חיפוש
מפעל הפיס משחקים באחריות היכן ניתן לקבל עזרה?

היכן ניתן לקבל עזרה?

עמותת "אפשר" בשיתוף מפעל הפיס מעמידים לרשות נפגעי ההימורים מערך טיפול ויעוץ הפרוש בכל רחבי הארץ. מרכזי הטיפול משולבים בתוך המרכזים לטיפול בנפגעי אלכוהול בעמותה וברשויות המקומיות.

 
צוות המטפלים כולל עובדים סוציאליים בעלי ותק בטיפול בהתמכרויות, שעברו הכשרה מיוחדת בנושא הימורים. הצוות פיתח, בשיתוף משרד הרווחה, מודלים טיפוליים למכורים להימורים ולבני משפחותיהם, הזקוקים לתמיכה ועזרה עבור עצמם. בחלק מהמרכזים פועלות גם קבוצות לעזרה עצמית של מהמרים אנונימיים (G.A).

 
מרכזי הטיפול פתוחים בפני כל מי שחש שיש לו בעיית הימורים, בפני בני משפחה ואחרים (מעסיק, חבר/ה וכד') המעוניינים לסייע למהמר או חשים נפגעים וזקוקים לייעוץ או לטיפול עבור עצמם וכן לאנשי מקצוע המעוניינים בייעוץ ובהדרכה.

 
מטרת הטיפול היא לצמצם את הנזק שנגרם בגין ההימורים. ברוב המקרים משמעות הדבר היא הפסקה מוחלטת של ההימורים. כדי להימנע מהימורים לאורך זמן, המטופל נדרש לעשות שינויים גם באורח החיים, שינוי בדרכי התמודדות ובדרכי החשיבה.

 
תהליך הטיפול כולל מספר שלבים. תחילה מוזמן הפונה לשיחת הכרות. לאחריה, עובר הפונה תהליך של אבחון הכולל הערכת חומרת הבעיה, בדיקת כוחות אישיים ונפשיים, בדיקת מקורות תמיכה וכד'. בשלב הבא מותאמת לפונה תוכנית טיפול אישית הכוללת שיחות פרטניות, פגישות קבוצתיות וטיפול זוגי או משפחתי. משך הטיפול אינדיווידואלי ומותאם לצרכיו של כל פונה. הטיפול כרוך בתשלום. התעריף נקבע לפי המקובל בשרות הציבורי.

 

מהמרים אנונימיים

קבוצה לעזרה עצמית של מכורים להימורים, המתכנסים אך ורק על מנת לעזור לעצמם להפסיק להמר. זוהי תוכנית בת 12 צעדים, המספקת מסגרת של תקווה, הבנה וידידות, לאלה שחיים את התוכנית.
 
המפגשים מתקיימים במקומות הבאים:

  • רח' משמר הירדן 18, גבעתיים. בימי ב' בשעה 18:30 ובימי ו' בשעה 15:00
  • במכרז "אפשר" רחוב ארלוזרוב 1, רמת-גן. בימי ב' 18:30-20:00
  • במרכז "אפשר" רחוב ההסתדרות 25, חיפה. בימי א' 18:30-20:00

 
בכל יום שני האחרון בחודש מתקיימת קבוצה פתוחה אליה יכולים להצטרף בני משפחה ואחרים המעוניינים בכך.
ההשתתפות ב-G.A אינה כרוכה בתשלום. לפרטים נוספים – http://ga.goop.co.il

שגיאת Web Part: לאחד ממאפייני ה- Web Part תבנית שגויה. ל- Windows SharePoint Services אין אפשרות לבטל את סידרת ה- Web Part. בדוק את תבנית המאפיינים ונסה שנית.

פרטי שגיאה:
[WebPartPageUserException: לאחד ממאפייני ה- Web Part תבנית שגויה. ל- Windows SharePoint Services אין אפשרות לבטל את סידרת ה- Web Part. בדוק את תבנית המאפיינים ונסה שנית.]
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.WebPart.ParseXml(XmlReader reader, Type type, String[] links, SPWeb spWeb)
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.WebPart.ParseCompressed(SPWebPartManager manager, XmlNamespaceManager xmlnsManager, Byte[] personal, Byte[] global, String[] links, Type type, SPWeb spWeb)
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.BinaryWebPartSerializer.SerializedWebPart..ctor(SPWebPartManager webPartManager, XmlNamespaceManager xmlnsManager, Byte[] sharedData, Byte[] userData, String[] links, Type type, SPWeb spWeb)
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.BinaryWebPartSerializer.Deserialize(SPWebPartManager webPartManager, XmlNamespaceManager xmlnsManager, Byte[] userData, Byte[] sharedData, String[] links, Type type, SPWeb spWeb)
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.SPWebPartManager.CreateWebPartsFromRowSetData(Boolean onlyInitializeClosedWebParts)

[Exception: אין אפשרות ליצור XmlSerializers עבור Web Part זה.]
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.TypeCacheEntry.get_FailedXmlSerializer()
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.TypeCacheEntry.CheckFailedEntry(XmlSerializer& xmlSerializer)
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.TypeCacheEntry.get_XmlSerializer()
  at Microsoft.SharePoint.WebPartPages.WebPart.ParseXml(XmlReader reader, Type type, String[] links, SPWeb spWeb)