חיפוש
מפעל הפיס חדשות 'ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים'

'ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים'

תאריך פרסום:
05/03/2018

מפעל הפיס ומועצה מקומית קריית עקרון, העניקו 35 מלגות על סך 350,000 אלף ₪, לנשים המשתתפות בתכנית 'הזדמנות שנייה לתואר ראשון'

מפעל הפיס ומועצה מקומית קריית עקרון, העניקו 35 מלגות על סך 350,000 אלף ₪ לסטודנטיות המשתתפות בתכנית 'הזדמנות שנייה לתואר ראשון'. האירוע התקיים ביום ראשון (ה-4/3/18) במועצה אזורית קריית עקרון ונערך במעמד ראש המועצה מקומית קריית עקרון, חובב צברי, אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס וסטודנטיות מקבלות המלגות. הפרויקט הייחודי הינו בשיתוף המכללה האקדמית 'אחוה', הנהגת המועצה ופורום ה'קול הנשי' בקריית עקרון.

תכנית "הזדמנות שנייה לתואר ראשון", מיועדת לנשים אשר שואפות לממש את חלומן לתואר ראשון, אשר לא התאפשר להן בצעירותן מסיבות כלכליות, חברתיות ומשפחתיות. תכנית הפעילות ההתנדבותית תאפשר לנשים להביא את יכולתן וניסיון החיים שצברו, על מנת להוביל לתחושת העצמה משמעותית ורכישת ניסיון ארגוני לצד תרומה לחברה וקהילה. כמו כן, תכנית "הזדמנות שנייה לתואר ראשון", מעניקה לנשים הזדמנות לשיפור בתנאי השכר ואפשרויות התעסוקה.

ההתנדבות מתחלקת למספר תחומים: חונכות לילדים צעירים בשעות אחר הצהריים, סיוע לבני הגיל השלישי - קשישים בישוב לחברה ושיחה, עזרה בהכנת שעורי בית בספריית היישוב, ליווי אימהות צעירות לאחר לידה, עזרה וסיוע לימודי במרכז התגבור היישובי, לילדי בית הספר היסודי בשעות אחר הצהריים.

הסטודנטיות מקבלות המלגה תורמות כ-100 שעות של פעילות התנדבותית לקהילה. כל מלגה המוענקת לסטודנטית היא ע"ס 10,000 ₪. 5,000 ₪ הינם מכספי מפעל הפיס ו-5,000 ₪ נוספים מכספי מועצה מקומית קריית עקרון.
ראש המועצה מקומית קריית עקרון, חובב צברי, הודה לאלוף (מיל') עוזי דיין, יו"ר מפעל הפיס, על התמיכה וההשקעה בסטודנטיות ובמיזמים נוספים בנושאי חינוך ותרבות. "מדובר בהשקעה משמעותית עבור המועצה מקומית קריית עקרון". בסיום דבריו ראש המועצה ברך את הסטודנטיות בשנה של הישגים אקדמיים.

אלוף (מיל') עוזי דיין יו"ר מפעל הפיס אמר כי "הסטודנטיות מקבלות המלגות הן ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס בחברה הישראלית. כי ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים, כי הסטודנטיות תורמות לקהילה כבר בזמן לימודיהם ומהוות כוח משימה חברתי של הרשות המקומית". לדברי דיין, "מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה יותר מ- 100 מיליון ש"ח למלגות להשכלה גבוהה ולקבל את התרומה לקהילה של המלגאים ובכך לחזק את החברה בישראל".

בתמונה: יו"ר מפעל הפיס אלוף (מיל') עוזי דיין וראש המועצה חובב צברי (במרכז) עם הסטודנטיות מקבלות המלגה.
בתמונה: יו"ר מפעל הפיס אלוף (מיל') עוזי דיין וראש המועצה חובב צברי (במרכז) עם הסטודנטיות מקבלות המלגה.