חיפוש
מפעל הפיס אודות הפיס

מהות קיומו של מפעל הפיס הוא גיוס כספים מהציבור באמצעות הגרלות ומשחקי מזל למען הגשמת מטרות ציבוריות ושיפור איכות חיי הקהילה בישראל בתחומי חינוך, בריאות, ספורט קהילתי, אמנות ואיכות סביבה.

מה שהתחיל בשנת 1951 ביוזמת ראש עיריית ת"א, ישראל רוקח, כמבצע חד פעמית לגיוס כספים להקמת בית חולים בעיר, הפך עם השנים לגוף משמעותי השותף לבניית המדינה להקמת פרויקטים לרווחת הקהילה שחיה בישראל: יהודים וערבים, ותיקים ועולים, ילדים ומבוגרים, תושבי העיר והכפר.

קרא עודהפיס ותרומתו לחינוך

מפעל הפיס החל לתמוך במערכת החינוך בשנת 1954. ראשי המפעל אימצו בהתלהבות את ההערכה שרווחה בציבור ובממשלה על פיה החינוך הוא חלק בלתי נפרד ממדיניות הביטחון הלאומי של ישראל

פיס בחינוך

חופש המידע

מפעל הפיס הוא גוף הפועל ללא מטרות רווח, במטרה לגייס כספים מהציבור לטובת הגשמת מטרות ציבוריות בתחומי החינוך, הבריאות, הרווחה, האמנות ואיכות הסביבה.

מידע ודוחות כספיים

אחריות סביבתית

מפעל הפיס תומך בפרויקטים להגברת המודעות הציבורית בצורך לחסוך באנגריה, מסייע לרשויות המקומיות להקים מבנים ירוקים ועוד...

אחריות סביבתית

מפעל של בריאות ורווחה

מפעל הפיס מתגייס לרווחת החוליות החלשות בקהילה, מסייע בהקמה, בציוד ובשיפוץ של מועדוני פיס לגיל הזהב, מעונות יום, מועדוני פיס לילדים ולנוער בסיכון ומרכזי גמילה מסמים בקהילה.

בריאות ורווחה

יום בחיים עם מפעל הפיס

החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הערב המאוחרות - כולם זוכים בפיס. עשרות צלמים תיעדו במשך יום שלם פעילויות במבני הפיס. התוצאה המרהיבה עשויה לשמש חתך מצולם ונאמן של החברה הישראלית

מצגת תמונות

דבר היו"ר

דברי פתיחה מיו"ר מפעל הפיס, האלוף (במיל) עוזי דיין

דברי פתיחה
החברות המייסדות

משחקים באחריות
המכירה אסורה למי שטרם
מלאו לו 18 שנה!

נוסטלגיה