חיפוש
מפעל הפיס חדשות בית הפיס לצעירים נחנך באילת

בית הפיס לצעירים נחנך באילת

תאריך פרסום:
29/05/2017

מלגות על סך 1.7 מיליון ₪ הוענקו לסטודנטים בני העיר אילת. הפיס סייע בכ- 3.7 מיליון ₪ בבניית מרכז הצעירים. הפיס מימן 850 אלף ₪ במלגות עם עיריית אילת ופר"ח.

 
מרכז פיס לצעירים נחנך באילת ביום חמישי 25.5.17.
מרכז הפיס לצעירים מיועד למפגשים למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים , ומהווה מרכז למועמדים ללימודים אקדמיים, לסטודנטים ולזוגות צעירים. ב - 5 השנים האחרונות השתתפו בפעילות במרכז הצעירים כ – 1,800 חיילים ב -11 סדנאות לקראת שחרור מצה"ל , ו - 2,000 צעירים קבלו ייעוץ והכוונה ללימודים אקדמיים. בנוסף נערכו עשרות אירועי תרבות.
 
מפעל הפיס סייע לבניית מרכז פיס לצעירים באילת בכ – 3.7 מיליון ₪. גורמים נוספים שסייעו בהקמתו היו משרד השיכון, הקרן לידידות והמשרד לפיתוח הנגב. בטקס החנוכה הוענקו 170 מלגות לסטודנטים בני העיר אילת. כל סטודנט קיבל מלגה על סך 10,000 ₪, 5,000 ₪ ממפעל הפיס ו- 5,000 ₪ מעיריית אילת ופר"ח.

מאיר יצחק הלוי ראש העיר, הודה לעוזי דיין על הסיוע הרב שהעיר מקבלת ממפעל הפיס. בעזרת הסיוע נבנו ברחבי העיר בתי ספר, גני ילדים, מועדוני נוער, מגרשי ספורט, ספריות, ומרכזים קהילתיים. ראש העיר הדגיש כי מפעל הפיס הוא כיום בין הגופים הבודדים המאחד את כל החברה הישראלית ופועל רבות לצמצום הפערים ולמתן הזדמנויות שוות לילדים ובני נוער בכל מקום בארץ. אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס ציין כי אילת וראש העיר ידועים במסורת של עשייה חינוכית ותרבותית, ומפעל הפיס שמח להיות שותף לחזון של העיר היודעת להעניק תוכן חינוכי, תרבותי וערכי לתושביה. דיין הוסיף כי סיוע מפעל הפיס לאילת משנת 2,000 מסתכם בכ -148 מיליון ₪.
 
בנושא המלגות אמר אלוף (מיל') עוזי דיין: "הסטודנטים מקבלי המלגות הם ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס. ההשכלה מסייעת לסטודנטים להשתלב בכלכלה ובחברה. ההשכלה כיום מהווה מפתח לצמיחה כלכלית וחברתית". "מפעל הפיס ימשיך בשנים הבאות להגדיל את ההשקעה בחינוך על ידי הענקת מלגות להשכלה גבוהה, ולקבל בתמורה את פעילות ההתנדבות של המלגאים בקהילה ובכך לחזק את החברה בישראל".

בתמונה: בית פיס לצעירים באילת בתמונה: בית פיס לצעירים באילת