חיפוש
מפעל הפיס חדשות נבחרו ששת המורים בתחרות "המורה של המדינה"

נבחרו ששת המורים בתחרות "המורה של המדינה"

תאריך פרסום:
22/05/2011

בטקס מרגש בנוכחות נשיא המדינה, שר החינוך ויו"ר מפעל הפיס, נבחרו ששת המורים בתחרות "המורה של המדינה". התחרות הינה יוזמה משותפת של מפעל הפיס וידיעות אחרונות בשיתוף עם הסתדרות המורים.

 

בטקס מרגש בנוכחות: נשיא המדינה, מר שמעון פרס, שר החינוך, מר גדעון סער ויו"ר מפעל הפיס, מר עוזי דיין נבחרו ששת המורים בתחרות "המורה של המדינה":

  • אתי יצחק, תיכון רב תחומי "זינמן", דימונה
  • מרסל ברגר, תיכון "אביב", רעננה
  • עומר וייסבלום, תיכון "בליך", רמת גן
  • תמר טל, בית ספר "צפרירים", אשדוד
  • עבדאללה חלאילה, בית ספר "אלסלאם", סכנין
  • חנה דמארי, בית ספר "מפתן ארזים", יבנה

 
המורה של המדינהמפעל הפיס וידיעות אחרונות בשיתוף עם הסתדרות המורים בישראל וחברת פילת הכריזו על תחרות "המורה של המדינה", זו השנה השלישית.
 
התחרות מהווה פרויקט חברתי שנועד לפרסם ולתת במה לעבודתם של אנשי חינוך מצטיינים בישראל אשר הרימו תרומה יוצאת דופן במסגרת פעילותם החינוכית והטביעו את חותמם על תלמידיהם. 
 
הגשת המורים המועמדים לפרס נעשתה על ידי הציבור באמצעות רישום באינטרנט ולאחר מכן התקיים מיון וסינון מועמדים במספר שלבים.
לאחר שנבחרו 15 המועמדים הסופיים, ועדה ציבורית המורכבת מאישים בכירים בתחומים שונים של חינוך, חברה, תעשייה וכלכלה, ראיינה אותם ובחרה את ששת המורים שזכו בתחרות. 15 המורים שהגיעו לשלב הגבוה ביותר סוקרו בהרחבה בעיתון ובאתר האינטרנט.
 
ששת המורים שנבחרו קיבלו תעודת הוקרה, כרטיס טיסה לארה"ב שתעניק חברת אל על והשתלמות יוקרתית כאורחי כבוד של מערכת החינוך היהודית באחת מן הערים בארה"ב.
 
בטקס הכריז יו"ר מפעל הפיס, עוזי דיין כי לרגל 60 שנות פעילות מפעל הפיס הוחלט להכפיל את תקציב המלגות השנתי שהוא מעניק לסטודנטים לתואר אשון ולהעמיד אותו על 60 מיליון ₪.
 
פרויקט המלגות להשכלה גבוהה של מפעל הפיס החל בשנת 2005 מתוך הבנה שרק באמצעות חינוך והשכלה איכותית תתאפשר צמיחה, ולשם כך יש לתת הזדמנות שווה לסטודנטים שידם אינה משגת ולצמצם את הפערים.
 


נאומו של יו"ר מפעל הפיס, מר עוזי דיין בטקס המורה של המדינה - 19.5.11
המורה של המדינה
מימין: נשיא המדינה מר שמעון פרס, יו"ר מפעל הפיס מר עוזי דיין
מימין: שר החינוך, מר גדעון סער. משמאל יו"ר מפעל הפיס מר עוזי דיין
המורה של המדינה