חיפוש
מפעל הפיס חדשות פותחים את הלב ואת הכיס

פותחים את הלב ואת הכיס

תאריך פרסום:
28/06/2011

כדור הסל שעיצב יואל שליט נרכש בסכום של 18,000 ₪ אשר יועברו כתרומה לעמותת "קרן מאור-ושבו בנים לגבולם".

 
עמותות נוספות זכו לקבל בימים האחרונים תרומה מבורכת שמקורה בתערוכת כדורי הסל המעוצבים שיזמו מנהלת ליגת לוטו ומפעל הפיס; הכדור שעיצב עומרי כספי נרכש בסכום של 6,100 ₪ וזה שעיצב מיקי ברקוביץ נרכש בסכום של 10,000 ש"ח

 
עמותות רבות זכו לקבל בימים האחרונים תרומה מבורכת שמקורה בתערוכת כדורי הסל המעוצבים שיזמו בשבועות האחרונים מנהלת ליגת לוטו ומפעל הפיס.
 
30 אנשי ציבור, מובילי דעת קהל ובהם אמנים, ספורטאים ואנשי עסקים בולטים בישראל נרתמו לפרויקט המבורך ועצבו כדורי סל אשר הוצעו במסגרת מכירה פומבית. כל אחד מהמעצבים בחר את העמותה אליה ביקש לתרום את הכסף ממכירת היצירה. רבים הגישו הצעות וביקשו להיות חלק מפרויקט זה אשר כל מטרתו לסייע לעמותות רבות הפועלות בארץ ונותנות את הלב למען מי שכל כך זקוק לכך. 
 
בית ההשקעות אלטשולר שחם הרים את הכפפה ורכש אמש בסכום של 18,000 ₪ את הכדור שעיצב יואל שליט, אחיו של החייל החטוף גלעד וכל הרווחים ממכירתו יועברו לעמותת "קרן מאור- ושבו בנים לגבולם". הפסל של אילנה גור אשר הוכן ע"י האמנית למען שחרורו של גלעד שליט ונושא דגל עם שמו, נרכש ע"י תורמת אנונימית בעבור משפחת שליט. את הכדור היא רכשה בסכום של 20,000 ₪ כתרומה גם כן לעמותת "קרן מאור-שבו בנים לגבולם" והפסל יימסר למשפחה כמתנה. חברת ה.שטרן רכשה בסכום של 5,000 ₪ את הכדור שעיצבה יעל גולדמן, מי שהיתה בעבר הפרזנטורית של החברה לאורך מס שנים. הרווחים ממכירתו של הכדור של גולדמן יועברו לעמותת "גדולים מהחיים". הכדור של עמרי כספי נרכש ב-6,100 ₪ והכסף יתרם לעמותת "ילדים שלנו".
 
בתוך כך, רוכשים רבים ביקשו להישאר אנונימיים וכך בין היתר הכדורים של קדישמן נרכשו ב-3,000$ כתרומה ל"קו לחיים – ע"ש נוי צברי", הכדור של מיקי ברקוביץ נרכש ב-10,000 ₪ כתרומה ל"קרן רלף קליין", הכדור של שרת התרבות והספורט הגב' לימור לבנת נרכש ב-5,000 ₪ כתרומה ל"עזר מציון" והכדור של גיא זוארץ נרכש ב-5,000 ₪ גם הוא כתרומה ל"עזר מציון". קיימים כדורים נוספים שטרם נרכשו שרכישתם תסייע לעמותות נוספות.

ליגת לוטו למען הקהילה