חיפוש
מפעל הפיס חדשות מפעל הפיס חנך היכל תרבות חדש בחוף הכרמל

מפעל הפיס חנך היכל תרבות חדש בחוף הכרמל

תאריך פרסום:
30/11/2010

מפעל הפיס בשיתוף עם המועצה האזורית חוף הכרמל חנך היכל תרבות חדש בהשקעה כוללת של למעלה מ- 20 מיליון שקלים. השקעה זו מתווספת לשורה ארוכה של פרויקטים ומבנים שהקים מפעל הפיס;

רק בעשור האחרון השקיע מפעל הפיס סכום עתק של 915 מיליון שקלים לטובת הקמה והרחבת מבני תרבות.

 
מפעל הפיס והמועצה האזורית חוף הכרמל חנכו ביום חמישי האחרון (25.11.10), את הקמתו של היכל תרבות תחת השם מוזה. עלות ההשקעה הכוללת בפרויקט עומדת על כ- 20 מיליון שקל, כאשר השתתפות מפעל הפיס בפרויקט נאמדת ב-7 מיליון שקלים. בטקס חניכת ההיכל החדש נכחו מנהל אגף הקצאות ובקרת מבנים של מפעל הפיס, קובי בנבניסטי וראש המועצה האזורית כרמל סלע.
 
בניית היכל התרבות החלה בשנת 2008 והוא ממוקם צמוד למרכז קהילתי מיר"ב אחרי הישוב צרופה. מפעל הפיס והמועצה הקימו את ההיכל למען הקהילה והוא יהווה במה למופעים של אמני המועצה ושאר האירועים המתקיימים באזור, כגון: הצגות, כנסים, אירועים משפחתיים לתושבי המועצה ועוד.
 
טקס חניכת היכל התרבות כלל בין השאר, הופעות שונות של יוצרי האזור שחיכו לחניכת מבנה התרבות. בין ההופעות שהועלו במהלך הטקס היו: קטע מהמופע "גלגול", של התיאטרון המקומי ארמא ומופע קטעי ג'אז של רביעיית אלברט בגר. הטקס הגיע לשיאו כאשר בנבניסטי וסלע חנכו את ההיכל על ידי גזירת הסרט על הבמה, זאת בשיתוף עם שחקני התיאטרון המקומי ארמא. את הטקס חתם המוסיקאי יוני רכטר.
 
היכל התרבות הוקם לרווחת עשרות הישובים באזור המועצה האזורית חוף הכרמל, אשר יוכלו ליהנות מפעילויות העשרה ומגוון פעילויות תרבות שכל מטרתן לשפר את איכות חיי היומיום שלהם. בין הישובים שיזכו ליהנות מפעילות היכל התרבות: בית אורן, דור, בת שלמה, גבע כרמל, הבונים, החותרים, כרם מהר"ל, מגדים, מעגן מיכאל, מעין צבי, נווה ים, נחשולים, ניר עציון, עופר, עין אילה, עין הוד, עין חוד, עין הכרמל, עתלית, בית חנניה, שפיה, שדות ים, קיסריה, צרופה.
 
המבנים החדשים מתווספים לשורה ארוכה של פרויקטים אותם הוביל ובהם השקיע רבות מפעל הפיס כחלק מפעילות הפיס למען הקהילה. רק בעשור האחרון השקיע מפעל הפיס סכום עתק של 915 מיליון שקלים לטובת הקמה והרחבת מבני תרבות וכן סכום של 175 מיליון שקלים לטובת שיפוץ מבני תרבות קיימים, ציוד וריהוט למבנים השונים.
 
שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס: "מפעל הפיס חרט על דגלו לפני כ-60 שנה את הצורך לקדם פרויקטים שונים למען הקהילה, בעוד שעיקרם בתחום החינוך והרווחה. לטובת כך אנו דואגים להחזיר למעלה מ- 70% מרווחי המפעל לרווחת הקהילה באמצעות הקמת מבנים כדוגמת היכל התרבות במועצה האזורית חוף הכרמל".
 
עוד הוסיף סוטניק, כי  "בעשור האחרון השקיע מפעל הפיס סכום עתק של 915 מיליון שקלים לטובת הקמה והרחבת מבני תרבות וכן סכום של 175 מיליון שקלים לטובת שיפוץ מבני תרבות קיימים, ציוד וריהוט למבנים השונים. ברצוני להודות למועצה האזורית חוף הכרמל על שיתוף הפעולה הפורה. בטוחני כי נוכל להוציא לפועל עוד פרויקטים רבים למען רווחת קהילת המועצה גם בהמשך".