חיפוש
מפעל הפיס חדשות נבחרה יו"ר ועדת פרס ספיר לספרות 2017

נבחרה יו"ר ועדת פרס ספיר לספרות 2017

תאריך פרסום:
04/06/2017

פרופ' ארנה בן-נפתלי נבחרה לתפקיד יו"ר פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2017

 
פרופ' בן-נפתלי, היא מופקדת הקתדרה לזכויות אדם ע"ש אמיל זולא, בבית-הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס, המסלול האקדמי המכללה למינהל. תחומי המחקר שלה הם משפט בינלאומי ומשפט ותרבות. בן-נפתלי שימשה כדיקנית בית הספר למשפטים ע"ש חיים שטריקס בשנים 2008-2011; בעלת תואר ראשון במשפטים מהפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל-אביב, בעלת תואר שני בהיסטוריה מאוניברסיטת הרווארד, ותואר שני ודוקטורט במשפט בינלאומי מ-Fletcher School of Law and Diplomacy. בן-נפתלי שירתה במחלקת כוחות השלום של האו"ם בניו יורק בין השנים 1993 ו-1996 ולאחר מכן כיועצת מיוחדת באו"ם.
 
פרופ' ארנה בן-נפתלי אומרת: "כשהוצע לי לשמש כיו"ר ועדת פרס ספיר" הרגשתי כמו טיטניה, מלכת הפיות ב"חלום ליל קיץ" של שייקספיר, כאילו "בין הרוחות אני מלכה גדולה, הקיץ מציית לי – כל מילה, אבל בך בחרתי, בוא חמוד, פיות יתנו לך שירות צמוד". כך אני מדמה גם את ההזמנה משיבת הרוח לקריאה קשובה וגם את עבודת וועדת הפרס".
 
פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, נוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו השנה ה- 17 לכותר הטוב ביותר של השנה ולספר הביכורים הטוב ביותר של השנה על פי בחירת חבר השופטים. לזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יוענק פרס כספי בסך 150 אלף ₪ וספרו/ה יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו/ה. לזוכה בספר הביכורים יוענק פרס כספי בסך 40 אלף ₪.

בתמונה: פרופ' ארנה בן-נפתלי בתמונה: פרופ' ארנה בן-נפתלי