חיפוש
מפעל הפיס חדשות פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס

תאריך פרסום:
08/05/2017

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2017 יוצא לדרך. מו"לים וסופרים עצמאיים יכולים להגיש מועמדות

הזוכה בפרס במסלול הראשי יזכה ב- 150 אלף ₪ וספרו יתורגם ויצא לאור בערבית ובשפה זרה נוספת על פי בחירתו.

 
פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2017 יוצא לדרך.
החל מהיום, 8 במאי, ועד 29 במאי, ניתן להגיש מועמדויות לפרס ספיר לספרות באמצעות מילוי טופס אלקטרוני באתר מפעל הפיס: https://culture.pais.co.il/Sapir.
 
הגשת מועמדות אפשרית ליצירה ספרותית שיצאה לאור על ידי מו"ל, לרבות מו"ל דיגיטלי, וכן יצירה ספרותית בהוצאה עצמית בהתאם לתנאי תקנון הפרס. החל משנה שעברה הגשת מועמדות אפשרית גם עבור סופרים ישראלים שכתבו במקור (בחמש השנים האחרונות ) יצירה ספרותית בשפה זרה שתורגמה ויצאה לאור בעברית בשנה האחרונה.
 
פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, נוסד בשנת 2000 במטרה לעודד את הספרות העברית ואת תרבות הקריאה, יחולק זו השנה ה- 17 לכותר הטוב ביותר של השנה ולספר הביכורים הטוב ביותר של השנה על פי בחירת חבר השופטים.
 
במסלול הראשי לבחירת היצירה הספרותית הטובה ביותר מספר שלבים: בשלב הראשון חבר השופטים יבחר את "הרשימה הארוכה" – הכוללת עד 12 ספרים מבין המועמדים, ומתוכה תיבחר "הרשימה הקצרה" הכוללת את חמשת הספרים הסופיים המועמדים לפרס הראשי. כל אחד מסופרי הרשימה הארוכה יזכה במענק בסך 20 אלף ₪. הנבחרים ל"רשימה הקצרה" והזוכה בספר הביכורים יזכו לפרס בסך 40,000 ₪ כל אחד.
 
הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יזכה ב- 150 אלף ₪ וספרו יתורגם ויצא לאור בשפה הערבית וכן יתורגם לשפה זרה נוספת על פי בחירתו של הזוכה.
בנוסף, קרן מפעל הפיס ע"ש פנחס ספיר תרכוש 500 עותקים מכל אחד מספרי "הרשימה הקצרה" ומהזוכה בפרס הביכורים לצורך הפצתם בספריות ציבוריות בכל רחבי הארץ.
 
בשנה שעברה זכה הספר המורה מאת מיכל בן-נפתלי, בהוצאת כתר ספרים.
 
האלוף (במיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס וקרן ספיר: "כולנו אוהבים סיפור טוב, ופרס ספיר הוא סיפור טוב לכולנו – מעצים את הסיפורת העברית, מקדם את הסופרים הישראלים ומחנך לקריאה איכותית. פרס ספיר הוא הצדעה לכישרון הספרותי הישראלי ואנו מודים מקרב לב לכל המועמדים לפרס ומאחלים להם הצלחה!".

קול קורא לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2017. תאריך אחרון להגשה: 29.5.2017