אירוע היסטורי: היכל הפיס לתרבות בית שמש פותח דלתות

ביום ראשון (24/10/2021), לאחר שנים של ציפייה ותכנון, עיריית בית שמש קיימה טקס לחנוכת היכל הפיס לתרבות בית שמש. מדובר בהיכל התרבות הראשון ב-70 שנות קיום העיר. במעמד לקחו חלק שר התרבות והספורט חילי טרופר, ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך, מנכ"ל מפעל הפיס עו"ד בני דרייפוס, חברי מועצה ומכובדים נוספים. במהלך האירוע התקיים מופע של הזמר קובי אפללו ונאמרו דברי ברכה ותודה לכל אלו שפעלו להקמת ההיכל.

מתחם ההיכל כולל תיאטרון מתקדם וגדול, מערכת סאונד ותאורה מהמתקדמות בעולם, עיצוב חדשני ומתקדם ועוד. היכל התרבות החדשני אירח בפתיחה מוקדמת את חידון התנ"ך הארצי לנוער וכעת הרפרטואר המקומי יכנס בשעריו. המופעים שיתקיימו בו יהיו מופעי מוזיקה, הצגות לילדים, לנשים, מופעים בשפה האנגלית ומופעים המותאמים לכלל האוכלוסיות בעיר. במקום ניתן למצוא שפע של חנייה והמתחם עצמו ממוקם במקום מרכזי בעיר לרווחת התושבים ולנוחיותם.

בתמונה: היכל הפיס לתרבות בבית שמש

ראש העיר ד"ר עליזה בלוך: "יש תרבות בבית שמש - זו לא רק אמירה, זה חלום שמתגשם אל מול עינינו. המון אנשים פעלו לצורך הקמת ההיכל לאורך השנים ואני רוצה להודות לכל אחת ואחד מהם. לראש העיר הקודם וחבר הכנסת משה אבוטבול, לחבר המועצה שלום אדרי שפעל לקידום העניין, לגזבר העירייה אריה ברדוגו שלקח את בניית ההיכל כפרויקט אישי, למירי שלם שמנהלת את ההיכל ומייצרת עבורו תכנים ולעוד המון המון אנשים שעמלו לטובת עניין חשוב זה. כאן נוכל ליהנות כולנו מתרבות איכותית קרובה לבית. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה, זה בהחלט רגע מכונן בספר דברי הימים של בית שמש. זכינו כולנו".

מנכ"ל מפעל הפיס, עו"ד בני דרייפוס, אמר באירוע: "אני גאה להיות כאן הערב ולחגוג יחד אתכם את הקמתו של היכל הפיס לתרבות בעיר בית שמש. מפעל הפיס גאה על היותו שותף מרכזי בפיתוח המדהים של העיר בשנים האחרונות והערב במיוחד עם חנוכת היכל תרבות חדש ומרשים שיהפוך את בית שמש למרכז פורה של תרבות ואמנות עבור תושבי העיר וסביבותיה. המבנה הוקם בין היתר הודות לסיוע בסך למעלה מ-21 מיליון ש"ח שניתן על ידי הפיס ואין לנו אלא להודות מקרב לב לעירייה ולעומדת בראשה, הגב' עליזה בלוך - על שיתוף הפעולה הפורה במגוון רחב של תחומים, על קבלת הפנים החמה ובעיקר על המחויבות הגדולה שלה לפרויקט ולרווחת תושבי בית שמש כולם. מפעל הפיס ימשיך להשקיע משאבים רבים, יחד עם הרשויות המקומיות, על מנת להנגיש עולם תרבותי עשיר ומגוון לכלל האוכלוסייה בישראל".

בזכות הפיס

5 ביולי 2023

נחנך מרכז ספורט חדשני גדול ומתקדם בקרית מלאכי

הקמת מרכז הספורט התאפשרה הודות לסיוע שניתנו על ידי הרשות המקומית, משרד הספורט ומפעל הפיס כאשר העלות הכוללת של הפרויקט עומדת על למעלה מ־57 מיליון ₪
25 ביוני 2023

בסיוע מפעל הפיס - הוקם מתחם ספורטק חדש בפסגת זאב

הקמת המתחם החדש בעיריית ירושלים התאפשרה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי מפעל הפיס, כאשר העלות הכוללת של הפרויקט נאמדת על למעלה מעשרה מיליון ₪
5 ביוני 2023

בית חדש לתושבי העיר הצעירים בכפר יונה

הקמת המרכז הקהילתי החדש בעיריית כפר יונה התאפשרה הודות לסיוע בעלויות ההקמה שניתנו על ידי הרשות המקומית ומפעל הפיס
16 במאי 2023

אולם ספורט חדש נחנך בהוד השרון

אולם הספורט החדש נבנה בסטנדרטים הגבוהים ביותר ומשמש כמבנה מרכזי בקהילה ובמערך שירותי החינוך
3 באפריל 2023

מרכז ספורט חדש נחנך במתחם הספורטק בעומר

העלות הכוללת של הפרויקט עומדת על למעלה משמונה מיליון ₪
לעוד בזכות הפיס