חיפוש
מפעל הפיס חדשות מיזם "קרנות יוזמה חברתיות"

מיזם "קרנות יוזמה חברתיות"

תאריך פרסום:
28/02/2016

מפעל הפיס ילווה לקרנות החברתיות IVN ו-דואליס - 9 מיליון ₪ במסגרת מיזם "קרנות יוזמה חברתית". הסכם על כך נחתם בסוף השבוע (25.2.16) בבית מפעל הפיס

 
קרנות "יוזמה חברתית" נועדו לאפשר ליזמים חברתיים לקבל מימון לעסקים חברתיים שמשלבים אוכלוסיות מוחלשות בשוק התעסוקה בישראל. הכוונה להעניק תנופה משמעותית לעסקים החברתיים בדומה לתנופה שניתנה לתעשיות הון סיכון בישראל ויצרה אקלים מעודד השקעות בתחום ההיי טק.

אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס אמר כי שוק העסקים החברתיים בישראל נמצא עדיין בשלב ראשוני. לדבריו, קיים קושי במימונם של עסקים חברתיים. הפן העסקי בפעילותם מקשה על גיוס משאבים ובאותה מידה הפן החברתי בפעילותם המקטין את הרווחיות של הקרנות מקשה על גיוס המשאבים. אני שמח שמפעל הפיס נרתם לסייע לקידום ופיתוח שוק העסקים החברתיים בישראל במטרה לסייע רבות לרשויות המקומיות על ידי שילוב אוכלוסיות מוחלשות בשוק העבודה.

מיכל זימלר, מנכ"לית IVN אמרה "מדובר בצעד פורץ דרך וחדשני של מפעל הפיס. אנו שמחים על החלטת מפעל הפיס ומודים על האמון שניתן לנו". מיכל זימלר הוסיפה כי "לראשונה, חברו כאן שלושה מגזרים – הממשלה, גורמים עסקיים ופילנתרופיים לקרן השקעות אחת".

ראש עמותת קרן דואליס, חנוך ברקת, אמר כי "זהו יום מאוד מרגש עבורנו, ב-2010 הצגנו בכנס שדרות נייר עמדה להקמת מרכז לקרן היוזמה, אני שמח שיוזמה הגיע לכדי מימוש ובתקופה יחסית מהירה. הקרן ליוזמה היא התערבות ממשלתית ראשונה ואסטרטגית, שמהווה אבן דרך בהקמת תעשייה של עסקים חברתיים בישראל. מדובר בתוכנית משמעותית וחשובה ואני מאוד שמח על ההזדמנות והאתגר להוביל את התחום".

מימין: דב קרומר סמנכ''ל הכספים המפעל הפיס, חנוך ברקת,  אלוף (מיל') עוזי דיין, מיכל זימלר, בני לוין מ – IVN, צביקה זיו יו''ר קרן יוזמה דואליס.