מפעל הפיס פרויקטים קהילתיים שעת כדור הארץ 2011

שעת כדור הארץ 2011

מפעל הפיס אמור היה להפעיל במת ריקודים, במטרה לספק אנרגיה חלופית למופע המרכזי שבוטל עקב מזג האוויר הסוער.

 
שעת כדור הארץזו השנה הרביעית בה הוחשכו 15 ערים בישראל למשך שעה שלמה; במת הדיווש וכן במת הריקודים שאמור היה להפעיל מפעל הפיס נועדו לספק אנרגיה למופע המרכזי שבוטל עקב מזג האוויר הסוער.
 
השנה מצטרפת ישראל ליוזמה העולמית שהחלה באוסטרליה, וביום ה' 24.03.2011 בשעה 20:00 הוחשכו לשעה הערים: תל-אביב-יפו, ירושלים, חיפה, באר-שבע, כפר סבא, אילת, אשקלון, דימונה, יבנה, מודיעין מכבים-רעות, נס ציונה, פתח תקווה, ראשון לציון ורעננה, בצעד שנועד לעורר את המודעות להתחממותו הגלובלית של כדור הארץ, לצמצום צריכת האנרגיה ולשמירה על כדור הארץ.
 
גם השנה, הצטרף מפעל הפיס כשותף לפרויקט במטרה להפעיל את מתחם דיווש האופניים בתל אביב, שבמסגרתו 24 רוכבי אופניים מקצועיים התכוונו לדווש על אופניים מחוברים לגנראטור העובד על שמן פלאפל ממוחזר לייצור חשמל חלופי למופע. כמו כן, השנה אמורה היתה להתווסף במת ריקודים, שמטרתה כבמת דיווש האופניים ליצור אנרגיה חלופית לבמת המופעים המרכזית.
 
בשנים האחרונות, הוסיף מפעל הפיס ליעדי הסיוע שלו לקהילה, פרויקטים בעלי גוון סביבתי ואף יזם הקמה של ועדה מקצועית לגיבוש קריטריונים לבנייה ציבורית ירוקה בהשתתפותם של מומחים מהטכניון וממשרד הגנת הסביבה. 
 
מטרת הפרויקט להעמיד את ההכרה והמודעות בצורך להציל את כדור הארץ מהסכנה הגוברת של פליטת גזי חממה. על מנת להפחית את הסכנה, יכול כל אחד מאיתנו לחסוך באנרגיה בדרכים פשוטות, בהקטנת צריכה יומיומית שלא תפגע באיכות חיינו."שעת כדור הארץ" היא הצהרה ציבורית רחבת היקף של אזרחים ועסקים על נכונותם להצטרף למאבק העולמי.
 
לחשיפת הפרויקט הוקם אתר אינטרנט שכתובתו  www.e-h.org.il
 

גלריית תמונות