חיפוש
מפעל הפיס חדשות יש לך רעיון?

יש לך רעיון?

תאריך פרסום:
23/06/2015

מועצת הפיס לתרבות ולאמנות מזמינה את הציבור להציע יוזמות ורעיונות חדשים בתחומי התרבות והאמנות לקראת גיבוש תוכניתה לשנת 2016


ניתן לשלוח רעיונות לאתר מפעל הפיס בין התאריכים 22 ביוני ועד 9 ביולי.
בשנה שעברה נבחרו תחומים חדשים לתמיכת המועצה: נובלה גרפית, ניו מדיה וקרקס


מכירים תחום אמנותי שאינו זוכה להכרה או תמיכה תקציבית? יודעים על יוזמה חדשנית מעניינת בתחום התרבות והאמנות? מועצת הפיס לתרבות ולאמנות שוקדת בימים אלה על גיבוש תוכנית עבודה לשנת 2016 ומזמינה את הציבור לקחת חלק בתהליך זה ולהציע יוזמות לרעיונות חדשים בתחומי התרבות והאמנות.
לצורך כך, מפעל הפיס יוצא בקול קורא בין התאריכים 22 ביוני ועד 9 ביולי. את הרעיונות ניתן לשלוח ל-אתר מפעל הפיס.
 
דולין מלניק, ראש אגף תרבות ואמנות אומרת כי מועצת הפיס לתרבות מעדכנת מדי שנה את רשימת הנושאים בהם היא תומכת לצד תחומי "עמוד שדרה" שחוזרים מדי שנה ומייחדים את פעילותה דוגמת תמיכה בקטלוגים באמנות, הוצאה לאור של ספרי שירה, פוסט פרודקשן בקולנוע, תמיכה בהפקות והרצות של תיאטרון פרינג ומחול ועוד. אחת המטרות של פרסום הקול הקורא היא לאתר תחומי אמנות חדשים, כאלה שפועלים מתחת לרדאר או תחומים שאינם זוכים לתמיכה. שיתוף הציבור מאפשר למועצת הפיס להתעדכן במגמות חדשות ובצרכים להיות קשובה ל"שטח" ולהגיב להתפתחויות בתוך זמן קצר. תגובת הקהל מלמדת אותנו על ההתרחשויות ועל יוזמות מעניינות שלא זוכות להכרה או לסיוע.
 

הציבור מוזמן להציע רעיונות המתיישבים עם העקרונות הבאים:

  • פרויקט התומך ביוצרים ישראלים וביצירה ישראלית אמנותית ואיכותית שאינה נתמכת בקביעות על ידי הממסד.
  • פרויקט המאפשר חשיפה של יצירה אמנותית תרבותית איכותית לקהלים חדשים, בעיקר ביישובי פריפריה גיאוגרפית וחברתית.
  • אין להציע פרויקטים או יוזמות מסחריות מטעם או עבור גופים הפועלים למטרות רווח. כמו כן, אין להציע פרויקטים או יוזמות הקשורים בבינוי ותשתיות.
  • יצוין, כי מועצת הפיס לתרבות ולאמנות אינה מעניקה תקצוב שוטף למוסדות ויחידים, אלא לפרויקטים נקודתיים ומוגדרים .

 
מועצת הפיס לתרבות ולאמנות תומכת באמנים ויוצרים ומקדמת פרויקטים בתחומי אמנויות הבמה, ספרות ושירה, קולנוע, טלוויזיה, ניו מדיה, אמנות חזותית ואמנות בין-תחומית.