חיפוש
מפעל הפיס חדשות הצלחה להצגת הפרינג' "עקיצה טבעית"

הצלחה להצגת הפרינג' "עקיצה טבעית"

תאריך פרסום:
21/06/2012

הצלחה להצגת הפרינג' "עקיצה טבעית" של אנסמבל ציפורלה במועצה אזורית בני שמעון. במסגרת פרויקט "במה אחרת- בימות פיס פרינג'" של מפעל הפיס

 

מעל 200 איש מהמועצה האזורית בני שמעון וסביבתה הגיעו לצפות אמש, 20.6, בהצגה "עקיצה טבעית" באולם קיבוץ להב. הצגה זו עלתה לראשונה בקיבוץ להב במסגרת  פרויקט "במה אחרת- בימות פיס פרינג'" של מפעל הפיס שמעניק ממיטב הצגות הפרינג' לישובים ברחבי הארץ, במחיר של 20 ש"ח בלבד. ההצגה זכתה לתשואות הקהל ולביקוש רב. בהצגה נכחו יו"ר מפעל הפיס, מר עוזי דיין וראש מועצת בני שמעון, סיגל מורן.
 
קיבוץ להב אירח אמש לראשונה את ההצגה המדוברת "עקיצה טבעית" של אנסמבל "ציפורלה" במסגרת פרויקט "במה אחרת-בימות פיס פרינג'" של מפעל הפיס. מעל 200 איש מהמועצה האזורית בני שמעון וסביבתה מילאו את האולם, זאת לאחר שאזלו הכרטיסים בעקבות הביקוש הרב.
בתום ההצגה התקיים שיח בין הקהל לשחקנים שזכו בתשואות. אחת מצופי ההצגה אמש העידה על ההצלחה הגדולה: "לא היו מחיאות כפיים כאלה מאז הקמת האולם...".
 
שרהלה בלואין, מנהלת מחלקת תרבות ופנאי במועצה: "אנו מלאי הערכה ותודה לפרויקט של מפעל הפיס שבזכותו הגיע אלינו קהל מגוון שאינו צרכן תרבות בדרך כלל. הפרויקט מביא סוג תיאטרון אחר לפריפריה ומקרב את הקהל שלנו לתיאטרון הפרינג'. ההצלחה המצליחה זכתה לתשואות הקהל שלנו שהגיב בחום רב".
 
ההצגה הוירטואוזית "עקיצה טבעית" היא אחת מבין 10 ההצגות שנבחרו במסגרת הפרויקט של מפעל הפיס "במה אחרת" לשנת 2011, לקבל תקציב להרצה ביישובים ברחבי הארץ במטרה לטפח את תרבות הפרינג' ביישובים מחוץ למרכז.
 
כאמור, פרויקט "במה אחרת-בימות פיס פרינג'" הוא פרויקט חדש של מועצת הפיס לתרבות ואמנות שמטרתו לחשוף תיאטרון פרינג' בפני קהלים חדשים בעיקר ביישובי פריפריה. 10 ההצגות נבחרו ע"י ועדה אמנותית ובשיתוף המועצה לתרבות ואמנות של מפעל הפיס. המועצה העניקה לקבוצות הזוכות תקציב להרצה של הצגות הפרינג' ביישובים ברחבי הארץ.
פרויקט "במה אחרת" הינו פרויקט ייחודי שמטרתו הרצת הצגות שאינן חלק מהרפרטואר המוסדי וחשיפתן בפני קהלים רחבים וחדשים בפריפריה. הפרויקט נולד כתוצאה ממפגשים של המועצה לאמנות ותרבות עם יוצרים עצמאיים בתיאטרון, שהצביעו על כך שהבעיה העיקרית העומדת מול היוצרים היא חוסר בחשיפה מול הציבור הרחב, בעיקר מחוץ למרכז.
 

אנסמבל ציפורלה

השחקנים: אפרת אביב, דאנה איבגי, בן פרי, תומר נהיר-פטלוק, תמרה קליינגון, לוטוס אתרוג, גל פרידמן, עמרי דורון, ורותם קינן.