חיפוש
מפעל הפיס חדשות צרצרפיס, מבית מפעל הפיס, חוזרת בגדול

צרצרפיס, מבית מפעל הפיס, חוזרת בגדול

תאריך פרסום:
25/04/2010

החלה תחרות סיפורים קצרים ב-SMS. התחרות תתקיים בין התאריכים: 25.4-6.5.10. לזוכים בתחרות יוענקו פרסים כספיים בשווי כולל של 35,000 ₪. השנה נוספה אפליקציית "צרצרפיס" מיוחדת בפייסבוק, לקידום ותמיכה בתחרות ובמסגרתה תחרות "חביב הגולשים" נושאת פרסים.

 
"צרצרפיס" תחרות שליחת סיפורים קצרים עד 140 תווים, ב- sms יוצאת לדרך. התחרות, שהושקה בשנה שעברה וזכתה להצלחה, מעודדת כתיבת סיפורים מקוריים קצרים עד 140 תווים (כולל סימני פיסוק ורווח). התחרות תתקיים בתאריכים 25.4.2010- 6.5.2010. 
 
שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס: "הצלחתו של פרוייקט 'צרצרפיס' בשנה שעברה, הובילה אותנו לקיים פרוייקט נפלא זה גם השנה. פעילות זו משתלבת עם תמיכתנו בתרבות בכלל ובספרות בפרט  בעידן בו המידע הזמין כל כך נקרא בדרכים שונות מאשר בעבר. אנו מבקשים להמשיך ולהציג אתגר לכתיבה קצרה, איכותית ומדוייקת ולאפשר לדמיון לפרוץ את תקרת הזכוכית."
 
סוטניק מוסיף: ""צרצרפיס" הינה תחרות המהווה חלק בלתי נפרד מפעילותו העניפה של מפעל הפיס, לקידום התרבות והאומנות. רק בעשור האחרון הושקעו למעלה ממליארד ₪, בייזום פרוייקטים תרבותיים, תמיכה ביוצרים, הקמת היכלי תרבות ותמיכה בסופרים וספרות." 
 
11,000 הצרצרים שנתקבלו, בשנה שעברה, עם השקת התחרות הראשונה מסוגה בעולם, לכתיבת סיפור קצר בטכנולוגיה הזמינה ביותר, מעידים כי מדובר בהענות חסרת תקדים, הנוגעת לעשרות אלפי אנשים שככל הנראה כותבים למגירה, ורק חיכו להזדמנות מסוג זה. ההזדמנות חוזרת והופכת אט אט למסורת ארוכת שנים.
 

אז איך משתתפים?

תחרות 'צרצר פיס' יוצאת לדרך ביום ראשון, 25.4.2010, מועד תחילת משלוח ה- sms, ותמשך עד ל-  6.5.2010 בחצות.
כל מי שגילו מעל 18 שנה מוזמן לשלוח סיפור קצר ב- SMS מכל טלפון נייד למספר 8777.
 
סיפור קצר המשתתף בתחרות מוגבל ל- 140 תווים בלבד, דהיינו שני מסכים. כל משתתף יכול לשלוח סיפורים קצרים ללא הגבלה. עלות משלוח כל הודעת SMS, היא 2 ₪ למנויי כל חברות הסלולר (4 ₪ לשני מסכים).
 
כל משתתף  אשר שלח סיפור יקבל sms חוזר המודיע  "להשלמת הרישום ולהשתתפות בצרצרפיס מלא פרטיך ואשר תקנון בקישור המופיע על המסך. לאחר שהמשתתף ממלא פרטים, מאשר תקנון ושולח מייל מהקישור שקיבל, הוא מקבל sms המאשר את השתתפותו בתחרות, ומספר הסיפור שלו.
 

איך בוחרים בזוכים?

צוות שופטים בראשותו של הסופר יורם קניוק, בו חברים: פרופ' חנן חבר, פרופ' מן המנין, לשעבר ראש החוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית בירושלים; מבקרת הספרות אריאנה מלמד; השחקנית/סופרת אביטל דיקר, יבחרו בשלושת הזוכים: הפרס הראשון יעמוד על סכום של 15,000 ₪, השני – 10,000 ₪ והשלישי על סך 5,000 ₪.
יש לציין כי כל הסיפורים שישלחו, יועלו לאתר ייעודי אשר כתובתו היא: www.zarzar-pais.co.il. הסיפורים המשתתפים בתחרות הם בשפה העברית בלבד.
 

"צרצרפיס בפייסבוק"

השנה הושקה לראשונה אפליקציית "צרצרפיס בפייסבוק" ובה הגולשים בפייסבוק מצרצרים באמצעות הרשת החברתית ומשתפים את חבריהם. הצרצר מופיע כסטטוס של הגולש, וגם בעמוד הבית שלו ושל חבריו. בעוד בתחרות המרכזית נבחרים הסיפורים הזוכים על ידי ועדה של אנשי ספרות, בפייסבוק הצרצורים הזוכים יהיו אלו שיקבלו הכי הרבה דירוגים (like) בקרב הגולשים. מדובר בפעילות מקבילה שאינה מהווה חלק מהתחרות, אלא פעילות נוספת לקהל הגולשים בפייסבוק. 2 הסיפורים האהובים ביותר על הגולשים באפליקציית הפייסבוק, יזכו בפרסים: 2 קוראי ספרים אלקטרוניים. מדובר בקוראי הספרים הדיגיטליים הראשונים שיגיעו לישראל בתחילת החודש הבא.
 
יש לציין כי תוך 5 ימים ביקרו בדף "צרצרפיס" בפייסבוק כ- 12,000 גולשים, והועלו כבר כ-550 צרצורים.  הקישו צרצרפיס בפייסבוק והתחילו לצרצר.
 
מתכננת ומפעילת האפליקצייה בפייסבוק היא חברת Refresh המנהלת את פעילות המדיה החברתית של מפעל הפיס.  ריפרש, בבעלות העיתונאי לשעבר אדם שוב, היא אחת החברות הראשונות והגדולות בישראל בתחום ה-conversation marketing, השתלבותם של מותגים וארגונים בשיחות המתנהלות בין גולשים ברחבי האינטרנט. 
 
יש לציין כי הגולשים בפייסבוק יכולים גם הם להשתלב בתחרות "צרצרפיס" באמצעות שליחת הצרצר שלהם ב- sms, כפי שהוסבר לעיל.