חיפוש
מפעל הפיס חדשות הצגת הפרינג' המצליחה "היי יפה" הועלתה ברמלה

הצגת הפרינג' המצליחה "היי יפה" הועלתה ברמלה

תאריך פרסום:
30/01/2012

הועלתה הצגת הפרינג' המצליחה "היי יפה" ברמלה במסגרת פרויקט "במה אחרת" - בימות פיס פרינג' של מפעל הפיס

 

כ-400 איש מאזור רמלה וסביבתה הגיעו במוצ"ש, ה-28/1/12, לצפות בהצגה "היי יפה" בהיכל התרבות ברמלה. הצגה זו עלתה לראשונה ברמלה במסגרת  פרויקט "במה אחרת- בימות פיס פרינג'" של מפעל הפיס שמעניק ממיטב הצגות הפרינג' לישובים ברחבי הארץ, במחיר של 20 ש"ח בלבד. ההצגה הסתיימה בשיחה מרגשת עם השחקניות שנסובה בעיקר על נשיות.
 
בימים בהם מדברים על הדרת נשים, עלתה אמש לראשונה ברמלה הצגת הפרינג' המדוברת "היי יפה" שדווקא עוסקת בהאדרת נשים. ההצגה עלתה במסגרת פרויקט "במה אחרת-בימות פיס פרינג'" של מפעל הפיס ומשכה כ-400 איש מרמלה ויישובי הסביבה שמילאו את האולם.
בתום ההצגה התקיימה שיחה נוגעת ללב בין הקהל לשחקניות שנסובה בעיקר על נשיות, הנושא המרכזי של ההצגה. 
 
הצגת הקברט הוירטואוזית "היי יפה" היא אחת מבין 10 ההצגות שנבחרו במסגרת הפרויקט של מפעל הפיס לקבל תקציב להרצה ביישובים ברחבי הארץ במטרה לטפח את תרבות הפרינג' ביישובים מחוץ למרכז.
לאחרונה בחרה מועצת הפיס לתרבות ואמנות את עשרת היישובים שיארחו את הצגות הפרינג' הזוכות בפרויקט: קריית שמונה, אשקלון, כרמיאל, רמלה, אריאל, עפולה, מגדל העמק, אופקים, קריית גת ובת-ים. 
 
הקברט השתתף בפסטיבל ישראל 2006 וזכה בפרס היצירה המבטיחה מטעם "קרן אמריקה ישראל" וכן הופיע בפסטיבלים בינלאומיים ברחבי העולם (ברנו- צ'כיה, ליאון- צרפת, בודפשט- הונגריה) וזכה גם שם בפרסים.
 
כאמור, פרויקט "במה אחרת-בימות פיס פרינג'" הוא פרויקט חדש של מועצת הפיס לתרבות ואמנות שמטרתו לחשוף תיאטרון פרינג' בפני קהלים חדשים בעיקר ביישובי פריפריה. 10 ההצגות נבחרו ע"י ועדה אמנותית ובשיתוף המועצה לתרבות ואמנות של מפעל הפיס. המועצה העניקה לקבוצות הזוכות תקציב להרצה של הצגות הפרינג' ביישובים ברחבי הארץ.
 
במהלך החודשים הקרובים יוצגו סה"כ 20 הצגות פרינג' ב-10 יישובים ברחבי הארץ – כל יישוב קיבל 2 הצגות פרינג' שונות.