חיפוש
מפעל הפיס פרויקטים קהילתיים תחרות החיבורים התורניים תש"ע

תחרות החיבורים התורניים תש"ע

מפעל הפיס השיק פרויקט ייחודי ופורץ דרך בשם "תחרות החיבורים התורניים". במסגרת הפרויקט נקראו בני תורה מכלל הציבור החרדי-דתי לכתוב חיבורים תורניים בנושא גורלות ומזלות, המבוססים על התורה, התלמוד ופרשניו וההלכה היהודית.

 
ראשי כוללים, תלמידי חכמים ובני תורה רבים השתתפו בפרויקט הייחודי. כמות החיבורים כמו גם איכותם הגבוהה, מתבטאת ברשימת הזוכים המתכבדת בבני תורה מהמעלה הראשונה.
 
מעל אלף חיבורים הגיעו לתיבת הדואר של פרויקט החיבורים התורניים של מפעל הפיס.
כזכור, השיק מפעל הפיס  פרויקט ייחודי ופורץ דרך בשם "תחרות החיבורים התורניים". במסגרת הפרויקט נקראו בני תורה מכלל הציבור החרדי-דתי לכתוב חיבורים תורניים בנושא גורלות ומזלות, המבוססים על התורה, התלמוד ופרשניו וההלכה היהודית.
 
החיבורים התורניים שנשלחו רוכזו ונבדקו על ידי חבר שופטים שהורכב מפורום רבנים בכיר ומקובל, שהוקם במיוחד לצורך הפרויקט.
 
ראשי כוללים, תלמידי חכמים ובני תורה רבים השתתפו בפרויקט הייחודי. כמות החיבורים כמו גם איכותם הגבוהה, מתבטאת ברשימת הזוכים המתכבדת בבני תורה מהמעלה הראשונה.
 
במעמד הסיום, חולקה חוברת תורנית, הכוללת בתוכה את עשרת החיבורים שזכו במקום הראשון, מאמרים, פרי עטם של ועדת הרבנים ועוד.
 
חברת וועדת הרבנים:

  • יו"ר הוועדה – הגאון רבי ברוך דב פוברסקי שליט"א
  • הגאון רבי מסעוד בן שמעון שליט"א
  • הגאון רבי שמואל אליעזר שטרן שליט"א
  • הגאון רבי שמחה הכהן קוק שליט"א

 
כמו כן כיבדו בנוכחותם מר שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס, רבנים, ראשי ערים, אישי ציבור וכמובן הזוכים ובני משפחותיהם.
 
שאול סוטניק, מנכ"ל מפעל הפיס: "כחלק מסיוע ותרומה לקהילה, מפעל הפיס שם לעצמו מטרה לחזק ולקדם את החינוך ומשקיע כ70% מהתקציב בתחום זה. כמו בכל תחומי הפעילות של מפעל הפיס, גם בתחום זה פונה מפעל הפיס בפעילות ייעודית למגזר החרדי התואמת את ערכי החינוך ועולמות התרבות הייחודיים לו. לאור העובדה כי ערך לימוד התורה הינו הערך העליון ביותר של תפיסת העולם החרדית ומהווה ציר מרכזי באורח חייו, היה החיבור בין פעילות מפעל הפיס לתחום לימוד התורה, טבעי. אני סקרן גם לגבי  החיבורים שיוגשו ובטוח שנחשף ללא מעט אינפורמציה חשובה ומרתקת".
 
מפעל הפיס, מפעל ההגרלות הלאומי, הוקם בשנת 1951 במטרה לסייע לקהילה באמצעות העברת רווחיו מהגרלות למימון פרויקטים לשיפור איכות חיי הקהילה בתחומי חינוך, רווחה, ספורט קהילתי ותרבות. 
 
גם הציבור החרדי נהנה רבות מתרומתו של מפעל הפיס לרווחתה של הקהילה החרדית. ערים חרדיות ומעורבות זכו לסיועו של מפעל הפיס בבניית מוסדות חינוך חרדיים, מבני תרבות כמו ספריות תורניות, מתנ"סים עירוניים המיועדים לפעילויות המתאימות למגזר וגינות נוי ירוקות ויפהפיות למען רווחתם והנאתם של ילדי העיר.
 
בשבע השנים האחרונות השקיע הפיס כ-1 מיליארד שקלים במגוון פרויקטים לרווחת הציבור במגזר החרדי בתחומים שונים.

גלריית תמונות מטקס חלוקת פרסים לתחרות החיבורים התורניים תש"ע

קישורים נוספים