חיפוש
מפעל הפיס חדשות נחנכו שני מבני פיס בירושלים

נחנכו שני מבני פיס בירושלים

תאריך פרסום:
22/01/2012

בירושלים נחנכו כותר פיס בשכונת פסגת זאב ומרכז פיס לחינוך גופני בשכונת בקעה. בעשור האחרון השקיע מפעל הפיס בירושלים כ-500 מיליון ₪

 
ביום רביעי (18.1.12) נחנכו בירושלים כותר פיס בשכונת פסגת זאב ומרכז פיס לחינוך גופני בשכונת בקעה, במעמד, אלוף (מיל), יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת.
 
כותר הפיס שנחנך בשכונת פסגת זאב הינו אחד הכותרים הגדולים בעיר והוא משתרע על שטח של 750 מ"ר. הכותר ישרת את בתי הספר וכלל תושבי השכונה. מלבד ספרי קריאה ועיון לילדים, נוער ומבוגרים, הוקמו בכותר גם שני חדרי מחשבים עם חיבור לאינטרנט: האחד לילדים הכולל 8 מחשבים עם חיבורים למאגרי מידע לילדים ונוער, והשני למבוגרים הכולל 9 מחשבים עם חיבורים למאגרי המידע של אוניברסיטת חיפה, מכון סולד ועוד.
 
במהלך הטקס הקריא יו"ר מפעל הפיס שיר אודות הנמלה הקטנה שביקשה לעשות יותר ולדבר פחות וראש העיר הקריא את הספר "מעשה בחמישה בלונים".
 
הטקס הנוסף התקיים במרכז הפיס לחינוך גופני בבקעה המשרת את בתי הספר אפרתה ופלך והמינהל הקהילתי בקעה-רבתי. בשעות הבוקר כאמור משמש את שני בתי הספר ובשעות אחר הצהריים מועברים בו חוגים של המינהל הקהילתי: כדורסל, התעמלות קרקע ועוד.
 
במהלך הטקס נשאו דברים ראש העיר ויו"ר מפעל הפיס:
ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים: "אנו מודים למפעל הפיס על פועלו, ההירתמות של מפעל הפיס לרווחת ירושלים היא חסרת תקדים ועל כך תודתנו".
 
עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס: "בעשור האחרון השקיע מפעל הפיס בבניית מבנים בעיר ירושלים כ-500 מיליון ₪. אנו גאים בשת"פ הפורה עם עיר זו, ובטוחים שנמשיך ונשתף פעולה גם בעתיד".