חיפוש
מפעל הפיס חדשות מעצבים כדורי סל למען הקהילה

מעצבים כדורי סל למען הקהילה

תאריך פרסום:
04/04/2011

מנהלת ליגת לוטו בשיתוף עם מפעל הפיס משיקים תערוכת אמנות ייחודית במסגרתה אנשי ציבור, מובילי דעת קהל ובהם אמנים, ספורטאים ואנשי עסקים בולטים בישראל, יעצבו כדורי סל אמנותיים

 
ליגת לוטורעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו, יואל שליט בשם משפחת שליט, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, חיל האויר, ח"כ רונית תירוש, בר רפאלי, עומרי כספי, מיקי ברקוביץ', עודד קטש, שי אגסי, זוכה "האח הגדול" ג'קי מנחם, מלכת היופי של ישראל לשנת 2011 אלה רן, כוכבי 'ארץ נהדרת' ועוד נרתמו לפרויקט המבורך ויעצבו בעצמם כדורי סל ע"פ השראתם האישית.
 
הכדורים המעוצבים יוצגו בתערוכה חגיגית בערב הגאלה של משחקי ה'פיינל - פור' של ליגת לוטו שייערך בשלהי חודש מאי; בהמשך יוצגו הכדורים בתערוכה ניידת ברחבי הארץ להנאת הציבור הרחב ויוצעו למכירה, אשר כל הכנסותיה קודש לעמותות למען הקהילה.
 
מנהלת ליגת לוטו בשיתוף עם מפעל הפיס משיקים בימים אלו תערוכת אמנות ייחודית של כדורי סל מעוצבים אשר כל הכנסותיה למען הקהילה. במסגרת התערוכה יעצבו 30 אנשי ציבור, מובילי דעת קהל ובהם אמנים, ספורטאים ואנשי עסקים בולטים בישראל, כדורי סל אמנותיים.
 
כל אחד ממשתתפי הפרויקט יעצב כדורסל אמנותי בהשראה אישית וייחודית לו. הכדורים המעוצבים יוצגו לראשונה בתערוכה חגיגית בערב הגאלה של משחקי ה'פיינל - פור' של ליגת לוטו שייערך בשלהי חודש מאי. בהמשך יוצגו הכדורים בתערוכה ניידת ברחבי הארץ להנאת הציבור הרחב ויוצעו למכירה, אשר כל הכנסותיה קודש לעמותות למען הקהילה.
 
בין המעצבים המשתתפים בפרוייקט: רעיית ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו, יואל שליט בשם משפחת שליט, שרת התרבות והספורט לימור לבנת, חיל האויר, ח"כ רונית תירוש, בר רפאלי,זוכה "האח הגדול" ג'קי מנחם,  עומרי כספי, מיקי ברקוביץ', עודד קטש, שי אגסי, מלכת היופי, כוכבי 'ארץ נהדרת' ועוד, אשר נרתמו לפרויקט המבורך ויעצבו כדורי סל אמנותיים.
 
לדברי שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס: "מפעל הפיס חרט על דגלו לפני למעלה מ 60 שנה ליזום ולהוביל פרויקטים שכל מטרתם רווחת וקידום הקהילה בישראל. תערוכת הכדורים בשיתוף עם מנהלת הליגה מהווה פרויקט מאתגר ומרגש כאחד אשר בסופו עמותות רבות יוכלו לקבל עוד כוח להמשיך ולעסוק בעבודת הקודש היומיומית שלהן. אני מודה לכל אותם משתתפים אשר נרתמו ללא עוררין לפרויקט המבורך הזה, שמהווה צעד נוסף וחשוב בשיפור פני מדינת ישראל".
 
לדברי אבנר קופל, יו"ר מנהלת ליגת הלוטו: "לראשונה מתגייסת מנהלת הליגה בשיתוף עם מפעל הפיס ובעזרתם המכובדת והנדיבה של אנשי ציבור מובילים, לחבר את אמנות הכדורסל עם תרומה למען הקהילה. אנו מצפים כי כישרונם ותדמיתם של המשתתפים החל מהגב' הראשונה שרה נתניהו, דרך משפחת שליט , שרת התרבות והספורט לימור לבנת ושאר המשתתפים יאפשרו לעמותות ילדים ועמותות נוספות לתת קצת יותר. התערוכה תהיה פתוחה לכלל הציבור ותאפשר לו ליהנות הן מהשילוב של כדורסל ואומנות ובסופו של יום כתרומה לקהילה". 
 
פתיחת הפרויקט החלה ביום שישי ה-1/4/2011 באמצעות סדנא בה ייצרו מיטב ממובילי הדעה את כדורי הסל האומנותיים. הסדנא נערכה ב'סלון' בתל אביב.
 
המשתתפים בפרויקט הוזמנו למפגש יצירה יוצא דופן בו יוכלו יחדיו וגם כל אחד לחוד, לעצב את הכדורים. את המפגש ילוו סטודנטים לעיצוב ואומנות אשר יעזרו בהכוונה והדרכה וכן בבחירת החומרים והיצירה. הכדורים האומנותיים ייחתמו אישית על ידי כל אחד מהיוצרים וכל יוצר יעניק שם לעבודתו. 
 
תערוכת 'גלריית כדורי סל ליגת הלוטו למען הקהילה' תושק בערב הגאלה של משחקי ה'פיינל – פור', אשר ייערך בתאריך ה-19/5/2011. לאחר האירוע, תהפוך התערוכה לתערוכה ניידת תחת השם 'כדורי הסל המעוצבים' ותוצג באתרים שונים ברחבי הארץ, להנאת הציבור הרחב.
   

על מנהלת ליגת לוטו

 
מנהלת ליגת לוטו הוקמה בשנת 2002. מטרתה לנהל, לשווק ולמכור את זכויות השידור של ליגת העל בכדורסל גברים בישראל. בראש המנהלת עומד איש העסקים אבנר קופל והיא מנוהלת באמצעות דירקטוריון המורכב מנציגי כל הקבוצות בליגה. אירוע השיא של המנהלת הינו ה'פיינל-פור' של ליגת לוטו, המתקיים מידי שנה בחודש מאי ובסיומו נקבעת אלפות המדינה בכדורסל.  

ג'קי מנחם, זוכה "האח הגדול 2011"
 
מימין: שחקן הכדורסל מיקי ברקוביץ והדוגמנית ירדן הראל
 
אלה רן מלכת היופי של ישראל
 
השף אייל שני

צילום: עודד קרני, אתר מנהלת הליגה

יו"ר המנהלת אבנר קופל, נציג מפעל הפיס צביקה פיליפס, נציגי שחקני הפועל ירושלים אורי קוקיה ויובל נעימי וכן האמנית אילנה גור הגיעו לאוהל המחאה של משפחת שליט.
אילנה גור הציגה בפני המשפחה את הכדור המיוחד שתעצב עבור המשפחה ויואל עצמו חבר למעצבת שני ויחד החלו לעצב כדורים בצבעי כחול לבן אשר יוצב בתוך כלוב וממנו תפרוץ יונה אשר תסמל את השחרור המיוחל של גלעד.

האמנית אילנה גור ויואל שליט
צילום: מנהלת הליגה