חיפוש
מפעל הפיס חדשות יו"ר מפעל הפיס נפגש עם ראשי הרשויות הדרוזיות

יו"ר מפעל הפיס נפגש עם ראשי הרשויות הדרוזיות

תאריך פרסום:
30/03/2014

אלוף(מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, נפגש השבוע עם ראשי המועצות המקומיות הדרוזיות והצ'רקסיות בפקיעין.

 
חמוד ג'בר, יו"ר פורום ראשי הרשויות הדרוזיות, וראשי הרשויות, הציגו לפני יו"ר הפיס, אלוף (מיל') עוזי דיין, את תמונת המצב והצרכים של הרשויות. ביחד עם בפני יו"ר מפעל הפיס ציין כי מפעל הפיס בשיתוף מרכז השלטון המקומי ימשיך להיות שותף בתוכניות של הרשויות הדרוזיות בבניית כתות לימוד, גני ילדים, מועדוני נוער, גינות ירוקות ויוזמות חינוכיות.
 
לפי יו"ר מפעל הפיס: "מפעל הפיס החליט להקדים את חלוקת ההקצאות של שנת 2015 המיועדת לכל הרשויות  לשנת 2014, על מנת לחזקן עם עדיפות לפריפריה ולרשויות הקטנות. החינוך הוא התשתית הלאומית הבסיסית שעשויה לייצר הזדמנות שווה ולצמצם את הפערים החברתיים והכלכליים".
 
עוד הוסיף אלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר הפיס כי מפעל הפיס משלב את הרשויות הדרוזיות במסגרת  פרויקט "ימי התרבות" שיוזם מפעל הפיס מספטמבר 2014. לפיכך, בימים אלו מועלים מאות מופעי תיאטרון, מוסיקה, זמר, מחול, תערוכות, תצוגות ועוד. כל אלו,  בעלות סמלית של עד 20 ₪ במטרה לייצר עושר אומנותי.
 
קדם למפגש ביקור של אלוף (מיל') עוזי דיין  בדאלית אל כרמל שם נפגש עם ראש המועצה החדש, רפיק חלבי לפגישת עבודה. לאחר מכן, זכו השניים להגיע ולפתוח את אירוע הכדורסל של מפעל הפיס בהשתתפות קבוצת מכבי ראשון לציון מליגת העל בכדורסל וקבוצת הנוער המקומית.