חיפוש
מפעל הפיס מלגות פיס להשכלה גבוהה הענקת מלגות לאוכלוסייה הערבית

הענקת מלגות לאוכלוסייה הערבית

מפעל הפיס, אשר החל דרכו עם חזון ושאיפה לשינוי פני החברה בישראל, פועל במשך עשרות שנים בהתאם לצרכי השעה של מדינת ישראל ותושביה ומסייע רבות לצמצום הפערים החברתיים בישראל. במסגרת זאת, משקיע מפעל הפיס משאבים רבים בתחום החינוך בישראל, מתוך ראיה כי החינוך מהווה חלק בלתי נפרד מיכולת העמידה והאיתנות של מדינת ישראל וככזה, יש להעניק לו עדיפות עליונה.
 
מפעל הפיס משקיע תקציבי ענק בפרויקטים שונים בתחום החינוך, שעיקרם הקמה ושדרוג בתי ספר ‏וגנים ברחבי ישראל ובפרויקטים ומבני ציבור בתחומי הרווחה, בריאות, תרבות ואמנות, ‏ואיכות הסביבה לרווחת הקהילה.
 
מפעל הפיס מקצה את תקציביו לכל הישובים בארץ יהודים וערבים, לפי קריטריונים, ‏בשקיפות מלאה ועל בסיס עיקרון השוויון ובשימת דגש מיוחד לאזורי הפריפריה.‏
 
מיום הקמתו השקיע מפעל הפיס כ- 28.5 מיליארד ₪ לרווחת הקהילה.
 
כצעד נוסף, בדרך בת כשישים שנים, יזם מפעל הפיס את פרויקט "מלגות פיס להשכלה גבוהה", במסגרתו מוענקות מלגות לימודים להשכלה גבוהה לסטודנטים שידם אינה משגת לממן לימודים. המלגה מעניקה לסטודנטים הזדמנות להשתלב באקדמיה וכן להקדיש את מרב תשומת לבם להצלחתם האישית מבלי לחשוש מאופן מימון התואר.
 
עד כה העניק מפעל הפיס מלגות לימוד (מלאות וחד שנתיות) ל- 10,700 סטודנטים בסכום כולל של כ- 275 מיליון ₪.  
  
החל משנת 2008 מפעל הפיס מחלק מלגות ללימודי השכלה גבוהה לסטודנטים מהאוכלוסייה הערבית, במטרה לעודד צעירים להמשיך את לימודיהם ולסייע להם במימון שכר הלימוד. 
 
המלגה בסך כולל של עד 30,000 ₪ (10,000 ₪ לשנה במשך 3 שנים רצופות) מוענקת לסטודנטים, החל משנת הלימודים הראשונה, למשך 3 שנות לימוד רצופות.
 

נהלים לקבלת המלגה

 
מוזמנים להגיש את מועמדותם לקבלת מלגת מפעל הפיס העונים לתנאים המפורטים לעיל:

  • סטודנטים הנרשמים לשנה ראשונה ללימודי תואר ראשון במוסדות להשכלה גבוהה המוכרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה.
  • גובה המלגה הוא 10,000 ₪ לשנה (עד 30,000 ₪ לשלוש שנים רצופות).
  • סטודנט המקבל מלגת פיס מחויב בתרומה לקהילה בהיקף של  130 שעות בשנה (במסגרת עמותת "ידידים").
  • למידע נוסף וקריטריונים לקבלת מלגה - לחצו כאן

תרומה לקהילה

 
חלק מהותי של פרויקט מלגות הפיס הינו הקניית ערכים חברתיים של נתינה לקהילה, לכן קבלת המלגה מחייבת כל סטודנט לתרום לקהילה 130 שעות התנדבות בשנה.

פרויקט זה מתקיים בשיתוף עם עמותת "ידידים למען הנוער והחברה", ‏אשר מרכזת ומתפעלת את מערך ההתנדבות של הסטודנטים ומקיפה מגוון של ‏פעילויות בתחומי החינוך, הרווחה וחברה.‏

מראשיתו  של הפרויקט העניקו הסטודנטים כ- 2,168,262 שעות התנדבות בשלל מסגרות חינוכיות וקהילתיות ברחבי הארץ. 
 
פרויקט הענקת המלגות לסטודנטים הינו נדבך חשוב המהווה מנוף לקידום ההשכלה הגבוהה בישראל בכלל ובמגזר הערבי בפרט.

 

 

ראיון עם אוסאמה חרבג'י, על פרויקט המלגות של מפעל הפיסתמלול ראיון שנערך עם אוסאמה חרבג'יראיון עם ג'קי וואקים, חבר דירקטוריון מפעל הפיס, על פרויקט המלגות של מפעל הפיסתמלול ראיון שנערך עם ג'קי ואקים

תקופת ההרשמה

ההרשמה לשנת הלימודים תשע"ד הסתיימה

הליך הרישום והמיון

משרד רו"ח אוסאמה חרבג'י מרכז את הליך הרישום והמיון. המשרד אחראי לרישום, אימות נתוני הסטודנטים ומעקב שוטף במהלך שנת הלימודים. 
  
לפרטים נוספים - אתר המלגות למגזר הערבי
http://www.arabmilga-pais.co.il

קטעי עיתונות


סטודנטים מהמגזר הערבי, אשר זכו במלגת לימודים מלאה ממפעל הפיס, מבטאים את הערכתם למפעל הפיס ומספרים על ההזדמנות ששינתה את חייהם:

קישורים נוספים