חיפוש
מפעל הפיס חדשות יום הקולנוע הישראלי

יום הקולנוע הישראלי

תאריך פרסום:
07/09/2015

במסגרת פרויקט "ימי תרבות 2015" מפעל הפיס, משרד התרבות והספורט, פורום מוסדות תרבות ואמנות והתאחדות ענף הקולנוע מציגים את: "יום הקולנוע הישראלי". ביום רביעי, ה- 9 בספטמבר, יוקרנו בכל רשתות בתי הקולנוע ברחבי הארץ 30 סרטים ממיטב הקולנוע הישראלי לשנת 2015, חלקם בהקרנות בכורה, במחיר של 10 ₪ בלבד לכרטיס!

 
"יום הקולנוע הישראלי" יעמוד השנה בסימן מחווה לשחקן יוסף שילוח ז"ל. בין הסרטים שיוקרנו, ששת המועמדים לפרס "הסרט הטוב ביותר" בטקס פרסי "אופיר" 2015: "המילים הטובות" של שמי זרחין, "באבא ג'ון" של יובל דלשד, "ארץ פצועה" של ארז תדמור, "חתונה מנייר" של ניצן גלעדי, "היורד מלמעלה" של אלעד קיידן, "10% ילדה שלי", של אורי בר-און.

 
"ימי תרבות 2015" ביוזמת מפעל הפיס, בשיתוף משרד התרבות והספורט, פורום מוסדות תרבות ואמנות והתאחדות ענף הקולנוע, גאים להשיק את "יום הקולנוע הישראלי", שייתקיים ביום רביעי, ה - 9 בספטמבר, בכל רשתות בתי קולנוע ברחבי הארץ. במהלך כל היום יקדישו בתי הקולנוע את המסכים רק לסרטים ישראליים.
 
במהלך כל היום יוקרנו 30 סרטים ממיטב הקולנוע הישראלי לשנת 2015, שבחלקם יוקרנו בהקרנות בכורה חד פעמיות, וזאת במחיר של 10 שקלים בלבד לכרטיס.
 
זאת השנה השנייה בה נערך "יום הקולנוע הישראלי", בשנה שעברה הגיעו באותו יום לבתי הקולנוע למעלה מ-120,000 איש, חלקם צפו במספר סרטים.
 
"יום הקולנוע הישראלי", יעמוד השנה בסימן הצדעה ליוסף שילוח ז"ל. שילוח היה שחקן קולנוע ותיאטרון, זוכה פרס להישגים מקצועיים מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע (1998), וזוכה פרס מפעל חיים מטעם פסטיבל ירושלים (2009). הוא נפטר ב-2011 לאחר מאבק במחלת הסרטן. בין סרטיו: "השוטר אזולאי", "הבית ברחוב שלוש", "חגיגה לעיניים" ו-"אלכס חולה אהבה".
 
ב"יום הקולנוע הישראלי" יזכו הצופים לצפות בששת הסרטים המועמדים לפרס "הסרט הטוב ביותר" בטקס פרסי "אופיר" 2015: "המילים הטובות" של שמי זרחין, "באבא ג'ון" של יובל דלשד, "ארץ פצועה" של ארז תדמור, "חתונה מנייר" של ניצן גלעדי, "היורד מלמעלה" של אלעד קיידן ו"10% ילדה שלי", אורי בר-און. בנוסף יוקרנו סרטים בבכורה ארצית חד-פעמית, עד אשר יצאו רשמית לאקרנים, בהם: "עמק", "תיקון", "ציפורי חול", והקרנת טרום בכורה ארצית של "פלאפל אטומי", שייצא לאקרנים רשמית יום למחרת.
 
לצד הקרנות הבכורה, יוקרנו סרטים שיצאו רק לאחרונה לאקרנים ובהם: סרטה של נטלי פורטמן "סיפור על אהבה וחושך", "מה כבר יכול לקרות?!", "המילים הטובות", "איביזה" וסרטי הילדים המדוברים: "גויאבות" ו"דץ הבלץ" ו"אבוללה".
 
שרת התרבות והספורט, ח"כ (תא"ל במיל') מירי רגב: "יום הקולנוע הישראלי הוא חג ליוצרים, לשחקנים ולציבור הישראלי, בו כולם מוזמנים להנות מקולנוע איכותי במחיר סמלי. אני רואה חשיבות גדולה בטיפוח הקולנוע הישראלי, שזוכה בעשור האחרון לעדנה ושגשוג, הבאים לידי ביטוי בפרסים, תשבוחות ונהירת צופים, בארץ ובחו"ל, ועל כך יש לברך."
 
יו"ר מפעל הפיס, אלוף (מיל') עוזי דיין: "מפעל הפיס מברך על הצטרפותו של 'יום הקולנוע הישראלי' כיום החותם את מיזם 'ימי תרבות 2015'. הקולנוע הישראלי הולך מחיל אל חיל ואנו גאים להצדיע לו וליוצריו ולאפשר לקהל הישראלי כולו, יום של חוויית צפייה בסרטים ישראליים איכותיים במחיר שווה לכל נפש".

30 הסרטים שיוקרנו ב"יום הקולנוע הישראלי"

 1. "תפוחים מן המדבר", אריק לובצקי ומתי הררי
 2. "המילים הטובות", שמי זרחין
 3. "הקפות", לי גילת
 4. "גויאבות", קובי מחט
 5. "איביזה", שי כנות
 6. "מה כבר יכול לקרות?!", אופיר לובל
 7. "טוביאנסקי", ריקי שלח
 8. "פלאפל אטומי", דרור שאול
 9. "סבנה", רני סער
 10. "באבא ג'ון", יובל דלשד
 11. "ארץ פצועה", ארז תדמור
 12. "עמק", סופי ארטוס
 13. "ציפורי חול", אמיר וולף
 14. "סיפור על אהבה וחושך", נטלי פורטמן
 15. "דץ הבלץ", עופר ויצמן
 16. "המסע לכוכב המינימיקים", שי כרמלי פולק
 17. "אבוללה", יוני גבע
 18. "עיר מקלט", עמיקם קובנר
 19. "כיפה אדומה", ארנון צדוק
 20. "סוף עידן התמימות", וידי בילו
 21. "נדיה", טובה אשר
 22. "תיקון", אבישי סיון
 23. "ירח בבית 12", דורית חכים
 24. "מסווג חריג" , בועז ארמוני
 25. "חתונה מנייר", ניצן גלעדי
 26. "קמטי צחוק", פיני עדן
 27. "10% ילדה שלי", אורי בר-און
 28. "אני לא מאמין אני רובוט", טל גולדברג, גל זלזניאק
 29. "היורד מלמעלה" , אלעד קיידן
 30. "האיש שבקיר", יבגני רומן

 
"יום הקולנוע הישראלי", יום רביעי, 9.9.15, בכל רשתות הקולנוע ברחבי הארץ