חיפוש
מפעל הפיס חדשות מרכז פיס לגיל הזהב נחנך באילת

מרכז פיס לגיל הזהב נחנך באילת

תאריך פרסום:
27/07/2009

משנת 2000 השקיע מפעל הפיס בעיר אילת כ – 65 מיליון ₪

מרכז פיס לגיל הזהב נחנך היום (ב') באילת במעמד ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ומנכ"ל מפעל הפיס – שאול סוטניק ובהשתתפות עשרות רבות של בני גיל הזהב באילת. 
 
מרכז הפיס לגיל הזהב הממוקם ברחוב ארגמן משתרע על שטח של כ- 1000 מ"ר ומאפשר פעילויות מגוונות בציוד חדיש ובתכנון מודרני ומותאם. בשעות הבוקר ישמש הבית כמרכז יום טיפולי לקשישים מוגבלי תנועה ותפקוד כללי שהטיפול הנדרש בהם הוא אינטנסיבי ומקצועי. בשעות אחר הצהריים והערב ישמש כמרכז פיס לגיל הזהב ויתקיימו בו פעילויות חברתיות לכ- 250 חברי מועדון 60+. המבנה ייתן מענה חברתי גם לגמלאי העיר, חברי המועדונים 50+ במתנ"ס יעלים וגיל הזה"ב במתנ"ס קולייר. 
 
טקס חנוכת המבנה החל בגזירת הסרט והסרת הלוט ולאחריהם ברכות מפי ראש העירייה ומנכ"ל מפעל הפיס. 
 
בשנים האחרונות אימץ מפעל הפיס בחום את העיר אילת והשקיע משנת 2000 כ – 65 מיליון ₪ בתחומים רבים, ביניהם: החינוך הפורמאלי והלא פורמאלי, הקמת מבנים, רכישת ציוד וריהוט למוסדות חינוך, תרבות ואומנות, רווחה וקהילה, בריאות ועוד.
 
ההשקעה שניכרת בעיר אילת חוצה גילאים ומטף ועד זהב נהנים היום מההשקעה של מפעל הפיס, שהפך לשותף מאוד משמעותי בשיפור איכות החיים של התושבים. 
 
בין הפרויקטים, שבוצעו לאחרונה, במימון מפעל הפיס: השלמת בניית כיתות בבית הספר התיכון 'בגין', שיפוצי קיץ, קירוי מגרשי ספורט בשמונה בתי ספר, רכישות ציוד, מלגות לסטודנטים ועוד. בנוסף, נחנכו רק בשנה האחרונה, חמישה מבני פיס חדשים, בהשקעה כוללת של   כ - 30 מיליון ₪, ביניהם: תחנת פיס לבריאות המשפחה בשחמון, מרכז פיס לתרבות יעלים, אולמות ספורט בבתי הספר "עציון גבר" ו"היובל", והיכל הספורט "בגין".
 
"העשייה כולה במפעל הפיס מתרכזת ומתנקזת למען הקהילה ובשבילה" ציין שאול סוטניק – מנכ"ל מפעל הפיס והוסיף: "מבנה זה הוא דוגמא לעשייה ארוכה ורבת שנים בכל יישובי הארץ בכלל ובעיר אילת בפרט". בפנייה נרגשת לבני גיל הזהב אמר סוטניק: "מבנה זה הוא הבית שלכם" והבטיח, כי מפעל הפיס ילווה את הבית וישדרגו בעתיד עם אלמנטים נוספים. 
 
ראש העירייה ברך את מנכ"ל מפעל הפיס על השותפות האמיתית בשיפור איכות החיים בעיר אילת. "אין ספק, כי למפעל הפיס חלק גדול בפיתוחה של העיר אילת" ציין ראש העירייה והוסיף: "מפעל הפיס הוא המנגנון המוביל במתן מענה לתושבי מדינת ישראל. אנו נמשיך בידידותינו רבת השנים עם מפעל הפיס וביחד נמשיך לפתח את העיר אילת".