אור בצל הקורונה

ביום ראשון, ה-15/3/2020 הגיע שמח ונרגש במיוחד הזוכה בפרס הראשון על סך 40 מיליון שקלים בהגרלת הלוטו שנערכה בחג הפורים בתאריך 10/3/2020. הזוכה, גבר  בשנות ה-40 לחייו, נשוי + 3, אשר מתגורר באחד מיישובי השפלה סיפר: "לפני כמה חודשים סגרתי עסק שלא הצליח והתחלתי לעבוד כשכיר. העבודה לא קלה - היום שלי מתחיל בשעה 4 לפנות בוקר ואני חוזר הביתה רק בשעות הערב המאוחרות, כך שיוצא לי לבלות עם משפחתי רק בסופי השבוע ובחגים".

הזוכה נוהג למלא לוטו באופן קבוע - טופס דאבל לוטו לוטומט וטופס דאבל לוטו נוסף בו הוא ממלא באופן אקראי כל פעם מספרים אחרים. הטופס שזכה היה טופס הלוטומט: "ביום ההגרלה סיימתי לעבוד מאוחר. השעה הייתה כבר 20:30 בערב ונזכרתי שלא מילאתי טופס לקראת ההגרלה הקרובה. יצאתי  מהבית, הלכתי למלא שני טפסים כפי שאני נוהג לעשות תמיד והמשכתי בדרכי הביתה".

עוד מספר הזוכה: "שלושה ימים לאחר ההגרלה, ביום שישי, הייתי בסופר בקניון ועברתי ליד דוכן של הפיס. מכיוון שידיי היו תפוסות בשקיות עם כל הקניות לשבת, החלטתי לבדוק את הטופס יום למחרת, אבל כן רכשתי שני טפסים להגרלה שהתקיימה במוצ"ש. יש לי מנהג קבוע שקודם כל אני שולח טופס ורק אחר כך בודק אם הטפסים שכבר השתתפו בהגרלה זכו. כך למעשה עשיתי גם הפעם, כשרק במוצאי שבת האחרון, שבוע לאחר ההגרלה, בדקתי את הטפסים".

הזוכה הגיע במוצ"ש במיוחד לזכיין מפעל הפיס לבדוק אם הטפסים שבידיו זכו בפרס כלשהו: "היה לי דחף מוזר ולא מוסבר ללכת לבדוק את הטופס במוצ"ש. כל היום שידרו בטלוויזיה מבזקים על מגיפת הקורונה, והראש היה טרוד בעיקר בזה. תוך כדי שיטוט באתרי החדשות נתקלתי פתאום בידיעה ובה נכתב כי הגיעו כבר לבית מפעל הפיס שני זוכים בפרס השני של אותה הגרלה והזוכה בפרס הראשון עדיין מתעכב. התחלתי להשתעשע ברעיון שאולי זה אני, וזו סיבה מספיק טובה לצאת מהבית גם כדי  'לשאוף קצת אוויר' וגם כדי לבדוק את הטפסים. הגעתי לנקודת המכירה ונתתי לזכיין לבדוק את שני הטפסים שכבר השתתפו. הטופס הראשון שהוא העביר במכונה לא זכה בפרס. לאחר שהזכיין העביר את הטופס השני, הוא אמר לי בשקט שיש לי זכייה גדולה. אני מחזיק את הראש ופתאום קולט שזכיתי בפרס הראשון בסך 40 מיליון שקלים! עברה לי צמרמורת בכל הגוף ומיד נסעתי הביתה לספר לאישתי.

"כשנכנסתי הביתה הייתי מאוד נרגש. לקחתי את אישתי לחדר צדדי ולחשתי לה באוזן שמדובר בזכייה מאוד גדולה ולאחר מכן גם נקבתי בסכום. משם יצאנו עדיי המומים לחצר, הכנו לעצמנו כוס קפה והתחלנו לחשוב ביחד מה עושים הלאה".

הזוכה ואשתו התקשו מאד להירדם בלילה מרוב התרגשות. כשהחליטו לוותר על השינה המשיכו לחשוב יחדיו כיצד הזכייה עתידה לשנות להם את החיים. "אנחנו גרים בשכירות באזור מרוחק מהמרכז, אבל שנינו עובדים במרכז הארץ. אשתי אמרה לי: 'עכשיו אנחנו יכולים לגור איפה שאנחנו רוצים!'. אני עדיין לא מעכל זאת, אבל כפי שזה נראה עכשיו, במהלך השנה הקרובה נעבור לגור בבית חלומותינו מבלי שנצטרך להתפשר בשום דבר".

לגבי המשך התוכניות לעתיד שיתף אותנו הזוכה: "כיום אני עובד כשכיר בעבודה פיזית לא קלה, והכל על מנת שאוכל לפרנס את משפחתי בכבוד. אני מתכוון להפוך תחביב אישי שלי למקצוע של ממש, ואולי אפילו לפתוח מוסד לימודים בו אוכל להעביר את הידע המקצועי שצברתי לאורך השנים הלאה". בנוסף, הוא הולך להגשים חלום נוסף של ילדיו ולקחת אותם,  אחרי שמשבר הקורונה יחלוף כמובן, לחופשה חלומית בחו"ל: "הילדים שלי שומעים מחבריהם כל הזמן על חוויותיהם בחו"ל עם משפחתם בחופשים, ודי צרם לי שלא הייתה לי את היכולת הכלכלית גם לקחת אותם לטיול מסוג זה. מה שאני ואשתי מתכוונים לעשות הוא לתכנן עבורם את הטיול הכי מושקע שרק אפשר. אישתי ואני כבר חשבנו איך נעשה זאת: נארוז להם תיק מבלי שידעו, ניקח אותם באופן מפתיע לשדה התעופה ורק שם נספר להם על דבר החופשה. שהם יחזרו לארץ בנוסף גם עם החוויה של ההפתעה!".

בתמונה: הזוכה בפרס הראשון בדאבל לוטו

סמנכ"לית שיווק מכירות ופרסום במפעל הפיס, דפנה נעים שאול: "בימים מורכבים אלה עבור כל תושבי מדינת ישראל, אני שמחה על נקודה של אור ושמחה בחייה של עוד משפחה בישראל, אשר תוכל לפתוח בדף חדש וליהנות מכספי הזכייה. כולי תקווה שנחזור לשגרה מלאה במהרה וכי אנשים ישמרו על מורל (ומזל) גבוה".

הגרלת הלוטו עברה לאחרונה מספר שינויים במהלכם תקרת הפרס הראשון בלוטו עלתה ל 40 מיליון ₪ (במקום 28 מיליון ₪) ובדאבל לוטו – הפרס יכול להגיע עד 80 מיליון ₪. הפרס השני גדל ב- 50% ל- 750,000 ₪ (במקום 500,000 ₪) ובכל הגרלה בה לא יילקח הפרס השני, יעלה הפרס ב- 750,000 ₪ נוספים. בנוסף, הפרס הראשון בלוטו יחל מ- 5 מיליון ₪  (במקום 4 מיליון ₪) ועד 10 מיליון ₪ בדאבל לוטו (במקום עד 8 מיליון ₪).

סיפורי זוכים
19 במרץ 2020

זכיה משודרגת

הזוכה מילא טופס מסוג שיטתי חזק 5 בעלות של 105 ₪, וכתוצאה מכך זכה בנוסף לפרס הראשון גם 4 פעמים בפרס השני. סכום זכייתו הסופית הינו 5,600,000 ₪ (כשגובה הפרס הראשון בהגרלה עמד על 5 מיליון ₪)
15 במרץ 2020

המסכה ששווה מיליונים: הגרלה אחת - 3 מיליונרים חדשים

2 זוכים חדשים כבר הגיעו לממש את הפרס ע"ס 1.5 מיליון ₪ כל אחד
4 במרץ 2020

משנה קריירה משנה מזל

הזוכה בפרס השני בדאבל לוטו הגיע לבית מפעל הפיס יום לאחר קיום ההגרלה
20 בפברואר 2020

מזל של מתחילים

בתחילת השבוע בשעות הבוקר הגיעו לבית מפעל הפיס זוג צעיר תושבי הצפון אשר זכו בהגרלה שנערכה ב- 15/2/20 בפרס הראשון בלוטו ע"ס 10 מיליון ₪.
19 בפברואר 2020

'העקשנות' ששווה 32 מיליון ₪, סגירת המעגל עם אבא שפספס זכייה ודייט רומנטי עם הבעל בגיל 70

הזוכים, בשנות ה-70 לחייהם, המתגוררים ביישוב בצפון הארץ, חגגו לאחרונה יובל שנות נישואין ובמשך שנים רבות מקפידים למלא טופס בכל הגרלה
לעוד סיפורי זוכים