חיפוש
מפעל הפיס שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

שלחהדפסאאאגודל טקסט:

להלן מספר שאלות ותשובות הנשאלות באופן תדיר. השאלות ממויינות לפי נושאים. במידה ולא מצאתם מענה לשאלתכם, הנכם מוזמנים לפנות אלינו באמצעות טופס צרו קשר.

 • זכיינים

  • מהו סכום הזכייה אותו ניתן לפדות מהזכיין?
   על-פי נהלי מפעל הפיס המצוינים באתר זה ובנקודות המכירה שלנו, זכיין חייב לשלם עבור הזכייה בנקודת מכירה סכום של עד 350 ₪.
   כל זכייה מעל גובה זה תשולם במשרדי המשווק האזורי או בבית מפעל הפיס, ברחוב הפטמן 3 תל אביב.
   כמו כן, קיימים מספר זכיינים המשלמים זכיות גבוהות.
  • איך מקבלים פרטים על קבלת זיכיון באזור מסוים?

   כדי לשמש כזכיין יש לפנות למשווק האזורי הנמצא סמוך למקום מגוריך.
   לקבלת פרטים ניתן למצוא את פרטי הקשר של המשווקים האזוריים באתר זה.

  • אם נתקלתי בבעיה מול הזכיין של מפעל הפיס?
   מפעל הפיס משקיע מאמצים רבים בהכשרת עובדיו, נציגיו וזכייניו למתן שירות אדיב, יעיל, אמין ואיכותי. לכן, כל תלונה על זכיין מטופלת אצלנו במלוא כובד הראש במחלקת הזכיינים ובמידת הצורך מוזמן הזכיין לועדת בירורים לרענון נהלים/נזיפה או במקרים קיצוניים הפסקת עבודתו כזכיין.
   בכל מקרה של בעיה או תלונה אנא פנו אלינו לפקס 03-6940320 בציון פרטי המקרה ומיקום נקודת הפיס ואנו נעשה כל שביכולתנו לטפל בבעיה.
   פנייתך חשובה לנו ומשמשת לעזר במתן השירות הטוב אותו הצבנו בפנינו.
 • יישומון מפעל הפיס לטלפונים חכמים

  • איך אני יכול לבדוק ביישומון אם זכיתי?
   בכל אחד מעמודי המשחקים לוטו, צ'אנס, פיס 777 ו-123 קיים כפתור "הצירופים שלי" (הנמצא בצד העליון של העמוד), לאחר לחיצה על כפתור הצירופים שלי, תוכלו להזין את הצירוף שלכם והיישומון יבדוק אוטומטית אם הצירוף שלך הוא הצירוף הזוכה ומה סכום הזכייה.
  • האם ניתן למלא טפסי הגרלה באמצעות היישומון?
   כרגע לא ניתן למלא טפסי הגרלה באמצעות היישומון לאור מגבלות רגולטוריות.
   ניתן למלא טפסי הגרלה בתחנת הפיס הקרוב אליך.
  • תוך כמה זמן היישומון מעדכן את תוצאות ההגרלות?
   עדכון תוצאות כל המשחקים נעשה עד כחצי שעה לאחר תום ההגרלה ורק לאחר שהוועדה המוסמכת לכך מאשרת את התוצאות בצורה רשמית ומאפשרת הקלדתן בצורה תקינה.
  • לגבי אילו הגרלות אוכל לקבל מידע כגון: שעות הגרלה, פרסים ומה עושים כשזוכים?
   ביישומון הפיס תוכלו לקבל מידע לגבי כל ההגרלות של המפעל: לוטו, צ'אנס, חיש-גד, KENO, PAIS PLACE , פיס 777, 123 ומנוי פיס.
  • האם ואיך ניתן לצפות בהגרלות הפיס?
   תוכלו לצפות בכל השידורים החיים של הגרלת הלוטו, צ'אנס, פיס 777, 123 ישירות מהיישומון ע"י לחיצה על הקישור (בצורת פס צבעוני בתחתית) שיוצג בכל עמודי היישומון עם תחילת השידור החי. בנוסף תוכלו לצפות בשידורי ההגרלות השונות בכל דף המציג את תוצאות ההגרלה המורחב ביישומון.
  • כיצד אני יכול לשמור את הצירופים שלי?
   בכניסה להגרלה המבוקשת, תוכל ללחוץ בסרגל הטאבים (הנמצא בחלק העליון של המסך) על טאב "הצירופים שלי" ולהזין את הצירוף שלך, לאחר מכן יש ללחוץ על "שמור".
   בכניסה הבאה שלך לאפליקציה, תוכל ללחוץ בסרגל הטאבים על  טאב "צירופים שמורים" ולברר אם הצירופים ששמרת עלו בגורל.
 • כללי

  • האם ניתן להציע לכם רעיונות או הצעות לייעול?
   מפעל הפיס מקבל הצעות והארות שונות מלקוחותיו ואנו משתדלים להיענות ובמידת הצורך לשקול, ליישם ולבצע. יחד עם זאת, לא תמיד ניתן לרצות את כלל הלקוחות ולקלוע לטעמם, לרצונותיהם ולהצעותיהם של כולם
  • כיצד פונים אליכם לצורך בקשת סיוע?
   מפעל הפיס פועל רבות למען הקהילה בתחומי החינוך, הבריאות והרווחה אולם תחומי הסיוע ואופן הגשתו קבועים בתקנון המפעל ומחייבים עבודה מוסדית דרך הרשויות המקומיות בישראל, החל מהגשת הבקשות לפי קריטריונים מוסדרים וכלה בהעברת הסיוע דרך הרשויות עצמן. תקנות מפעל הפיס והחלטות הדירקטוריון שלו מונעות להגיש סיוע ישיר לגורם כלשהו למטרות שאינן מוגדרות כאמור לעיל.
  • מדוע לא ניתן לבדוק טפסי לוטו, צ'אנס, 123 וכו' באתר האינטרנט?
   הרעיון לאפשר בדיקת טופס לוטו באמצעות מספרו הסידורי באמצעות אתר האינטרנט כבר עלה בעבר אך יישומו מורכב מהיבטים שונים ורבים. יישום הרעיון מצריך יצירת ממשק בין המערכת המקוונת של מפעל הפיס לבין אתר האינטרנט. המערכת המקוונת הינה מערכת סגורה באופן הרמטי ואינה ניתנת לפריצה ויצירת ממשק בינה לבין אתר האינטרנט יוצר בעיית אבטחה. אנו בודקים כל העת את הנושא ואת האפשרות ליישמו ומקווים כי בעתיד נוכל לתת פתרון לכל מכלול הסיבות המונעות קיום שירות זה.
  • מדוע לא ניתן לשלוח טפסי הגרלה באמצעות האינטרנט?
   מפעל הפיס נערך לאפשרות כזו בעבר וכבר נבנה אתר באמצעותו ניתן לא רק למלא ולשלוח טפסים להגרלת הלוטו, אלא גם להשתתף בכל משחקי הפיס המקוונים. לצערנו, העלאתו של האתר לאוויר לא אושרה על ידי האוצר.
 • לוטו

  • מהי מדיניות צבירת הפרס הראשון?
   כאשר יש זוכה בלוטו או בדאבל לוטו (או מספר זוכים משולב) הפרס המוכרז מתחיל שוב מ-4 מיליון ₪ בלוטו ועד -8 מיליון ₪ בדאבל לוטו. בכל הגרלה שאין זוכה הפרס הראשון גדל בהתאם להכנסות המפעל, במידה והפרס הראשון מגיע לסכום שיא של 28 מיליון ₪ בלוטו ועד 56 מיליון ₪ בדאבל לוטו, ולא נמצא זוכה באותה הגרלה הפרס הראשון מפסיק לגדול ונשאר על רמת פרס זו, ואילו פרסי המשנה באותם הגרלות גדלים ב-50%.
  • מה קורה אם אין זוכה בפרס השני?
   במידה ולא נמצא זוכה בפרס השני בלוטו או בדאבל לוטו סכום הפרס השני עובר להגרלה הבאה ומצטרף אליו (כלומר אם בהגרלה הראשונה הסכום הוא חצי מיליון ₪ ולא היה זוכה בפרס השני בהגרלה, בהגרלה הבאה עומד סכום הפרס השני על מיליון ₪ וכן הלאה)
  • מה ההבדל בין לוטו רגיל לדאבל לוטו?
   מחיר הטבלה, וגובה הפרס. בדאבל לוטו גובה הפרס כפול מבלוטו הרגיל, ובהתאם מחיר הטבלה כפול. כל שאר חוקי המשחק (כולל סיכויי הזכייה) זהים.
  • האם בדאבל לוטו כל הפרסים מוכפלים?
   כמובן. בדאבל לוטו כל אחת מרמות הפרס מוכפלת. כך לדוגמה, בפרס השני במקום חצי מיליון ₪ מוענקים לזוכה מיליון ₪ וכן הלאה.
  • מדוע המחיר בדאבל לוטו עולה?
   לא מדובר בהעלאת מחיר. הבחירה אם להשתתף במחיר רגיל או להכפיל נמצאת בידיכם. הלוטו הרגיל ללא שינוי.
  • למה למלא דאבל לוטו אם אפשר למלא פעמיים את אותם מספרים בטפסי לוטו רגילים?
   מילאת 2 טפסי לוטו וזכית בפרס ראשון, תקבל את סכום פרס הלוטו הרגיל (זה כמו 2 זוכים שמתחלקים בפרס). לעומת זאת, אם מילאת דאבל לוטו תקבל פרס כפול. במקום 5 מיליון ₪ לו היית זוכה יחיד תקבל 10 מיליון וכן הלאה.
  • מה קורה אם זכיתי בפרס הראשון בדאבל לוטו יחד עם מישהו שמילא טופס רגיל?
   סכום הזכייה שלך יהיה כפול משלו. אם לדוגמה, הפרס הראשון עמד על 10 מיליון ₪, הזוכה בדאבל לוטו, יקבל 10 מיליון ₪ והזוכה בטופס רגיל יקבל 5 מיליון.
  • אם היו 4 זוכים, 3 בלוטו רגיל ואחד בדאבל לוטו, כיצד מתחלק הפרס הראשון?
   נניח שהפרס בלוטו עמד על 8 מיליון ₪, אם ארבעתם היו בלוטו רגיל כל אחד היה מקבל 2 מיליון ₪. במקרה הזה, שלושת הזוכים בלוטו רגיל יקבלו 2 מיליון ₪ כל אחד והזוכה בדאבל לוטו יקבל 4 מיליון.
  • מדוע בפרסומיכם השונים הנכם מציגים את סכום הפרס ברוטו במקום נטו?
   בסכומי הזכייה המפורסמים על ידנו ההכרזה על גובה הפרס היא הכרזה על הברוטו, ממש כפי שנהוג בתחום המשכורות. בכל המדינות בעולם בהן יש מיסוי על זכיות כמו: אוסטרליה, בלגיה, ברזיל, יפן, ארה"ב ועוד עשרות מדינות, ההכרזה היא על הפרס ברוטו.
  • מדוע ההגרלה אשר אמורה להיות בשעה מסוימת אשר נקבעה לא משודרת באותה שעה?
   שידור ההגרלה תלוי בגורמים נוספים כגון משך התוכנית שקדמה לכך בערוץ 10, אירועים חדשותיים שקורים במדינה וכו, אנו משתדלים לעמוד בלוחות הזמנים שצוינו אך מעת לעת נאלצים לשנות את זמן שידור ההגרלה מאילוצים שאינם תלויים בנו.
  • מדוע לא ניתן למלא טופס לוטו באינטרנט?
   באשר לאפשרות משלוח לוטו באמצעות האינטרנט, מפעל הפיס הקים אתר באמצעותו יוכלו לקוחותינו למלא ולשלוח לא רק טפסי לוטו אלא להשתתף בכל משחקי הפיס המקוונים. לצערנו, העלאתו של האתר לאוויר לא אושרה על ידי האוצר ובימים אלו אנו מצויים במו"מ איתם בערכאות שונות.
  • מדוע תוצאות הגרלת הלוטו לא מתפרסמות מיידית?
   תוצאות ההגרלות השונות מתפרסמות באתר האינטרנט כחצי שעה לאחר ההגרלה. זמינות תוצאות ההגרלות באתר, אפשרית רק לאחר שהועדה המוסמכת לכך מאשרת את התוצאות בצורה רשמית ומאפשרת הקלדתן בצורה תקינה באתר האינטרנט
  • עשיתי מנוי ללוטונט, או לוטוקאש, המשווקים מנויים למשחקי הלוטו - כיצד מבטלים את המנוי?
   למפעל הפיס אין כל קשר או נגיעה לחברות אלה, וגם לא לכל חברה או גוף אחר המנהל או משווק "מנויים" להגרלת הלוטו. יתירה מזאת, מפעל הפיס מבהיר כי מוצרי הפיס: לוטו (כולל ה-Extra), פיס 777, כרטיסי "חיש גד", 123, צ'אנס ומנוי פיס נמכרים אך ורק באמצעות זכיינים מורשים, הפועלים בביתנים של מפעל הפיס ובמאות חנויות הנושאות שילוט בולט וברור של מפעל הפיס. מפעל הפיס מזהיר את הציבור כי מי שרוכש כרטיסי הגרלה או כל כרטיס אחר המתחזה להיות קשור בהגרלות מפעל הפיס ממי שאינו זכיין מורשה בדוכן או בחנות הנושאת שילוט של מפעל הפיס, שם כספו על קרן הצבי, ואין מפעל הפיס רואה עצמו מחויב כלפיו בשום צורה שהיא.
 • מיסוי וזכיות

  • כיצד ניתן להגיש בקשה לבדיקת זכייה בטופס השתתפות?

   ניתן לבדוק זכייה באתר האינטרנט וכן בנקודות המכירה.
   במקרים חריגים, ניתן לפנות למחלקת פניות הציבור באמצעות משלוח פקס למספר 03-6940320.
    
   מחלקת פניות הציבור מעבירה הפנייה לבדיקת אגף הבקרה והלקוח נענה לאחר בדיקה. יודגש כי הדבר מחייב מסירת נתונים שיסייעו בבדיקה (מס' סידורי של נקודת המכירה או כתובתה וכן שעת רכישה).
   יובהר כי זכייה משולמת רק עם הצגת טופס השתתפות מקורי.

  • מדוע יש מס על הזכיות?
   החל מיום 1 ביולי 2003 נכנסו לתוקפם צו ותקנות מס הכנסה. על פי הצו והתקנות, מי שמשלם פרס מהגרלות, הימורים או כל פעילות הנושאת פרסים חייב לנכות מס מסכום הזכייה (ניכוי במקור). סכום המס מתעדכן מדי שנה.
 • מלגות להשכלה גבוהה

 • מנוי פיס

  • כיצד מתבצעות הגרלות מנוי פיס?

   הגרלת מנוי פיס מתבצעת ע"י מכונת כדורים הנקראת "MULTIDIGIT GEM" בעלת 6 תאים. בכל תא ישנם 10 כדורים שמספרם נע בין 0-9 (בהגרלה משתתפים המספרים 000000 - 999999).
    
   הגרלות הפרס הראשון, הפרס שני, והפרס החודשי (חופשות זוגיות בחו"ל)  נערכות בשיטת MUST WIN ("הזכייה המובטחת"), שמשמעותה היא שפרסים אלו מחולקים בטוח בין המנויים, ואינם "נצברים" להגרלה הבאה. במידה ובהגרלות אלו עולים בגורל מספרי מנוי שאינם פעילים, ההגרלה נערכת שוב ושוב עד שעולה בגורל מספר מנוי פעיל.

  • אילו כרטיסי מנוי קיימים?
   כרטיס מנוי פיס - הינו כרטיס מנוי ללקוחות בעלי כרטיס אחד, עם וותק של עד 3 שנים. כרטיס זה הינו בצבע כחול. כרטיס כסף – הינו כרטיס מנוי ללקוחות בעלי כרטיס אחד, עם וותק של 3 עד 7 שנים - כרטיס זה הינו בצבע כסף. כרטיס זהב - כרטיס מנוי פיס ללקוחות בעלי כרטיס אחד, עם וותק של 7 שנים ומעלה או לקוחות בעלי שני כרטיסים - כרטיס בצבע זהב. כרטיס פלטינום  -  כרטיס מנוי פיס ללקוחות בעלי 3 כרטיסים ומעלה - כרטיס זה הינו בצבע ירוק.
  • כיצד מגיעות הזכיות למנוי?
   הזכיות מגיעות למנוי ללא כל מאמץ מצדו, באופן פשוט ואוטומטי. מפעל הפיס מזכה בכל שבוע, את חשבון הבנק של בעל הכרטיס הזוכה, כפי שנרשם בטופס הבקשה.
  • מהו המחיר החודשי ואופן ההצטרפות למנוי?
   ההצטרפות למנוי פיס מתבצעת באמצעות טופס הרישום באתר הפיס, או בכל נקודות המכירה של מפעל הפיס, בחיוג לטלפון 3990*. מחיר כל הגרלה - 12 ₪, ובחודש - 60 ₪  בסה"כ,  הגרלת הבונוס היא בחינם.
  • איך מבטלים מנוי פיס?

   בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, ביכולתך להפסיק את ההשתתפות בהגרלות מנוי פיס באמצעות:

   • פניה למוקד הטלפוני של מנוי פיס בטלפון 03-6940177
   • משלוח פקס לטלפון 03-6940150
   • פנייה באמצעות טופס "צרו קשר" באתר מפעל הפיס
    http://www.pais.co.il/Pages/contact_us.aspx
   • בדואר רשום למפעל הפיס, ת.ד 7019 תל אביב 61070.
   • לצורך הזיהוי יתבקש המנוי למסור פרטים מזהים הכוללים שם, מס' תעודת זהות ופרטי החיוב החודשי.
  • כיצד אתם מזכים עבור זכיות המנוי?
   אנו מזכים את חשבון הלקוחות עד 5 ימי עסקים ממועד ההגרלה בגין זכיות מ - 100 ₪ ומעלה. "זכיות קטנות" מצטברות במפעל הפיס עד שסכומן הכולל יגיע לפחות ל - 100 ₪. במידה ולא יצטברו 100 ₪, יועבר לחשבון הלקוחות כל סכום אחר בתום כל חודש לאחר ההגרלה האחרונה.
  • בתוך כמה זמן ייכנס ביטול המנוי לתוקף?
   ההשתתפות בהגרלות תופסק בתוך 3 ימים עסקים מיום קבלת ההודעה (אלא אם לא דרשת ביטול להגרלה קרובה אלא ביטול לתום תקופת החיוב).
  • כיצד נקבע מספר אישי כשמצטרפים למנוי פיס?
   בהצטרפות למנוי פיס ניתן לבחור מספר מזל אישי בן שש ספרות, שילווה אותך בכל הגרלות השייכות אך ורק למנוי פיס. מספר זה יהפוך למספר מנוי הפיס האישי הקבוע שלך.
   לקוח אשר אינו מעוניין בבחירת מספר אישי ו/או שהמספר תפוס, ייקלט עבורו מספר אקראי ע"י המחשב.
  • כיצד ניתן להחליף מספר מנוי?
   • החלפת מנוי תיעשה באמצעות פנייה בפקס חתום ידני למח' המנויים במספר: 03-6940150.
   • במידה ומעוניינים בבחירת מספר מנוי מסוים יש להתקשר לנציגי השירות שלנו במספר: 03-6940177.
  • ממה נהנים מנויי הפיס?
   מנויי הפיס משתתפים בחמש הגרלות בכל חודש, כאשר ההגרלה השבועית מתקיימת בדרך כלל בימי חמישי (מלבד שבועות בהם זהו יום חג), או ביום שלישי, (בחודשים בהם יש רק ארבעה ימי חמישי). בנוסף, בכל חודש משתתף מספר המנוי גם בהגרלת בונוס קבועה מיוחדת, בה מוגרלות 75 חופשות זוגיות בנות 4 לילות לברצלונה, כולל טיסות ובתי מלון. כל אחת מ-5 ההגרלות החודשיות היא הגרלה סגורה בה משתתפים רק מספרי המנוי הפעילים. בכל חודש זוכים 52 מנויי פיס בפרסים הראשונים בסכומים של החל מ 50,000 ₪ ועד 1,500,000 ₪ 10 מנויי פיס זוכים במכוניות מסוג אופל קורסה ו- 75 מנויים זוכים בחופשות זוגיות בנות 4 לילות בברצלונה. בנוסף לכך, משתתפים מנויי הפיס בהגרלות בהן מוגרלים עוד עשרות אלפי פרסים כספיים נוספים, בסכומים של 11 ₪ ועד 5,000 ₪.

תהליך זיהוי לקוח


החל מתאריך 31.7.2013 בכל רכישת כרטיס הגרלה אשר ניתן לזכות בו בסכום העולה על תקרת המס הנהוגה באותה עת, על הלקוח להקיש את 4 הספרות האחרונות של תעודת הזהות