חיפוש
מפעל הפיס חדשות נחנך מרכז פיס לקהילה במודיעין

נחנך מרכז פיס לקהילה במודיעין

תאריך פרסום:
03/04/2017

הקמת מרכז פיס קהילתי ברחוב עמק האלה, התאפשרה הודות למענק בסך 11.6 מיליון ₪ ממפעל הפיס. המרכז כולל בתוכו את מרכז הצעירים, מרכז לאזרח ובית יד לבנים.

 
מרכז פיס לקהילה נחנך ביום ראשון, ה-2.4.17 במודיעין. בטקס השתתפו חיים ביבס ראש העיר מודיעין רעות מכבים ויו"ר השלטון המקומי, אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס, חברי המועצה ותושבי מודיעין.

 
חיים ביבס אמר כי "השקענו לא מעט מאמצים בשביל לארגן תקציב גדול ולהקים מבנה גדול מכובד ומרכזי שיאגד בתוכו את מרכז הצעירים והנוער, את המרכז לאזרח ואת בית יד לבנים. מרכז הפיס לקהילה יהווה מקום שיכבד את האנשים היקרים שיש לנו בעיר. את הגמלאים, החיילים והסטודנטים, וכולנו נעבור דרך 'יד לבנים' בשביל לזכור, בזכות מי אנחנו חיים כאן בארץ ישראל ובמדינת ישראל".
 
אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס ציין כי העיר מודיעין וראש העיר בראשה ידועה במסורת של עשייה חינוכית ותרבותית, ומפעל הפיס שמח להיות שותף לחזון של פרנסי העיר היודעים להעניק תוכן ערכי לתושביה. לדברי דיין סך ההקצאות שהעביר מפעל הפיס לעיר מודיען משנת 2,000 מסתכם בכ – 338 מיליון ₪.
 
מבנה מרכז הפיס הקהילתי הוא מבנה בן שתי קומות שכולל שטח בנוי של 1,305, מ"ר. המבנה ישרת את שלושת המרכזים שיפעלו במתחם: מרכז לצעירים, מרכז לאזרח ובית "יד לבנים". מרכז יד לבנים יכלול משרדים, פינת הנצחה, כיתת פעילות, ספריית הנצחה וספריית מורשת ועיון. מרכז האזרח יכלול את חדרי הישיבות והפעילות שלהם. בקומה השנייה ימוקם מרכז הצעירים שיכלול כיתות, משרדים ומרפסת פתוחה, הפונה אל פנים השטח ואל הפארק. במבנה כולו יהיו חדרי שירותים, מטבחונים ומחסנים. כמו כן במתחם אולם פעילות ואירועים בשטח של 250 מ"ר שישמש את שלושת המרכזים.

בתמונה: מבנה מרכז הפיס לקהילה