דבר המנכ"ל

מפעל הפיס הוא בראש ובראשונה מפעל של הרשויות המקומיות, בבעלות הרשויות המקומיות, כאשר תפקידו המרכזי הוא לפעול למען רווחת הקהילה ורווחתם של אזרחי מדינת ישראל.

היום, יותר מתמיד, מפעל הפיס מהווה רשת ביטחון חברתית למען הציבור בישראל והדבר בא לידי ביטוי בהשקעת משאבים עצומה, בהובלת פרויקטים חברתיים - קהילתיים ולאומיים וביצירת כח המתנדבים הגדול ביותר שמשנה את פני החברה הישראלית, בדגש על ערי הפריפריה החברתית והגאוגרפית.

הניסיון המקצועי שצברתי לאורך השנים במגוון תפקידים, ובראשם מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, הקנו לי הכרות מעמיקה עם הרשויות המקומיות והעומדים בראשן. הפעילות הרציפה מולן חידדה עבורי תובנה מרכזית אחת והיא שלא ניתן להפריז בחשיבות השלטון המקומי בישראל ובמידת השפעתו על חיי התושבים. היכולת לסייע לו להגשים את מטרותיו למען רווחת הקהילה, בכל רחבי הארץ, היא בבחינת זכות גדולה עבור מפעל הפיס ועבורי באופן אישי.

פעילותו הענפה והאינטנסיבית של מפעל הפיס במהלך משבר הקורונה שפקד את מדינת ישראל הוכיחה את נחיצותו ויעילותו גם בזמן חירום. בתוך פחות מחודשיים העביר מפעל הפיס סיוע בסך למעלה מ-100 מיליון ₪, אשר הועברו באופן מיידי לתגבור מערך החירום הלאומי של מדינת ישראל. דירקטוריון מפעל הפיס, בניצוחו של היו"ר, אביגדור יצחקי, הובילו חבילת סיוע חירום במגוון תחומים קריטיים: בתי החולים בישראל וצוותי ההצלה, חיזוק אגפי הרווחה ברשויות המקומיות, חלוקת מזון, ציוד ותרופות לאזרחים הוותיקים ולאוכלוסיות במצוקה, סיוע נפשי, הטסת ציוד רפואי של יד שרה ומטרות חשובות נוספות שקצרה היריעה מלהכיל.

משחקי מזל והגרלות הן חלק בלתי נפרד מתרבות הפנאי בכל העולם ואנו במפעל הפיס משקיעים משאבים ומאמצים רבים כדי להטמיע את המסר שההשתתפות בהם צריכה להיות מהנה, ולכן עליה להתנהל בצורה מבוקרת ואחראית ומבלי לצאת משליטה. לפיכך, כגוף מוביל בתחומו ובהתאם לייעודו, החליט מפעל הפיס לאמץ כבר בשנת 2003 את מדיניות "משחקים באחריות", המהווה ערך מרכזי שעובר כחוט השני בפעילות המפעל, וככזה מחייב את עובדי המפעל, את זכייניו ואת משווקיו. מדיניות "משחקים באחריות" נבנתה בהתאם לסטנדרטים בין-לאומיים מחמירים של ארגון ההגרלות האירופי ה-EL ושל ארגון ההגרלות העולמי WLA, אשר גיבשו תקן בין-לאומי לאחריות חברתית, המכיל 11 קריטריונים לפעילות ולהתנהגות אחראית כלפי הציבור הן בסוגיות מסחריות והן בתחום תכנון המשחקים ושיווקם, והוא מחייב את כל מפעלי ההגרלות החברים בארגון.

כמי שהנושאים החברתיים קרובים מאד לליבו, פעלתי וקידמתי במהלך השנים מגוון פרויקטים ברוח זו . לפיכך, אני רואה בתפקיד מנכ"ל מפעל הפיס המשך טבעי לפועלי ושליחות ציבורית אמיתית. ברוח זו פעלתי כל חיי וכך אמשיך לפעול גם בעתיד.

עו"ד בנימין דרייפוס
מנכ"ל מפעל הפיס

עו"ד בנימין דרייפוס, מנכ"ל מפעל הפיס