הקולנוע הישראלי לשנת 2016, חלקם בהקרנות בכורה, במחיר של 10 שקלים בלבד לכרטיס!

 
"יום הקולנוע הישראלי" יעמוד בסימן מחווה לסרט "השוטר אזולאי" בכיכובו של שייקה אופיר ז"ל זאת במלאת 45 שנה ליציאתו לאקרנים. למחרת יום הקולנוע, ייערך טקס "פרס אופיר" הנקרא על שמו. 
  
בין הסרטים שיוקרנו, חמשת הסרטים המועמדים לפרס "הסרט הטוב ביותר" בטקס "פרס אופיר" 2016: ״אבינו״ של מני יעיש, ״לעבור את הקיר״ של רמה בורשטיין, ״מעבר להרים ולגבעות״ של ערן קולירין, ״סופת חול״ של עלית זקצר ו-״שבוע ויום״ של אסף פולונסקי

שרת התרבות והספורט, ח"כ (תא"ל במיל') מירי רגב: "אני רואה חובה וזכות גדולה להנגיש את הקולנוע הישראלי לקהל הרחב. הקולנוע הוא בבואה של החברה בישראל, על מורכבותה, על הציבורים השונים בה ועל רב- גוניותה".
האלוף (במיל') עוזי דיין , יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס: "זו השנה השנייה בה 'יום הקולנוע הישראלי' חותם את מיזם 'ימי תרבות'. הקולנוע הישראלי הולך מחיל אל חיל ואנו גאים להצדיע לו וליוצריו ולאפשר לקהל הישראלי כולו להתברך ביום של חוויית צפייה בסרטים ישראליים איכותיים במחיר שווה לכל נפש".

"יום הקולנוע הישראלי" בשיתוף משרד התרבות והספורט, התאחדות ענף הקולנוע ומפעל הפיס, גאים להשיק את "יום הקולנוע הישראלי", שייתקיים ביום רביעי, ה- 21 בספטמבר, בכל רשתות בתי קולנוע ברחבי הארץ. במהלך כל היום יקדישו בתי הקולנוע את המסכים רק לסרטים ישראליים.
במהלך כל היום יוקרנו 31 סרטים ממיטב הקולנוע הישראלי לשנת 2016, שבחלקם יוקרנו בהקרנות בכורה חד פעמיות, וזאת במחיר של 10 שקלים בלבד לכרטיס.

זאת השנה השלישית בה נערך "יום הקולנוע הישראלי", בשנה שעברה הגיעו באותו יום לבתי הקולנוע למעלה מ-100,000 איש, חלקם צפו במספר סרטים.
"יום הקולנוע הישראלי", יעמוד השנה בסימן הצדעה לסרט "השוטר אזולאי" בכיכובו של השחקן הדגול שייקה אופיר ז"ל וזאת במלאת 45 שנה ליציאת הסרט לאקרנים.

"השוטר אזולאי" הוא מהסרטים הישראלים האהובים בקולנוע הישראלי. את הסרט כתב וביים אפריים קישון בשנת 1971, והסרט זכה להצלחה קופתית וביקורתית. הסרט היה מועמד לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, זכה בפרס גלובוס הזהב לסרט הזר וזכה בפרסים רבים נוספים. קישון כתב את התסריט במיוחד לשייקה אופיר, הנחשב עד היום לאחד השחקנים החשובים והמשפיעים בישראל.

טקס " פרס אופיר", המוענק על ידי האקדמיה הישראלית לקולנוע ונקרא על שמו של שייקה אופיר ז"ל ייערך השנה יום למחרת "יום הקולנוע הישראלי", ב-22 בספטמבר.

ב"יום הקולנוע הישראלי" יזכו הצופים לצפות בחמשת הסרטים המועמדים לפרס "הסרט הטוב ביותר" בטקס "פרס אופיר" 2016: ״אבינו״ של מני יעיש, ״לעבור את הקיר״ של רמה בורשטיין, ״מעבר להרים ולגבעות״ של ערן קולירין, ״סופת חול״ של עלית זקצר ו״שבוע ויום״ של אסף פולונסקי.

בנוסף יוקרנו סרטים בבכורה ארצית חד-פעמית, עד אשר יצאו רשמית לאקרנים, בהם: "הלהקה האחרונה בלבנון", "ישמח חתני", "סופת חול", "אבינו".

לצד הקרנות הבכורה, יוקרנו סרטים שיצאו רק לאחרונה לאקרנים ובהם: "ירח בבית 12", "האוצר מעבר לנהר", "ארבע על ארבע" ו-"פוטו פרג'".

שרת התרבות והספורט, ח"כ (תא"ל במיל') מירי רגב: " "יום הקולנוע הישראלי מביא לידי ביטוי את הערכתנו הרבה לעשייה הקולנועית בישראל לאורך השנים. אני רואה חובה וזכות גדולה להנגיש את הקולנוע הישראלי לקהל הרחב. הקולנוע הוא בבואה של החברה בישראל, על מורכבותה, על הציבורים השונים בה ועל רב- גוניותה. אני גאה, שאנו מצדיעים ביום חג זה של הקולנוע הישראלי לסרטו המופלא של אפרים קישון ' השוטר אזולאי' ולדמותו מעוררת ההשראה בגילומו האותנטי והמיוחד של שייקה אופיר ז"ל. אני מזמינה את כל הציבור ליהנות ממיטב התוצרת הקולנועית בישראל".

האלוף (במיל') עוזי דיין , יו"ר דירקטוריון מפעל הפיס: "זו השנה השנייה בה 'יום הקולנוע הישראלי' חותם את מיזם 'ימי תרבות'. הקולנוע הישראלי הולך מחיל אל חיל ואנו גאים להצדיע לו וליוצריו ולאפשר לקהל הישראלי כולו להתברך ביום של חוויית צפייה בסרטים ישראליים איכותיים במחיר שווה לכל נפש".
 

31 הסרטים שיוקרנו ב"יום הקולנוע הישראלי"

 1. "אבינו", מני יעיש
 2. "אמור" , רפאל רביבו
 3. "אנטנה", אריק רוטשטיין
 4. "אנשים שהם לא אני", הדס בן ארויה
 5. "ברש", מיכל ויניק
 6. "ג'נקשן 48", אודי אלוני
 7. "הולכת שבעה", טומי לנג
 8. "הכל שבור ורוקד", נוני גפן
 9. "הלהקה האחרונה בלבנון", איציק קירחלי ובן בכר
 10. "הפורצת", הגר בן אשר
 11. "הרמוניה", אורי סיון
 12. "חדרי הבית", איתן גרין
 13. "ילד טוב ירושלים", רועי פלורנטין
 14. "ישמח חתני", אמיל בן שמעון
 15. "לב שקט מאוד", איתן ענר
 16. "לעבור את הקיר", רמה בורשטיין
 17. "מעבר להרים ולגבעות", ערן קולירין
 18. "נמל בית", ארז תדמור ושלמה אפרתי
 19. "סופעולם" , רוני קידר
 20. "סופת חול", עלית זקצר
 21. "סנפשוט", דורון ערן
 22. "שבוע ויום", אסף פולונסקי
 23. "תיקון", אבישי סיון
 24. "גאליס קונקט", אסף קורמן
 25. "האוצר מעבר לנהר", קובי מחט
 26. "ארבע על ארבע", שי כנות
 27. "סיפור אהבה ארץ ישראלי", דן וולמן
 28. "ירח בבית 12", דורית חכים
 29. "ג'רוזלם", יואב ודורון קרן
 30. "פוטו פרג'", קובי פרג' – תיעודי
 31. "המתנחלים", שמעון דותן – תיעודי

"יום הקולנוע הישראלי", יום רביעי, 21.9.16, בכל רשתות הקולנוע ברחבי הארץ

יום הקולנוע הישראלי