חיפוש
מפעל הפיס חדשות דליה דורנר תכהן כיו"ר חבר השופטים לפרס ספיר

דליה דורנר תכהן כיו"ר חבר השופטים לפרס ספיר

תאריך פרסום:
29/05/2011

דליה דורנר, שופטת בית משפט העליון בדימוס תכהן כיו"ר חבר השופטים לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011

 
הגב' דליה דורנרשופטת בית משפט העליון בדימוס, הגב' דליה דורנר, תכהן כיו"ר חבר השופטים בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2011. דורנר מחליפה את פרופ' זאב צחור, שכיהן כיו"ר חבר השופטים לפרס ספיר בשנת 2010. לבקשתה, דורנר תכהן בתפקיד בהתנדבות וכבר הודיעה שתתרום את שכרה לאגודת אקי"ם לילדים.
בימים אלו מתחילה להתגבש קבוצת חבר השופטים שמורכבת סה"כ מ- 7 שופטים כולל היו"ר הנבחר.
פרס ספיר לשנת 2010 ציין לא מכבר עשור להיווסדו בטקס מרגש שבו הוכרז הזוכה הסופר יורם קניוק על ספרו תש"ח. הפרס יחולק זו הפעם האחת עשרה לכותר הטוב ביותר של השנה עפ"י בחירת חבר השופטים.
 
יו"ר חבר השופטים, הגב' דליה דורנר: "אני רואה בברכה את פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס אשר מעודד את הספרות החדשה בישראל. לכבוד הוא לי שפנו אלי. כחובבת ספרות אשמח לקחת חלק בבחירת הספרים. כמו כן, אני שמחה שמפעל הפיס מעודד סופרים בתחילת דרכם ומעניק פרס לספר ביכורים".
 
יו"ר ועדת השיפוט לשנת 2010, פרופ' זאב צחור: "אני שמח שבחרו בדליה דורנר. היא אישיות מרשימה רחבת אופקים בעלת מחשבה מקורית. אין לי ספק שהיא תתרום למעמדו המיוחד של פרס ספיר".
 
דולין מלניק, מנהלת אגף תרבות ואמנות: "פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס הפך עם השנים לפרס המשמעותי בישראל הן מבחינת הפרס הכספי והן מבחינת חשיפת הסופרים המתמודדים בפני הקהל הרחב. השנה מתקיימת חגיגה ספרותית כפולה. בחודש מרץ הוגש פרס ספיר לשנת 2010 ובתום השנה נעניק את פרס ספיר לשנת 2011".
 
עפ"י התקנון, מו"לים רשאים להגיש לפרס לשנת 2011 ספרים שראו אור בין 2.6.10 ל-1.6.2011. מבין הספרים שיוגשו תיבחר בשלב ראשון "רשימה ארוכה" הכוללת עד 12 כותרים מתוכה, תיבחר בשלב מאוחר יותר "הרשימה הקצרה" הכוללת 5 כותרים וכותר זוכה בקטגורית ספר ביכורים.
 
כל אחד מן המועמדים לפרס ברשימה הקצרה והזוכה בספר הביכורים יקבלו פרס בסך 25,000 ₪. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל יקבל פרס כספי בסך 150 אלף ₪ וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת עפ"י בחירת הזוכה. כמו כן, רוכש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מה"רשימה הקצרה" וספר הבכורים ומעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

זוכי פרס ספיר לספרות