חיפוש
מפעל הפיס חדשות מעבר לכריכה - מפגשים ספרותיים

מעבר לכריכה - מפגשים ספרותיים

תאריך פרסום:
28/02/2011

מפגשים ספרותיים בהשתתפות הסופרים המועמדים לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס 2010 לרגל עשור לפרס ספיר

 

לרגל עשור לפרס ספיר לספרות של  מפעל הפיס לשנת 2010 יקיים מפעל הפיס מפגשים ספרותיים בהשתתפות חמשת הסופרים המועמדים לפרס והזוכה בקטגורית ספר ביכורים, אורחים ומוסיקאים. המפגשים יתקיימו בחמישה בתי קפה בסניפי רשת "קפה קפה" ברחבי הארץ.
 
פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס נוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה בישראל. הפרס יוענק זו הפעם העשירית לכותר הטוב ביותר של השנה על-פי בחירת חבר השופטים, בראשותו של היו"ר, פרופ' זאב צחור.
 
ואלו הם שמות חמשת המתמודדים על פרס ספיר שנכנסו לרשימה הקצרה ושישתתפו בערבי הקראת השירה:

 • סייד קשוע שמתמודד עם הספר "גוף שני יחיד", הוצאת כתר.
 • יורם קניוק שמתמודד עם הספר "תש"ח", הוצאת ידיעות אחרונות.
 • לאה איני שמתמודדת עם הספר "ורד הלבנון", הוצאת כנרת זמורה ביתן.
 • אסף ענברי שמתמודד עם הספר "הביתה", הוצאת ידיעות אחרונות.
 • ניר ברעם שמתמודד עם הספר "אנשים טובים", הוצאת עם עובד (בערב הקריאה תשתתף גם הסופרת ענת עינהר שזכתה בפרס הביכורים על הספר "טורפים של קיץ", הוצאת עם עובד).

 
המפגשים הספרותיים יערכו:

 1. יום א', 06.03.2011, בשעה 20:00, סניף קפה קפה בקניון רמלוד, רחוב הצופית 40 רמלה. בהשתתפות הסופר סייד קשוע מועמד לפרס על ספרו "גוף שני יחיד", אשכול נבו, חמי רודנר ושהרה בלאו.
   
 2. יום ב', 07.03.2011, בשעה 20:00, סניף קפה קפה הרצליה, רחוב בן גוריון 2 פינת סוקולוב, הרצליה. בהשתתפות הסופר יורם קניוק מועמד לפרס על ספרו "תש"ח", רוביק רוזנטל, שהרה בלאו ודנה ברגר.
   
 3. יום ד', 09.03.2011, בשעה 20:00, סניף קפה קפה באר שבע, דרך חברון 133, מתחם ONE PLAZA באר שבע. בהשתתפות הסופרת לאה איני מועמדת לפרס על ספרה "ורד הלבנון", דורית רביניאן, שהרה בלאו ויהלי סובול.
   
 4. יום א', 13.03.2011, בשעה 18:30, סניף קפה קפה קיבוץ יפעת מתחם תחנת דלק פז, בכניסה לקיבוץ. בהשתתפות הסופר אסף ענברי, מועמד לפרס על ספרו "הביתה", חיים באר, אריאל הורוביץ, שהרה בלאו. מתחם תחנת דלק פז, בכניסה לקיבוץ.
   
 5. יום ב', 14.03.2011, בשעה 20:00. סניף קפה קפה היכל התרבות נס ציונה, השריון 1, נס- ציונה. בהשתתפות הסופר ניר ברעם מועמד לפרס על ספרו "אנשים טובים", ענת עינהר, זוכת פרס ביכורים על ספרה "טורפים של קיץ", איריס לעאל, שהרה בלאו וערן צור.

 
דולין מלניק, מנהלת אגף תרבות אמרה כי "לפני עשור הוסיף מפעל הפיס לתחומי פעילותו גם את הסיוע לקידום התרבות והאמנות. במסגרת זו נוסד פרס ספיר לספרות שמאז ועד היום הפך לפרס משמעותי ולא רק בגלל הפרס הכספי שהוא מציע. הפרס הצליח להפוך את הספרות לנושא מדובר גם מחוץ לעמודים הפנימיים בעיתונות וסייע בחשיפה של ספרים וסופרים בפני הקהל הרחב. לצד הפרס לסופרים אנו נוקטים בפעולות לעידוד הקריאה ובשנה הבאה נבחנים רעיונות בתחום השירה וחיזוק השפה העברית".
 
אבינועם בן- מוחא, מנכ"ל רשת 'קפה קפה': "המהלך המשותף עם מפעל הפיס מצטרף לחבילת התרבות שמציעה הרשת ללקוחותיה במסגרת חוויית הפנאי בבית הקפה. אנו שמחים להיות חלק מקידום תרבות הקריאה בישראל".
 
במלאת עשור לפרס קרן מפעל הפיס, ע"ש פינחס ספיר, מתכוונת להמשיך לקיימו למען עידוד הסופרים והספרות במדינת ישראל. לא פחות מן הסופרים, מחכים כל שנה חובבי הספרות בארץ להכרזה הדרמטית על פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס. הספרים הזוכים הופכים לשיחת היום ומעוררים סקרנות ציבורית , ובכך מוגשם החזון שהוליד את הפרס – עידוד הספרות העברית ותרבות הקריאה.