חיפוש
מפעל הפיס חדשות פרופ' מנחם (מני) מאוטנר - יו"ר חבר השופטים

פרופ' מנחם (מני) מאוטנר - יו"ר חבר השופטים

תאריך פרסום:
20/05/2014

פרופ' מנחם (מני) מאוטנר נבחר לתפקיד יו"ר חבר השופטים של פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס 2014

 
פרופ' מנחם (מני) מאוטנר נבחר לתפקיד יו"ר חבר השופטים של פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס 2014. פרופ' מאוטנר, לשעבר דיקן הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל-אביב, הוא בעל תואר שלישי (דוקטורט) מבית הספר למשפטים של אוניברסיטת ייל בארצות הברית. הוא לימד בשורה של מוסדות יוקרתיים בעולם, ובהם אוניברסיטאות מישיגן, ניו יורק וקולומביה. מאוטנר הוא מחברם של חמישה ספרים ועורכם של שישה ספרים, רובם בנושא הקשר שבין המשפט והתרבות, וכן הקשר שבין המשפט והרב-תרבותיות. ספרו האחרון, "משפט והתרבות של ישראל" ראה אור בשנת 2011 בהוצאת הספרים של אוניברסיטת אוקספורד, ופורסם לאחרונה גם באיטלקית. הוא עוסק כעת בכתיבת ספר על ההצדקות התיאורטיות לתמיכת המדינה במוסדות תרבות. 
 
פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2014 יוצא לדרך. הפרס, שנוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו הפעם ה- 14 לכותר הטוב ביותר של השנה על פי בחירת חבר השופטים.
בימים אלה החלה הגשת המועמדים לפרס על ידי המו"לים. ניתן להגיש מועמדויות בטופס אלקטרוני עד ה- 11.6.14. על פי התקנון, רשאים להיות מוגשים כמועמדים ספרים  שיצאו לאור בין התאריכים 2.6.13-1.6.14.
 
מבין הספרים שיוגשו תיבחר בשלב ראשון "רשימה ארוכה" הכוללת עד 12 כותרים, מתוכה תיבחר בשלב מאוחר יותר "הרשימה הקצרה" הכוללת 5 כותרים וכותר זוכה בקטגורית ספר ביכורים.
 
מפעל הפיס ממשיך לטפח את עולם הספרות וגם השנה הזוכה בספר הביכורים וחמש המועמדים הסופיים יקבלו פרס כספי בסך 40,000 ₪. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יקבל פרס כספי בסך 150 אלף ₪ וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירת הזוכה. כמו כן, רוכש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מה"רשימה הקצרה" וספר הבכורים ומעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ. 
 
פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס ביסס במהלך השנים את מעמדו כפרס היוקרתי ביותר בספרות עברית וזוכה לעניין רב בתקשורת ובציבור. לא פחות מן הסופרים, מחכים כל שנה חובבי הספרות בארץ להכרזה הדרמטית על הזוכה בפרס. הספרים הזוכים הופכים לשיחת היום ומעוררים סקרנות ציבורית, ובכך מוגשם החזון שהוליד את הפרס - עידוד הספרות העברית ותרבות הקריאה.